Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 24

Θέμα: Γραμμή Ραφήνα - Μαρμάρι [Rafina - Marmari route]

  1. #11
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Παντόφλες σαν αυτήν (οχι τοσο ανοιχτές ώστε να αλατιστούν τα αμάξια, αλλά και με ανοιχτό γκαράζ που ευνοεί το φυσικό φωτισμό και το φυσικό εξαερισμό) http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?t=75356&page=3 κάνουν για τη γραμμή κατά τη γνώμη σας;
    http://www.rafinavessels.webs.com

  2. #12
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Αν το δούμε θεωριτικά, νομίζω πως κάνει. Πρακτικά όμως έχω ενδιασμούς για την καλή του πορεία στην γραμμή Ραφήνα - Μαρμάρι. Αν δούμε ότι το Θεολόγος Π αναγκάστηκε να περιορίσει τα ανοικτά ανοίγματα του πάνω γκαράζ, μετά από παράπονα για αλατισμένα αυτοκίνητα, αφού ο ανταγωνισμός διέθετε μόνο κλειστά γκαράζ, θεωρώ ότι θα υπάρξει γκρίνια.

    Θα έχουμε προτιμήσεις στα κλειστά ή στο κλειστό που θα υπάρχει στην γραμμή τουλάχιστον τις ημέρες που το αεράκι στον Ευβοϊκό θα είναι φρέσκο, και αυτές δεν είναι λίγεσ μέσα σε ένα χρόνο. Να θυμίσω ότι από το Κάρυστος.... δηλαδή πολλά χρόνια πίσω τα φέρυ στην γραμμή είναι όλα κλειστά, άρα αυτός ο νεοτεριμσός του ανοικτού ή μισάνοιχτου γκαράζ, νομίζω θα ενοχλίσει τους επιβάτες οδηγούς που διακινούνται στην γραμμή.

  3. #13
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Μηνύματα
    247

    Προεπιλογή

    Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Leo γιατί νομίζω οτι θα είναι ελάχιστες οι φορές που τα αυτοκίνητα δέν θα βγαίνουν από το πλοίο βρεγμένα με θαλασσινό νερό.Ας μην συγκρίνουμε την γραμμή Στύρα-Αγ.Μαρίνα με αυτήν του Μαρμαρίου, είναι μεγαλύτερη απόσταση και μάλιστα σε μία περιοχή με πιο πολύ αέρα!

  4. #14
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από NikosP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Leo γιατί νομίζω οτι θα είναι ελάχιστες οι φορές που τα αυτοκίνητα δέν θα βγαίνουν από το πλοίο βρεγμένα με θαλασσινό νερό.Ας μην συγκρίνουμε την γραμμή Στύρα-Αγ.Μαρίνα με αυτήν του Μαρμαρίου, είναι μεγαλύτερη απόσταση και μάλιστα σε μία περιοχή με πιο πολύ αέρα!
    Συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλήσαντες. Μιλάμε για μια περιοχή που το μισό χρόνο χτυπάει πάνω από 5 μπόφώρ. Θα υπάρξουν σίγουρα διαμαρτυρίες σε μια τέτοια περίπτωση

  5. #15
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Μαρμάρι στις 26.12.09. Για τον NikosP


  6. #16
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    τηνος-ραφηνα
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    το stira diamond τι δουλεια εχει στη ραφηνα σημερα

  7. #17

    Προεπιλογή

    Μήπως εκτελέσει κανένα δρομολόγιο για Μαρμάρι λόγω της αυξημένης κίνησης λόγω Πάσχα?¶ν πιστεύω ότι το ΑΡΤΕΜΙΣΙΑ & το ΕΥΒΟΙΑ ΣΤΑΡ μπορούν να τα καταφέρουν χωρίς την παρουσία τρίτου πλοίου.Αν γνωρίζει κάποιος φίλος ας αναφέρει.
    Φιλοτίτισσά μου,γίνε ποιά δικιά μου κι από τα όνειρα μου μην μου φύγεις πιά..Μια μικρή από το Φιλότι που δεν είναι ότι κι ότι μου έχει κάψει την καρδιά μου και θα τρελαθώ....

  8. #18

    Προεπιλογή

    το ΑΧΑΙΟΣ θα ήταν καλό σε συνδιασμό με τα άλλα δύο(Artemisia,Evoia Star),αλλά οσο αφορά τις παντόφλες,αν και χαμηλής κατανάλωσης εχουν πρόβλημα με τον καιρό όπως ειπε και ο φίλος Leo,αλλα πιστευω μια καλή λύση ειναι και η παντόφλα (Styra Diamond) που προτίνει ο φίλος Giorgos_249

  9. #19
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Σε καμία περίπτωση δεν χρειάζονται στη γραμμή του Μαρμαρίου τρία πλοία ταυτόχρονα. Αλλά νομίζω πως το Αχαιός θα ήταν πολύ καλό, όπως και το Φαίδρα ή το Ποσειδών Ελλάς. Αλλά δεν βρίσκω το λόγο το Εύβοια Σταρ να μη χρισημοποιεί το visor του. Και νομίζω πως η πλώρη του Αρτεμισία έπρεπε να έμενε όπως ήταν προ μετασκευής...
    http://www.rafinavessels.webs.com

  10. #20

    Προεπιλογή ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΓΡΑΜΜΗΣ '' ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ-ΡΑΦΗΝΑΣ ''

    Στο ακόλουθο site:www.in-karystos.gr/timetables-marmari.html
    έχουμε την δυνατότητα να ενημερωθούμε για τις ώρες που εκτελούνται τα δρομολόγια από την 01-11-2010
    Προσοχή:Τα δρομολόγια δεν ισχύουν τις ημέρες των εορτών
    Ενημερωθείτε από τα παρακάτω πρακτορεία

    ΚΑΡΥΣΤΟΣ
    '' SET South Evia Tours '' 22240- 26200

    MAΡΜΑΡΙ
    '' ΜΑΡΙΝΑ ΜΟΣΧΟΒΗ '' 22240-32404
    '' ΕΡΜΗΣ '' 22240-32340
    '' ΠΑΝΤΕΛΗΣ '' 22240-31341

    ΡΑΦΗΝΑ
    '' ΚΑΡΥΣΤΙΑ '' 22940-26701
    '' ΤΟΓΙΑΣ '' 22940-26300
    '' ΜΑΜΑΛΗΣ '' 22940-22292
    '' XAΨΙΑΣ '' 22940-29401
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SUPERFERRY II : 02-11-2010 στις 00:30
    Φιλοτίτισσά μου,γίνε ποιά δικιά μου κι από τα όνειρα μου μην μου φύγεις πιά..Μια μικρή από το Φιλότι που δεν είναι ότι κι ότι μου έχει κάψει την καρδιά μου και θα τρελαθώ....

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας