Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 23

Θέμα: Μετραγραφή από Εμπορικό σε Πολεμικό ναυτικό

  1. #11

    Προεπιλογή

    Ελενα μεταταξη απο το Ε.Ν στο Π.Ν. δεν γινεται. Αυτο που εχεις την δυνατοτητα να κανεις ειναι να τελειωσεις τη σχολη και στην συνεχεια οταν προκυρηχθει διαγωνισμος απο το Λιμενικο Σωμα να δωσεις εξετασεις ειτε για Αξ/κος ειτε για λιμενοφυλακας εχοντας και μια σχετικη μοριοδοτηση λογω του πτυχιου της ΑΕΝ βεβαιως εχε υπ'οψιν σου οτι οι θεσεις ειναι περιορισμενες και οι υποψηφιοι παρα πολλοι συνεπως η εισαγωγη σου θα ειναι δυσκολη βεβαιως το σχετικο "δοντι" θα παιξει μειζονα ρολο δυστηχως..Για το Π.Ν τωρα μπορεις να δωσεις εξετασεις για ΕΠΟΠ με την ιδια διαδικασια πραγμα το οποιο δεν θα σου προτεινα λογω του οτι η βαθμολογικη σου εξελιξη θα ειναι πολυ αργη και οι μισθοι οχι του επιπεδου του Λ.Σ. Παντως μην απογοητευεσαι δυσκολη η ευρεση εργασιας για γυναικες στο Ε.Ν. αλλα οχι και αδυνατη προσπαθησε και κυνηγησε το..
    Φιλικα..

  2. #12
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Lamia
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Έλενα Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ... ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...
    ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΟΕΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΕΝ ΗΠΕΙΡΟΥ, ΣΤΗΝ ΠΡΕΒΕΖΑ... ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΣΧΟΛΗ, ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΕΚΕΙ ΘΕΛΕΙ ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕΣΑ, ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΕΤΕ ΣΠΙΤΙ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ. ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ 6ΜΗΝΟ, ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ (ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ) ΟΤΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΡΑΒΙ, ΤΕΛΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΡΚΑΡΟΥΝ ΒΡΗΚΑΝ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΩΣ ΟΡΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΟΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ, ΑΛΛΑ Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΑ ΞΕΜΠΑΡΚΗ... ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΝ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗ (ΟΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ) ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ... ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!
    Ε παντού υπάρχει το λεγόμενο "μέσο" για την εύρεση εργασίας...Μην ξεχνάς όμως πως και λόγω του φύλου σου(γυναίκα) ίσως να υποβαθμίζεσαι από τις εκάστοτε εταιρείες.. Αν και δεν γνωρίζω πλήρως την κατάσταση σου, θα σου πρότεινα να μην τα παρατήσεις και σίγουρα το πτύχιο που σου εύχομαι τελικά να πάρεις, 8α σε βοηθήσει..χαμένος δεν πήγε κανεις
    [IMG]http://i594.photobucket.com/albums/tt22/SyntheticBride/haytek.png[/IMG]

  3. #13
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    30

    Προεπιλογή

    Για να καταλάβω,δεν βρήκες εταιρία να σε πάρει ως δόκιμη?

  4. #14

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Sizor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να καταλάβω,δεν βρήκες εταιρία να σε πάρει ως δόκιμη?
    δΥΣΤΥΧΩΣ ΝΑΙ... ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΓΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΟΜΩΣ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΘΕΛΕΙ ΤΟΣΟ ΓΕΡΟ ΜΕΣΟΝ?

  5. #15

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από haytek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε παντού υπάρχει το λεγόμενο "μέσο" για την εύρεση εργασίας...Μην ξεχνάς όμως πως και λόγω του φύλου σου(γυναίκα) ίσως να υποβαθμίζεσαι από τις εκάστοτε εταιρείες.. Αν και δεν γνωρίζω πλήρως την κατάσταση σου, θα σου πρότεινα να μην τα παρατήσεις και σίγουρα το πτύχιο που σου εύχομαι τελικά να πάρεις, 8α σε βοηθήσει..χαμένος δεν πήγε κανεις
    ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ... ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΒΡΩ ΤΙΠΟΤΑ...

  6. #16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από epameinodas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελενα μεταταξη απο το Ε.Ν στο Π.Ν. δεν γινεται. Αυτο που εχεις την δυνατοτητα να κανεις ειναι να τελειωσεις τη σχολη και στην συνεχεια οταν προκυρηχθει διαγωνισμος απο το Λιμενικο Σωμα να δωσεις εξετασεις ειτε για Αξ/κος ειτε για λιμενοφυλακας εχοντας και μια σχετικη μοριοδοτηση λογω του πτυχιου της ΑΕΝ βεβαιως εχε υπ'οψιν σου οτι οι θεσεις ειναι περιορισμενες και οι υποψηφιοι παρα πολλοι συνεπως η εισαγωγη σου θα ειναι δυσκολη βεβαιως το σχετικο "δοντι" θα παιξει μειζονα ρολο δυστηχως..Για το Π.Ν τωρα μπορεις να δωσεις εξετασεις για ΕΠΟΠ με την ιδια διαδικασια πραγμα το οποιο δεν θα σου προτεινα λογω του οτι η βαθμολογικη σου εξελιξη θα ειναι πολυ αργη και οι μισθοι οχι του επιπεδου του Λ.Σ. Παντως μην απογοητευεσαι δυσκολη η ευρεση εργασιας για γυναικες στο Ε.Ν. αλλα οχι και αδυνατη προσπαθησε και κυνηγησε το..
    Φιλικα..
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ... ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ...

  7. #17
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    30

    Προεπιλογή

    Οχι ρε συ μην χανεις το κουραγιο σου.Οι περισσοτερες εταιριες δεν προτιμουν τις κοπελες αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν υπαρχουν και αυτες που τις περνουν χωρις προβλημα.Οι σοβαρες εταιριες δεν ακολουθουν χαζα στερεοτυπα.Στην τελικη και εσυ σε μια σοβαρη εταιρια θελεις να πας.Αν δεν σε παρουν σαν δοκιμη σε μια τετια καλη εταιρια σε οποια αλλη και να πας πιθανον να εχεις προβλημα επανω στο καραβι με ηλιθιες συμπεριφορες η στην τελικη να μην μαθεις αυτα για τα οποια πηγες επειδη θα σε εχουν για ηλιθιες δουλειες οπως καφέδες κλπ.
    Δεν θελει μεσο θελει τυχη να βρεις την σωστη εταιρια.
    Αν θες την γνωμη μου εισαι ποιο τυχερη απο εμας καθως η πρωτη εταιρια που θα σε παρει θα ξερεις οτι ειναι και καλη,ενω σε εμας μπορει να παρει και χρονια να βρουμε μια αντιστοιχη.

    Εαν εχεις και καλους βαθμους μην φοβασαι τιποτα.Υπαρχουν ενα σωρο κοριτσια και ολα μα ολα ομως αντιμετωπισανε τα ιδια προβληματα,δεν εισαι η μονη.Πληροφοριακα οι περισοτερες απο αυτες εχουν φτασει πολυ ψηλα και πλεον οι εταιριες οχι μονο δεν τισ βλεπουν στραβα αλλα τις προτιμουν κιολας.
    Εαν το αγαπάς μην το αφησεις.

  8. #18
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Χανια...τση Κρητης!!!
    Μηνύματα
    51

    Προεπιλογή

    Ελενα κατ΄ αρχην μπολικο κουραγιο!! Εχω ομως μια απορια, εισαι στο ψαξιμο και στην αναμονη απο το Φεβρουαριο που τελειωσε το πρωτο εξαμηνο ή θα κανεις το δευτερο εκπ. ταξιδι και ψανεις για αλλη εταιρια και αντιμετωπιζεις αυτο το σοβαρο προβλημα?

  9. #19
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Halkida
    Μηνύματα
    21

    Προεπιλογή

    Κοίτα Ελενα, να μπείς στο ΠΝ δεν γίνεται, αν πας μέσω ΕΠΟΠ μόνο όπως σου είπαν θα γίνεις Δίοπος, και πάλι αν τελειώσεις την σχολή θέλει 6 μήνες υπηρεσία ανθυποπλοιάρχου για να μπείς στην σχολή Σημαιοφόρων του ΛΣ. Εγώ ήμουν 2 χρόνια Πρέβεζα και μετα πήρα μεταγραφή για Θεσσαλονίκη. Μην δίνεις σημασία στις καταστάσεις. Ξέρω πολύ καλά πως είναι και τα παιδιά που σου κάνουν καψόνια τώρα εγώ τα είχα πρωτοετάκια και τραβάγαν τα ίδια. Ξέρω πολλά παιδιά απο αυτούς. Η σχολή είναι 4 χρόνια που θα περάσουν σαν καπνός. Τώρα για να βρείς να μπαρκάρεις κοίτα καλύτερα σε ποσταλίσιες εταιρίες παρά σε Ποντοπόρα. Είναι λογικό να μην σε παίρνουν διότι είναι πολύς ο κόσμος και οτι είσαι κοπέλα δεν βοηθάει πολύ. Και γω πέρασα όλη την Ακτή Μιαούλη πριν 5 χρόνια για να βρώ εταιρία και τελικά δεν με πήραν πουθενά. Πάλι καλά προέρχομαι απο ναυτική οικογένεια και την βόλεψα. Μην πέφτεις. Όλα θα πάνε καλά αρκεί να κάνεις υπομονή και άσε τα Πολεμικά Ναυτικά γιατί εκεί θα είναι χειρότερα.

  10. #20

    Προεπιλογή

    ΕΛΕΝΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ?

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας