Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 12 από 12

Θέμα: Seminars on PSC

  1. #11
    Εγγραφή
    Aug 2005
    Περιοχή
    Athens - Tinos
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε ως μέλος των moderator του nautilia.gr σας προσκαλώ να κάνουμε μερικά σεμινάρια για διάφορα ναυτιλιακά θέματα. Ελπίζω η διοίκηση να συμφωνεί
    Μπράβο Αποστολε. Προχώρα το

  2. #12
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Hamburg
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή Σεμινάρια / PSC

    Σχετικά με το "σεμινάριο" θα πρότεινα τα παρακάτω:
    είτε:
    • 20-30min παρουσίαση κάποιων βασικών θεμάτων PSC (κατά τη γνώμη μου, τι ορίζει το πλαίσιο του ΙΜΟ) και μετά μια ελευθέρη συζήτηση

    είτε:
    • δυο ομιλητές με αντίθετα διατυπωμένες απόψεις, πχ ο Α είναι υπέρ και ο Β κατά μιας συγκεκριμένης θέσης (αν υπάρχει) και σχετικό debate με ερωτήσεις από τους παρευρισκομένους και απαντήσεις από τους ομιλητές εντός δεδομένου χρόνου,

    είτε:
    • μια κλασική παρουσίαση των περίπου 60min κατά τα γνωστά.

    Όσο για την 'αμοιβή' φρονώ ότι πρέπει να είναι μηδενική, διοτί αν κάποιος δεχθεί αμοιβή αναιρεί τον λόγο που μπήκε στο φόρουμ. Είμαστε όλοι στο φόρουμ γιατί έχουμε ενδιαφέρον να μάθουμε και να επικοινωνήσουμε για όλα τα σχετικά θέματα. Αυτό που θα πρέπει να ζητηθεί από τους ομιλητές είναι οι πηγές που έχουν χρησιμοποιηθεί, ώστε να αποφευχθούν καταστάσεις του στυλ "εμένα θα μου πεις που είμαι 40 χρόνια στα βαπόρια..." γιατί μετά η συζήτηση υποβιβάζεται σε κουβέντα καφενείου, όπου ο καθένας διατυπώνει τις εμπειρίες του. Οι εμπειρίες είναι σεβαστές αλλά όχι επαρκείς για να τεκμηριώσουν θέσεις. Επίσης δεν είναι σκόπιμο να μοιραστεί υλικό, που ο ομιλητής χρησιμοποιεί για επαγγελματικούς λόγους ή δεσμεύεται από την εργασία του. Ακόμα και η γνωριμία αποτελεί κέρδος για όλους μας.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kikoman : 02-09-2009 στις 09:46

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας