Σελίδα 26 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 162425262728 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 251 έως 260 από 357

Θέμα: Ναϊάς Εξπρές [Εξπρές Άδωνις - Express Adonis, Naias Express, Dimitra, Earl Harold]

  1. #251
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Μηνύματα
    47

    Προεπιλογή

    Δουλευανε και τα 2 προπελακια στο βαπορι η μονο το ενα?

  2. #252

    Προεπιλογή

    Συνηθως το ενα.Το βαπορι ειχε απιστευτη μανουβρα και η πρυμη γυριζε με αγωνιστικους ρυθμους.Σιγουρα θα ηταν το ιδανικο αγονοπλοιο ακομα και σημερα.Βεβαια οταν πουληθηκε το 2005 η εταιρεια δεν ειχε στο μυαλο της της αγονες.

  3. #253
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Ωραιος ο φιλος Κωστας με την καταπληκτικη φωτογραφια του που μας θυμιζει το υπεροχο σκαρι του.Παρολα αυτα χωρις να θελω να αμφισβητησω κανεναν σας,για μενα παντα θα ειναι βαποραρος.
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  4. #254
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Μηνύματα
    47

    Προεπιλογή

    Παντως αυτο το βαπορι ειδικα σαν ναιας εξπρες δε ξερω κατι δε μου κολλαγε. χαθηκε η προσωπικοτητα του. δεν κολλουσε ρε παιδι μου η πρυμη του με την πλωρη του.. κατι δε μου αρεσει στο ματι.
    και αυτο το πραμα πανω απο τη γεφυρα... ξεκαρφωτο εντελως
    οταν χτιστηκε τι δρομο ειχε?

  5. #255

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από navielect Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως αυτο το βαπορι ειδικα σαν ναιας εξπρες δε ξερω κατι δε μου κολλαγε. χαθηκε η προσωπικοτητα του. δεν κολλουσε ρε παιδι μου η πρυμη του με την πλωρη του.. κατι δε μου αρεσει στο ματι.
    και αυτο το πραμα πανω απο τη γεφυρα... ξεκαρφωτο εντελως
    οταν χτιστηκε τι δρομο ειχε?
    Την πρωτη χρονια του ,1995,στην παροναξια που κυνηγαγε το POSEIDON EXPRESS & PANAGIA TINOY 2 η ταχυτητα του ηταν 21,7 μιλια και τους κουφανε ολους.Αυτο βεβαια ειχε ενα τιμημα στο ταξιδεμα του γιαυτο και εκοβε ταχυτητα στον καιρο.Με την αλλαγη δρομολογιων, συρο τηνο μυκονο, την επομενη χρονια δηλαδη απο το καλοκαιρι του 1996 η ταχυτητα παγιωθηκε στα 20,2 μιλια.Επι HELLAS FERRIES και με διαφορετικο σαβουρωμα επεσε στα 19 και κατι.

  6. #256
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Μηνύματα
    47

    Προεπιλογή

    καλα επι hellas και να μην το σαβουρωνανε... 19 πολλα μου ακουγονται
    Μεσα ομως ποτε δεν εγινε καμια σοβαρη δουλεια. και τελευταια που ηταν παρατημενο ειχε γινει απο τα πλεον βρωμικα. να μη θυμιθω οτι στην Ανδρο ακομα ακουνε Αδωνις και τρεχουν στα βουνα

  7. #257
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    υπεροχη πραγματικα η φωτο μπεν !!απο τις υπεροχες εκεινες εποχες....

  8. #258

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την πρωτη χρονια του ,1995,στην παροναξια που κυνηγαγε το POSEIDON EXPRESS & PANAGIA TINOY 2 η ταχυτητα του ηταν 21,7 μιλια...απο το καλοκαιρι του 1996 η ταχυτητα παγιωθηκε στα 20,2 μιλια.
    Ίσως γιατί το 96 τα δυο πλοία δεν ταξίδευαν πια. Το μεν πρώτο, το "εκτέλεσε" την άνοιξη στην Πάρο, το δε Παναγία Τήνου 2 κατασχέθηκε...

  9. #259

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από harlek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως γιατί το 96 τα δυο πλοία δεν ταξίδευαν πια. Το μεν πρώτο, το "εκτέλεσε" την άνοιξη στην Πάρο, το δε Παναγία Τήνου 2 κατασχέθηκε...
    Παντως το πορισμα δεν λεει οτι το <εκτελεσε>, και εριξε ευθυνες και στις δυο μεριες.

  10. #260

    Προεπιλογή

    Μανουβρα ακριβειας απο τον αημνηστο κατπα Αντωνη Βαβαλο στην συρο του 1998.Ο συγκεκριμενος πλοιαρχος ηταν και στις τρεις φασεις της ζωης του πλοιου απο Δημητρα σε Ναιας Εξπρες και μετα Εξπρες Αδωνης.Ε οσο και να χει το επαιζε στα δαχτυλα.

    125 (183).jpg

Σελίδα 26 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 162425262728 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας