Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 37

Θέμα: Υπουργείο Ναυτιλίας και Αιγαίου

  1. #11
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Επειδή γενικά θεωρώ οπισθοδρομική αυτή την κίνηαη του ανασχηματισμού, από το γεγονός ότι σε μια χώρα του δικού μας βελινεκούς ..... το 37 έγινε 48 μέλη στην κυβέρνηση. Στα καθ ημάς από κανένα στο τιμόνι της ναυτιλίας μας ήρθαν ΠΑΛΙ δυό..... Είμαι βέβαιος ότι στην σειρά του BEN BRUCE αργά ή γρήγορα θα προστεθούν κι άλλα ονόματα. Μην ξεχνάτε ότι και από τους άλλους που πέρασαν από το ΥΕΝ έχουν γίνει μακέτες, πράσινου ανάπτυξης, εκθεσιακών χώρων, χαάξεις, διαγραμμίσεις και μοιράστηκαν σφυριχτράκια σε όλους τους υπέυθυνους εντός λιμένος ..... ότι φτιάχνει κάποιος οι επόμενοι αφήνουν να ριμάξει..... Πότε θα κάνουμε κάτι για την Πατρίδα μας, τι θα αφήσουμε στα παιδιά μας?

  2. #12
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Μηνύματα
    2.378

  3. #13
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Εγώ είδα την κα Τσουρή στην TV να μιλάει για τα νέα της καθήκοντα, στο δημοσίευμα τον Υπουργό το βλέπω φειδωλό στα λόγια, ενώ ο πολύφερνος κ. Παπουτσής (σαν τέως) έχει προεξωφλήσει την αγαστή συεργασία πολιτών και σωμάτων ασφαλείας. Λίγο "κάπως" βρίσκω την όλη φάση με τις ανευθυνο-υπευθυνότητες δημοσίως. Είδομεν....

  4. #14

    Προεπιλογή

    Ευτυχως που δεν εχουμε καποια εκκολαπτωμενη MFD.Θυμαμαι παρα πολυ καλα το ρολο του κυριου Παπουτση ως υπευθυνου τυπου της MFD !!!!!!!διπλα στον κυριο Σφηνια, οταν στις 22 αυγουστου του 2000 ειχε καει το F\D 5.Λεω να το ανεβασω και στο you tube καποια μερα.Αντε βρε ποιος ξερει μπορει να δουμε και τον κυριο σουμακη ξανα στο υπουργειο, δεν ξερεις καμια φορα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BEN BRUCE : 09-09-2010 στις 22:58

  5. #15

    Προεπιλογή

    Μην ξεχνατε τις συνθηκες που εγιναν οι <εναγκαλισμοι> με τα <μπακαλικα>
    για να ερθουν στο <Σουπερ Μαρκετ> Δεν υπαρχει καμια τετοια σχεση με το σημερα σε καμια περιπτωση.

  6. #16
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως απορώ γιατι συνδέουν το ΛΣ με την ναυτιλία. Ποτέ δεν κατάλαβα πώς ένα σώμα ασφαλείας πρέπει να έχει άρικτους δεσμούς με την διαχείρηση ενός εμπορικού τμήματος της οικονομίας. Απόψεις ύποπτης προέλευσης και μόνο για μικροπολιτικές σκοπιμότητες...

  7. #17

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως απορώ γιατι συνδέουν το ΛΣ με την ναυτιλία. Ποτέ δεν κατάλαβα πώς ένα σώμα ασφαλείας πρέπει να έχει άρικτους δεσμούς με την διαχείρηση ενός εμπορικού τμήματος της οικονομίας. Απόψεις ύποπτης προέλευσης και μόνο για μικροπολιτικές σκοπιμότητες...
    Αυτο προφανως Αποστολε ετσι το βρηκαν και ετσι το αφηνουν, οπως και πολλα αλλα στραβα.

  8. #18
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    χανια-πατρα
    Μηνύματα
    1.223

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ξεχνατε τις συνθηκες που εγιναν οι <εναγκαλισμοι> με τα <μπακαλικα>
    για να ερθουν στο <Σουπερ Μαρκετ> Δεν υπαρχει καμια τετοια σχεση με το σημερα σε καμια περιπτωση.
    Και ομως ποτε δεν ξερεις τι γινεται.εδω περισυ τετοιο καιρο ακουγαμε για γαμο μεταξυ ΝΕΛ-HSW κοινη εισοδο τους στο χρηματιστηριο και εν συνεχεια συμπορευση με την ΑΝΕΚ.Αυτο που εχει αλλαξει απο το 1999 ως τωρα ειναι απλα το οτι εχουν μειωθει τα''συνοικιακα μπακαλικα''και εκει που κολαει το θεμα με την sea star ειναι η επιτροπη ανταγωνισμου καθως ουσιστικα αν γινει η πολυσυζητημενη συγχωνευση ανεκ-χελενικ στις περισοτερες γραμμες του αιγαιου δημιουργειται μονοπωλιο.οπως και τοτε.και θα χρειαστουν παλι''δικοι μας''ανθρωποι να δωσουν μια χειρα βοηθειας για να προχωρησει η νεα επιχειρηση..οπως και τοτε.
    [LEFT][FONT=Arial Black][SIZE=5][COLOR=black][B][COLOR=darkgreen][SIZE=2][COLOR=#000000][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]

  9. #19
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως απορώ γιατι συνδέουν το ΛΣ με την ναυτιλία. Ποτέ δεν κατάλαβα πώς ένα σώμα ασφαλείας πρέπει να έχει άρικτους δεσμούς με την διαχείρηση ενός εμπορικού τμήματος της οικονομίας. Απόψεις ύποπτης προέλευσης και μόνο για μικροπολιτικές σκοπιμότητες...

    Ελα μου ντε !!!!! μόνο στο Ελλάντα συμβαίνουν αυτά !



    Από την άλλη αυτά τα αποκαλούμενα κόμματα εξουσίας ρε παιδί μου, δεν έχουν στελέχη που να έχουν σχέση με τον χώρο της ναυτιλίας ; Ελεος δηλαδή !! Από δικηγόρους, γυναικολόγους και οικονομολόγους πήξαμε πια ! ...

    Ο επόμενος υπουργός Ε.Ν. θα είναι ο Φασούλας, επειδή έχει κάνει δήμαρχος Πειραιά και έχει παίξει και ένα φεγγάρι μπάσκετ στον Ολυμπιακό :lol::lol::lol:

  10. #20

    Προεπιλογή

    Και γιατι δεν κανουν τον Γιωργο Νταλαρα?Δεν εχει γραψει τραγουδια με καραβια και θαλασσα ο ανθρωπος?Γιατι οχι?Εξοκοινοβουλευτικο βεβαια και παντα με σεβασμο στο προσωπο του που εχει φιλο τον αξιοτιμο κυριο μπανταγια, αν θυμαστε

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας