Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 117

Θέμα: Θητεία στο Π.Ν.

  1. #21

    Προεπιλογή thiteia sto naytiko

    paidia nomizo oti tora pia prepei oposdipote na
    kaneis kai kapoious mines se ploio eite ayto einai
    demeno eite kanei taxidia..
    xerei kaneis pote einai oi ESSO tou nautikou
    kai poso kairo prin prepei kapoios na diakopsei
    tin anaboli toy???

  2. #22

    Προεπιλογή Ήρθε το σημείωμα κατάταξης

    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας στο μήνυμά μου (αν και πολύ καθηστερημένα). Περίμενα βέβαια το χαρτί για να επιβεβαιωθεί και ότι η θητεία θα γινόταν στο ναυτικό. Αυτό ήρθε και πλέον ετοιμάζομαι για ΚΕΠΑΛ και (ελπίζω για) ΠΟΡΟΣ! Ελπίζω να συνομιλήσουμε ξανά μέσα από τις σελίδες του forum!

  3. #23
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ligadouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας στο μήνυμά μου (αν και πολύ καθηστερημένα). Περίμενα βέβαια το χαρτί για να επιβεβαιωθεί και ότι η θητεία θα γινόταν στο ναυτικό. Αυτό ήρθε και πλέον ετοιμάζομαι για ΚΕΠΑΛ και (ελπίζω για) ΠΟΡΟΣ! Ελπίζω να συνομιλήσουμε ξανά μέσα από τις σελίδες του forum!
    ¶ντε καλή θητεία!
    Και απ' του τυφώνες και αν γλιτώσεις,
    στην στενομυαλία των στεριανών θε να πελαγώσεις...

  4. #24

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ Μichael. Να σου δώσω επίσης συγχαρητήρια για τα στιχάκια στο τέλος του μηνύματός σου.

  5. #25
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ, να είσαι καλά!
    Και απ' του τυφώνες και αν γλιτώσεις,
    στην στενομυαλία των στεριανών θε να πελαγώσεις...

  6. #26

    Προεπιλογή

    21 μήνες Α/Τ ΝΕΑΡΧΟΣ. 2 ΝΑΤΟΙκες (Napoli, Palermo, Palma de Mallorca, Catagna, Toulon, Santa Cruz de Tenerife κτλ...) και φυσικά αμέτρητο Αιγαίο.Δεν έβαλα ποτε μέσον να φύγω. Θυμάμαι έρχονταν ναυτες να φέρουν "έγγραφα" απο τις διοιηκήσεις και δεν ξέραν ουτε που είναι η πλώρη...Τους ναύτες ξηράς τους λέγαμε μοδιστρες...

  7. #27

    Προεπιλογή

    Paidia kainourgios kai ego,me to kalo tora to flevari teliono ti sxoili alla thelo na rotiso kati.Tin anavoli tin kovo ego opote thelo i eimai ipoxreomenos molis telioso ti sxoli na pao na katatago?
    Euxaristo ek ton proteron

  8. #28
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vangos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Paidia kainourgios kai ego,me to kalo tora to flevari teliono ti sxoili alla thelo na rotiso kati.Tin anavoli tin kovo ego opote thelo i eimai ipoxreomenos molis telioso ti sxoli na pao na katatago?
    Euxaristo ek ton proteron
    Μέχρι την ημέρα πού έχεις αναβολή μπορείς να μείνεις εκτός. Αν θές (που στο προτείνω) κόψε την αναβολή και επέλεξε την ανοιξιάτικη σειρά.

  9. #29
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Αυτό που εγώ έχω υπόψη μου είναι πως αφού η αναβολή είναι για "λόγους σπουδών" σε μια συγκεκριμένη σχολή, τότε μόλις βγούν επίσημα τα αποτελέσματα από την σχολή η αναβολή διακόπτεται αυτοδίκαια, δηλαδή αυτόματα. Για αυτό πρέπει να περάσεις από το στρατολογικό σου γραφείο και να τους ενημερώσεις σχετικά. Αν θες άλλη αναβολή λόγω και άλλων σπουδών ή εξάσκησης επαγγέλματος κλπ, τους το ζητάς και παίρνεις νέα αναβολή ή οποία όμως δεν έχει καμμία σχέση με την παλιά. Το ότι η ημερομήνία είναι μεγαλύτερη από την διάρκεια σπουδών δεν σημαίνει ότι ισχύει μέχρι αυτήν την ημερομηνία ακόμα και αν τελειώσεις νωρίτερα την σχολή. Αν τελειώσεις την σχολή νωρίτερα τότε και η αναβολή λήγει αυτόματα νωρίτερα. Για αυτό πέρνα απο το στρατολογικό σου γραφείο και ζήτα να σου εξηγήσουν σχετικά για μην βρεθείς ξαφνικά χωρίς να το καταλάβεις ανυπότακτος! Και επειδή μπορεί να τύχεις σε τίποτα καραβανάδες ή σε κανένα φαντάρο που απλά κάνει την θητεία του και τον αλλά μήνα απολύεται, φρόντισε να βεβαιωθείς πως ό,τι σου λένε έιναι σίγουρο. Κατα προτίμηση ζήτα να σου απαντήσουν γραπτά. Αν και ακούγεται ίσως λίγο υπερβολικό, επειδή είχα άσχημη εμπειρία, σε συμβουλέυω να επειμέινεις να σου το ΄δωσουν γραπτά, διότι καμμιά φορά άλλο τους λες έσυ και άλλο καταλαβαίνουν αυτοί...
    Και απ' του τυφώνες και αν γλιτώσεις,
    στην στενομυαλία των στεριανών θε να πελαγώσεις...

  10. #30
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως δέν διέκοψα τίποτε και παρουσιάστικα μετά απο 1,5 χρόνο απο το τέλος της ΑΕΝ. Είχα πάει στο στρατολόγικό, είχα κάνει υπεύθυνη δήλωση ότι τελείωσα τις σπουδές μου και μου είπαν να περιμένω το χαρτί...

Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας