Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 94

Θέμα: Αργώ

  1. #11
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    NAXOS
    Μηνύματα
    1.018

    Προεπιλογή

    TΙ πληροφορια σας εχω σημερα για το ΠΗΓΑΣΟ!!!!!
    Ετοιμαζεται λοιπον για ενα διμηνο ιστορικο ταξειδι μεσα στο καλοκαιρι.
    Ακουστε καλα . Θα κανει ταξειδι ως συνοδευτικο πλοιο μιας τριηρης που θα κανει ταξειδι απο Ελλαδα(δεν ξερω απο πιο λιμανι) στην Οδησσο.
    Ετσι λοιπον η ΠΗΓΑΣΑΡΑ θα γραψη ιστορια τελειωνοντας τη καριερα της.

  2. #12
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Thumbs up Συναρπαστικό!

    Ευχαριστούμε για την άκρως ενδιαφέρουσα πληροφορία και θα παρακαλούσαμε αν έχουμε κάποια νέα για το θέμα να μας τα ανακοινώνεις!
    Ξέρω τουλάχιστον ένα που θα πάει μαζι!!
    Ετσι δεν είναι Espresso Venezia ?

  3. #13
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή

    Η Ελευθερία Κόλλια γράφει στο Βήμα: η «Αργώ», αυτοτελές πρόγραμμα πειραματικής αρχαιολογίας του Ινστιτούτου «Ναυδόμος», θεωρείται κατά τον δήμαρχο Βόλου κ. Αλέκο Βούλγαρη η «πολιτιστική προίκα του Βόλου που θα αξιοποιηθεί στους Μεσογειακούς». Σύμφωνα με το σχέδιο, και εφόσον η Τουρκία δεν παρουσιάσει διπλωματική αντίρρηση, θα ξεκινήσει το ταξίδι στις αρχές του προσεχούς Ιουνίου για να ελλιμενιστεί σε 25 σημεία της Μεσογείου αλλά και της Μαύρης Θάλασσας, μεταξύ άλλων στο Ερντέκ (αρχαία Κύζικο), στα Μουδανιά (αρχαία Κίο), στο Τσανάκαλε (αρχαία Αβυδο), στο Ερεγκλί (Ποντοηράκλεια) και να καταλήξει στο Πότι της Γεωργίας, την αρχαία Κολχίδα.

    Μακάρι να ξεκινήσουν διότι διάβασα ότι αντιμετωπίζουν αρκετά προβλήματα με τη γραφειοκρατία. Τελευταίο ταξίδι του Πήγασσου; Από που εξάγεται το συμπέρασμα;
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  4. #14

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Ξέρω τουλάχιστον ένα που θα πάει μαζι !!!
    Καλέ μου φίλε Leo θα ήταν καλύτερα να έλεγες πως ''ξέρεις κάποιον που θα ήθελε σαν τρελλός να πάει μαζί''. Δυστυχώς ο ελεύθερος μου χρόνος είναι ελάχιστος,
    έστω και για οληγοήμερες διακοπές το φετινό καλοκαίρι. :cry:

    Τώρα όσον αφορά το σχόλιο του φίλου μας NAXOS,

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από NAXOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι λοιπον η ΠΗΓΑΣΑΡΑ θα γραψη ιστορια τελειωνοντας τη καριερα της.
    ξέρει άραγε κάτι σίγουρο ή απλώς κάνει μια υπόθεση ???

  5. #15
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή

    Αν δεν είχε πρόβλημα χρόνου, ο Γιώργος τρελαίνεται για την κωπηλασία και έχει όρεξη για πολύ κουπί. Για να δει την Πηγασαρα του, μας εκμυστηρεύτηκε ότι είναι διατεθειμένος να κωπηλατεί 1.200 ναυτικά μίλια :mrgreen:

    Αυτό θα πει αγάπη για ένα σκαρί. Να τραβάς κουπί από Τρίκερι-Σποράδες-Ισθμός Κορίνθου-Πάτρα-Πειραιάς-Κέρκυρα-Αλβανία-Σλοβενία-Σερβία-Ιταλία με κατάληξη στη Βενετία για να χαρείς τις όμορφες Ιταλικές γραμμές του :-) :-)

    Τελικά, το ταξίδι προς Κολχίδα αναβλήθηκε, και το Espresso Venezia επιστρέφει στη γενέτειρα του!!! Συνωμοσία μου φαίνεται όλη αυτή η ιστορία. Το ταξίδι δεν έγινε για την αναπαράσταση της Αργοναυτικής Εκστρατείας αλλά για να επανέλθει ο Πήγασος εκεί που γεννήθηκε. :-)
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  6. #16

    Προεπιλογή

    Φίλε μου Νικόλα αν σου πω ότι έπεσες ''διάνα'' χωρίς να το ξέρεις, τι θα πεις ???
    Έχω ασχοληθεί ως νεαρός πολύ με την κωπηλασία, έχω τρέξει σε αγώνες (ημερίδες και Πανελλήνιους) ως αθλητής του Ολυμπιακού ( φυσικά ),
    έχω ''οργώσει'' με σκιφ, τετράκωπους και δίκωπους όλο το Πασαλιμάνι και όλη την παραλία από Παρασκευά μέχρι Δέλτα Φαλήρου και έχω στην κατοχή μου
    αρκετά μετάλλια και διπλώματα.

    Μπορώ ακόμα να καμαρώνω ότι στην Λέσχη του Θρύλου στο Πασαλιμάνι, στις βιτρίνες με τις εκατοντάδες κύπελλα από όλα τα αθλήματα, κάπου υπάρχει
    και ένα κύπελλο που το έχω ''πάει'' εγώ. ops:

    Είναι λοιπόν αυτό που λένε : ''Μάαααααντης είσαι ???'' :lol: Βέβαια για να είμαστε ειλικρινείς, καμμία σχέση τα κουπιά της Αργούς με τα σκάφη της κωπηλασίας.....

    Τώρα όσον αφορά το ταξίδι του πανέμορφου Πήγασου μας, μου φαίνεται απίστευτη η επιστροφή του μετά από τόσα χρόνια στην Βενετία.

    Μακάρι να βρισκόμουν από μια μεριά να φωτογράφιζα και να έβλεπα ξανά το VENEZIA στην Βενετία !!!

  7. #17

    Προεπιλογή

    Απο οτι άκουσα μάλλον είναι Βόλο ίσος για συνοδεία του " ΑΡΓΩ" αν γνωρίζει κανείς περισσότερα...

  8. #18
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Συμφωνα με το syros-observer βρίσκεται στον Παγασιτικό και κόβει βόλτες με πολύ μικρές ταχύτητες.

  9. #19
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Piraeus Port
    Μηνύματα
    1.153

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από No Name Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο οτι άκουσα μάλλον είναι Βόλο ίσος για συνοδεία του " ΑΡΓΩ" αν γνωρίζει κανείς περισσότερα...
    Πραχματι το observer λεει οτι ειναι στο Βολο
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  10. #20

    Προεπιλογή

    Αχ βρε παιδιά, αχ !!!!!

    Αδιάβαστους σας πιάνω !!! Για διαβάστε ΕΔΩ, ΕΔΩ και ΕΔΩ.....

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας