Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 29

Θέμα: Multihull Friends Hellas

  1. #11

    Προεπιλογή

    ελπιζω να τα καταφερα
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  2. #12
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Φίλε mitsiko το Dart 18 φοβερό και μόνο που το βλέπω να πλέει και με τα δύο πανιά σε ζηλεύω. Σκέφτεσαι καθόλου να ξανά πάρεις πάλι catamaran?
    Σε ρωτάω για το νησί σου έχει περίσσευμα σε αέρηδες και είναι ιδανικοί για catamaran.

    Φιλικά Μάκης.
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  3. #13

    Προεπιλογή

    φιλε cataman το DART το πουλησα γιατι δεν ειχα το χρονο να ασχολουμαι με αυτο. οταν το αγορασα ημουν λευτερος και ειχα παρα πολυ ελευθερο χρονο.Τωρα παντρεμενος με δυο μπομπιρες 2 και 8 χρονων δεν εχω χρονο για ιστιοπλοια αλλα και το σκαφος δεν ειναι καταλληλο για μικρα παιδια . θα μπορουσα να το ειχα κρατησει αλλα δεν μου αρεσε να το βλεπω στο ομιλο να μαραζωνει ακινητοποιημενο. ελπιζω στο μελλον αν αρεσει και στους γιους μου το αθλημα να ασχοληθω ξανα.

  4. #14
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Ετσι ήμουν και εγώ με το windserfing, όταν το είχα ήμουν και εγώ ελεύθερος. Τώρα που η οικογένεια μεγαλώνει πρέπει να αποκτήσουμε και ανάλογο σκαφάκι (trimaran κατά προτίμηση).

    Για τα παιδιά σου πάντος θα σου πρώτεινα να ρίξεις μια ματιά και σε αυτό το mini trimaran και να μου πείς την γνώμη σου.
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  5. #15

    Προεπιλογή

    καλο φαινεται αλλα θα προτιμουσα αν τους αρεσει η ιστιοπλοια να ασχοληθουν πρωτα με τα κλασικα optimist , laser και μετα σε trimaran

  6. #16
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Ok, μια πρόταση έκανα. Ανάφερες πρίν ότι δέν ήθελες να βλέπεις το Dart να μαραζώνει στον όμιλο ακινητοποιημένο. Είσαι σε κάποιο όμιλο γραμμένος?
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  7. #17

    Προεπιλογή

    στον ΝΟΠ Ναυτικος Ομιλος Πάρου

  8. #18
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Η κατάληξη του Dart ποιά ήταν τελικά, το πήρε κάποιος άλλος από τον όμιλο ή άλλαξε νησί?

    Επισκέφτηκα το site του ΝΟΠ και είδα ότι κάνετε καταπληκτική δουλειά.
    Υπάρχει σκεπτικό αν ξέρεις, να ασχοληθεί ο Όμιλος με catamaran τύπου Tornado ή Hobbie? Έστω και σαν βασική εκπαίδευση.

    Υπάρχει κίνηση από άλλα μικρά catamaran στον Πάρο αν ξέρεις?
    Σε ατομικό επίπεδο αναφέρομαι ή ήσουν ο μοναδικός σε όλο το νησί?
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  9. #19

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cataman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κατάληξη του Dart ποιά ήταν τελικά, το πήρε κάποιος άλλος από τον όμιλο ή άλλαξε νησί?

    Επισκέφτηκα το site του ΝΟΠ και είδα ότι κάνετε καταπληκτική δουλειά.
    Υπάρχει σκεπτικό αν ξέρεις, να ασχοληθεί ο Όμιλος με catamaran τύπου Tornado ή Hobbie? Έστω και σαν βασική εκπαίδευση.

    Υπάρχει κίνηση από άλλα μικρά catamaran στον Πάρο αν ξέρεις?
    Σε ατομικό επίπεδο αναφέρομαι ή ήσουν ο μοναδικός σε όλο το νησί?
    φιλε cataman το dart ειναι εδω δεν εχει αλλαξει νησι.
    Ο Ομιλος δεν ασχολειται με τα catamaran οπως ασχολειται με τα optimist και laser. δεν εχει αθλητες που κανουν catamaran και να περνουν μερος σε αγωνες οπως κανει ο Τωροναιος στη Θεσσαλονικη,απλα μεσα στις εγκαταστασεις του Ομιλου υπαρχουν πεντε catamaran που τα εχουν ιδιωτες. αν εχουν σχεδια να ασχοληθουν οργανωμενα με τα catamaran δεν ξερω, αλλα δεν το νομιζω. μικρα catamaran εκτος του dart υπαρχουν ενα παλιο Α CLASS με δυο πανια ομως, ενα hobbie 18 με μπαλκονια και μπαστουνι το οποιο το εφερε αυτος που μας πουλησε το dart, ενα NACRA 6.0 και ενα καινουργιο hobbιe 16. στην ΠΟΥΝΤΑ οπου αυριο ξεκιναει το πρωταθλημα kite surf εχουν και εκει ενα hobbie 16 αλλα δεν ξερω αν το νοικιαζουν ή το εχει καποιος ιδιωτης. φυσικα και δεν ειμαι ο μονος που ασχολειται με τα catamaran. οταν ειχαν φερει και το hobbie 18 βγαζαμε τρια catamaran και καναμε κοντρες μεταξυ μας.Τωρα τελευταια δεν πολυ βγαινουν γιατι με τις δουλειες που εχουν μπλεξει ολοι δεν υπαρχει χρονος να ασχοληθουν.
    τα λεμε.

  10. #20
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Άρα λοιπόν η Πάρος τα πάει τα catamaran έστω και σε ιδιωτικό επίπεδο, καταλαβαίνω βέβαια ότι όλοι έχουμε τις ασχολίες μας και ότι έχει να κάνει με το χόμπι μπαίνει σε δεύτερη μοίρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cataman : 03-10-2009 στις 09:25
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας