Σελίδα 103 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 35393101102103104105113 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.021 έως 1.030 από 1516

Θέμα: Κεφαλονιά [Nissos Kefalonia, Kefalonia, Venus]

  1. #1021
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Το ΕΠΤΑΝΗΣΟΣ, αν το αικατερίνη κοπανάει 5 στην κλίμακα των 10, το Επτάνησος είναι στο 7 και βαλε!!!! Για ραφήνα κάνει από όλες τις απόψεις (χωρητικότητα - λογικη κατανάλωση - ηλικια - σχεδον νετο γκαραζ με ενα χωρισμα χωρις κολωνακια εδω κι εκει κτλπ ) , απλα θα κοπανάει πάρα πολύ ! Εκτος θεματος βεβαια.....

  2. #1022
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aprovatianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ανδροτηνομυκονιατες εχουν θαψει το Αικατερινη για το κουνημα, δεν σηκωνει αλλο!!!!
    Μιχάλη μου, να πεις στους Ανδροτηνομυκονιάτες ότι οι καιροί τώρα δεν είναι για να διαλέγουμε τα πλοία όπως πριν κάποια χρόνια. Να λέμε κι ευχαριστώ που υπάρχουν ακόμη κάποιοι χριστιανοί και ενδιαφέρονται να δρομολογήσουν κάποια πλοία σε γραμμές, έστω κι αν αυτά κουνάνε και λίγο. Αν δεν υπήρχαν καθόλου υποψήφια πλοία για δρομολόγηση να δω τι θα λέγανε... Το είδαμε το παράδειγμα στην Ικαροσαμία με το ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ πώς το μουτζώνανε όταν πρωτομπήκε γιατί είχαν συνηθίσει το αρχοντοβάπορο! Μετά που τους πήγε το ΜΥΤΙΛΗΝΗ όμως, όλοι έλεγαν πού είναι το (μουτζωμένο) ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ...

  3. #1023
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    Οπότε ναι, για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος άλλο, ας επικεντρωθούμε στο Κεφαλονιά

  4. #1024
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Μηνύματα
    833

    Προεπιλογή

    Σύμφωνα με τα τελευταία νέα από το νησί της Κεφαλλονιάς η επιστροφή του πλοίου μοιάζει λίγο δύσκολη....κινήσεις εντυπωσιασμού απλά.....

  5. #1025
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Εντυπωσιασμού ποιανού; Δεν έχει λογική. Ή κάτι κάνουν, οπότε δεν τίθεται θέμα εντυπωσιασμού ή δεν κάνουν τίποτα, οπότε δε χρειάζονται και ανακοινώσεις. Τι νόημα θα είχανε και ποιον θα εντυπωσιάζανε δηλώσεις για επικείμενη δρομολόγηση χωρίς να πραγματοποιηθεί τελικά;

  6. #1026
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Μηνύματα
    833

    Προεπιλογή

    O σοφός λαός Μάρκο μου λέει "χτυπάμε το σαμάρι να ακούσει ο γαιδαρος".....
    Αναλύω λοιπόν τη κουβέντα "κίνηση εντυπωσιασμού".. Πρώτο η Κεφαλλονιά έχει συνδεθεί με το όνομα Στρίντζης....πολλοί από τότε που εγκατέλειψε θέλουν να μπουν στη θέση του και να συνδέσουν το όνομα τους με το σημαντικό αυτό κλάδο του νησιού που λέγεται θαλάσσια συγκοινωνία.
    Δευτερο με τέτοιες ανακοινώσεις και φήμες η κοινοπραξία ανακοίνωσε ότι την υψηλή περίοδο θα έχει δύο δρομολόγια αλλιώς δεν θα το έκανε και ας άφηνε κόσμο έξω.
    Τρίτο σαν Κεφαλλονίτης που είσαι μπορείς να γνωρίζεις πρόσωπα και πράγματα για τα ονόματα που ακούγονται στο νέο σκηνικό άρα υπάρχει μία βάση στα λεγόμενα μου.

    Προσωπικά σαν Αντρέας θα ήθελα το Κεφαλλονιά να ξαναταξιδεψει στη γραμμή αλλά να παραμείνει και όχι να το ξαναέχουμε για λίγο...πιστευω στον υγειή ανταγωνισμό και παρόλο που το Ιονις είναι το αγαπημένο μου πλοίο θα ήθελα το μεγάλο μπλε στα νερά μας πίσω.Ταξίδεμα σαν του Κεφαλλονιά δεν ξαναείχε πλοίο της γραμμής.

  7. #1027
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ithakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...πιστευω στον υγειή ανταγωνισμό και παρόλο που το Ιονις είναι το αγαπημένο μου πλοίο θα ήθελα το μεγάλο μπλε στα νερά μας πίσω.Ταξίδεμα σαν του Κεφαλλονιά δεν ξαναείχε πλοίο της γραμμής.

    έλα ρε..... ήταν ανάγκη να πάθω ωτίτιδα μέχρι να σε ακούσω να το λες...... Βέβαια Αντρίκο εγώ έχω να πω πως μπορεί το μεγάλο να είναι βασιλοβάπορας στον καιρό, αλλά και το μικρό μας τέκνο με τις γρήγορες επαναφορές στέκεται ισάξια ειδικά που το καλοκαίρι η θάλασσα μας είναι σχεδόν γιαούρτι



    Όσο για τις φήμες, εγώ θα πω αυτό που είπε και η Λαίδη Άντζελα

  8. #1028
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Μηνύματα
    833

    Προεπιλογή

    Δώσε πόνο Γιώργο!!!!!!!!!

  9. #1029
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ithakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    O σοφός λαός Μάρκο μου λέει "χτυπάμε το σαμάρι να ακούσει ο γαιδαρος".....
    Αναλύω λοιπόν τη κουβέντα "κίνηση εντυπωσιασμού".. Πρώτο η Κεφαλλονιά έχει συνδεθεί με το όνομα Στρίντζης....πολλοί από τότε που εγκατέλειψε θέλουν να μπουν στη θέση του και να συνδέσουν το όνομα τους με το σημαντικό αυτό κλάδο του νησιού που λέγεται θαλάσσια συγκοινωνία.
    Δευτερο με τέτοιες ανακοινώσεις και φήμες η κοινοπραξία ανακοίνωσε ότι την υψηλή περίοδο θα έχει δύο δρομολόγια αλλιώς δεν θα το έκανε και ας άφηνε κόσμο έξω.
    Τρίτο σαν Κεφαλλονίτης που είσαι μπορείς να γνωρίζεις πρόσωπα και πράγματα για τα ονόματα που ακούγονται στο νέο σκηνικό άρα υπάρχει μία βάση στα λεγόμενα μου.

    Προσωπικά σαν Αντρέας θα ήθελα το Κεφαλλονιά να ξαναταξιδεψει στη γραμμή αλλά να παραμείνει και όχι να το ξαναέχουμε για λίγο...πιστευω στον υγειή ανταγωνισμό και παρόλο που το Ιονις είναι το αγαπημένο μου πλοίο θα ήθελα το μεγάλο μπλε στα νερά μας πίσω.Ταξίδεμα σαν του Κεφαλλονιά δεν ξαναείχε πλοίο της γραμμής.
    Ανδρέα, κατάλαβα πως το εννοείς, αλλά αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι
    Εντάξει, η κοινοπραξία κάτω από την πίεση των ανακοινώσεων για δρομολόγηση του Κεφαλονιά, ανακοίνωσε διπλά δρομολόγια. Εάν όμως π.χ. το Κεφαλονιά δεν έρθει; Ποιος θα την αναγκάσει να το τηρήσει; Μπορεί να επικαλεστεί ό,τι θέλεις για να μην τα πραγματοποιήσει συν ό,τι ο λαός δυστυχώς έχει κοντή μνήμη και μέχρι το καλοκαίρι ποιος θα θυμάται αυτή την ανακοίνωση;
    Οι του Κεφαλονιά τώρα, εάν δεν έρθουν δεν μπορούν να ξαναπατήσουν στο νησί ... Θα έχουν ξεφτιλιστεί τελείως.
    Επίσης, σαν Κεφαλλονίτης, γνωρίζω μερικά από τα ονόματα που εμπλέκονται και ας πούμε ... πως δεν έχουν και την καλύτερη φήμη. Και μην ξεχνάς, πως είμαστε λίγο παράξενοι, άρα όλα είναι δυνατά να συμβούν, από τις καλύτερες εκπλήξεις μέχρι τις μεγαλύτερες απογοητεύσεις!

  10. #1030
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Μηνύματα
    833

    Προεπιλογή

    Σύμφωνα με το τελευταίο ΣΑΣ αλλά και τα Νεα απο την Κεφαλονιά το πλοίο 25 ξεκινάει δρομολόγια πάλι....εχουν καλέσει και πλήρωμα το οποίο μεχρι στιγμής ειναι μονο Κεφαλλονίτες.. ..ιθακησιος κανείς

Σελίδα 103 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 35393101102103104105113 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας