Σελίδα 51 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361101151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 501 έως 510 από 1516

Θέμα: Κεφαλονιά [Nissos Kefalonia, Kefalonia, Venus]

  1. #501
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Οταν λεω θα προτιμουσα εννοω οτι εφοσον θα αλλαξουν που θα αλλαξουν κατι ας το κανουν οπως μου ταιριαζει πιο πολυ στο ματι. Ε και μου ταιριαζει οπως ειναι στη δευτερη φωτογραφια που εβαλες πιο πανω με μονη επιφυλαξη για τη μασκα της γεφυρας. Αν αυτη η αλλαγη μου αρεσει σε σχεση με το σημερα η το χθες αυτο δεν μπορω να τω πω μιας που δεν το εχω δει.

  2. #502
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    Νιονιο ειδικα αυτη τη μασκα της γεφυρας δεν θα ηθελα να τη δω...και οσο για το αλλο μαζι σου...αν ειναι να βαψουν κατι,ας βαψουν και τον καθρεφτη....τι να πω,εγω προσωπηκα περιμενω με πολυ αγονια να δω αν θα εχουμε αυριο καμια ποιο διαφοτηστικη φωτο....
    Όλους τους ξέμπαρκους τους τρώει το σαράκι
    μα όσοι ταξίδεψαν ζηλεύουν την ΙΘΑΚΗ

  3. #503
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή βρε λες???

    εδω και πολυ καιρο ακουγοντε φιμες περι αγορας νεου πλοιου απο την stritzis ferries για δρομολογιση του στην γραμη Ιθακη-Σαμη-Πατρα και να μετακινηθει το Κεφαλονια απο Κυλλινη για Αργοστολι και Λιξουρι

    οριστε και σχετικο κειμενο
    http://kefaloniapress.gr/index.php?o...1323&Itemid=38

    απο τοτε που ηρθε το πλοιο για δεξαμενισμο που μιλουσα με τον καπεταν Αργυρη μου ειπε γι αυτο το σκεπτηκο που ακουγετε στην εταιρια,αλλα για δρομολογιση του στο ΑΙΓΑΙΟ....σε μια αμιλια που ειχε ο ξαδερφος μου με τον πρακτορα της εταιριας στην Πατρα που παλια ηταν μετοχος στην εταιρια,του ειπε οτι δεν υπαρχει κατι επισημο γι αυτο,αλλα μονο φιμες και πανω απ ολα για το Αιγαιο...οτι μαθω και αυριο απο το πλοιο θα σας τα πω....
    Όλους τους ξέμπαρκους τους τρώει το σαράκι
    μα όσοι ταξίδεψαν ζηλεύουν την ΙΘΑΚΗ

  4. #504
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Λαμία & Αργοστόλι
    Μηνύματα
    556

    Προεπιλογή

    να μην παει το κεφαλονια πουθενα!το θελουμε εδω!!!
    Κ το επτανησος τι θα το κανει?

  5. #505
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    φιλε μου αν παρουν νεο πλοιο σιγα μην το βαλουν σε μας...στο Αιγιαο θα το βαλουν και κατα 90% αν μπει τελικα απο εκει θα μπει Ραφηνα στην γραμη που ειχε καποτε ο ΘΡΥΛΟΣ τις οικογενειας...ετσι κι αλλιως δεν πιστευω οτι ενδιαφερεται να βγαλει το αγαπημενο μας πλοιο απο τα επτανησα,μια χαρα κρατιεται το θυριο....μεγαλυτερο πλοιο για μας θα ειναι περιττο...ασε που και το βαθυ δεν εχει υποδομη για να το δεχτει για διανυχτερευση....τον ανταγωνισμο στο παλιο τους πλοιο πιστευω οτι θελουν να χτυπισουν,to superferry 2
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ιθακη : 31-03-2010 στις 15:59
    Όλους τους ξέμπαρκους τους τρώει το σαράκι
    μα όσοι ταξίδεψαν ζηλεύουν την ΙΘΑΚΗ

  6. #506
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Για να δούμε παιδιά τι θα γίνει ... Ελπίζω πάντως και εγώ, να μείνει στα δικά μας μέρη

    Επισυνάπτω δύο φωτογραφίες του από τη σύντομη εξόρμηση στην πατρίδα. Ελπίζω την επόμενη φορά να καθίσω περισσότερο για να μπορέσουμε ίσως να τα πούμε και από κοντά!

    Πάντως, για να ασκήσουμε και λίγο κριτική, όσο καλό είναι μέσα, άλλο τόσο χρειάζεται λίγη περιποίηση το άνω εξωτερικό κατάστρωμα. Αυτές οι πλαστικές καρέκλες ρε παιδιά, θέλουν οπώσδήποτε μια αλλαγή ή έστω ένα καθάρισμα ...

    1. Παρέα με το ¶ντζελα

    Sami_2.jpg

    2. Στον Πατραϊκό ορμώντας για την Κεφαλλονιά! Ειδικά αφιερωμένη στους Κεφαλλονίτες και Θιακούς φίλους και όλα τα υπόλοιπα καλά παιδιά

    Kefalonia_1.jpg

  7. #507
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Πολυ ωραιες φωτο φιλε APPIA. Βλεπω του εβαλαν και μπλε ριγα στα παραθυρα.Ωραιο φαινεται αλλα πιστευω θα φαινοταν καλυτερο αν του εβαφαν και τα πλωρια παραθυρα και τα παραθυρα κατω απο τις βαρκες.

  8. #508
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Λαμία & Αργοστόλι
    Μηνύματα
    556

    Προεπιλογή

    εμενα παντως μου θυμιζει τον ζορο :-) λες κ φοραει την μασκα του!!!

  9. #509
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Appia_1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να δούμε παιδιά τι θα γίνει ... Ελπίζω πάντως και εγώ, να μείνει στα δικά μας μέρη

    Επισυνάπτω δύο φωτογραφίες του από τη σύντομη εξόρμηση στην πατρίδα. Ελπίζω την επόμενη φορά να καθίσω περισσότερο για να μπορέσουμε ίσως να τα πούμε και από κοντά!

    Πάντως, για να ασκήσουμε και λίγο κριτική, όσο καλό είναι μέσα, άλλο τόσο χρειάζεται λίγη περιποίηση το άνω εξωτερικό κατάστρωμα. Αυτές οι πλαστικές καρέκλες ρε παιδιά, θέλουν οπώσδήποτε μια αλλαγή ή έστω ένα καθάρισμα ...

    1. Παρέα με το ¶ντζελα

    Sami_2.jpg

    2. Στον Πατραϊκό ορμώντας για την Κεφαλλονιά! Ειδικά αφιερωμένη στους Κεφαλλονίτες και Θιακούς φίλους και όλα τα υπόλοιπα καλά παιδιά

    Kefalonia_1.jpg
    ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΩΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ,ΣΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΕΔΑΦΗ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΒΑΠΟΡΑΡΟΣ...ευχαριστουμε για της φωτο Μαρκο....αν και να πω την αμαρτια μου ποιο πολυ μου αρεσε χωρις την ριγα....

    Υ.Γ Μαρκο συγνωμη που ο ανεπροκοπος δεν μπορεσα να μαθω τα δρομολογια του Αντζελα τοσο καιρο,αυριο που παω κατω θα στα εχω αναλυτικα παντως


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Φίλιππος Αίγιο Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ ωραιες φωτο φιλε APPIA. Βλεπω του εβαλαν και μπλε ριγα στα παραθυρα.Ωραιο φαινεται αλλα πιστευω θα φαινοταν καλυτερο αν του εβαφαν και τα πλωρια παραθυρα και τα παραθυρα κατω απο τις βαρκες.
    για δες το εδω σε μια προ μηνων μετασκευη που του ειχα κανει,οταν δεν ειχε μπει καν στην δεξαμενη...
    http://www.nautilia.gr/forum/showpos...postcount=1669

    δεν ξερω ισως να γινομαι λογο γκρινιας,αλλα αρχιζω να γινομαι οπαδος αυτου που ειχε πει καποτε καποιος εδω μεσα πως "γιαπωνεζικα και ριγες δεν συμβαδιζουν,ειδικα στην γεφυρα..."
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ιθακη : 31-03-2010 στις 23:58
    Όλους τους ξέμπαρκους τους τρώει το σαράκι
    μα όσοι ταξίδεψαν ζηλεύουν την ΙΘΑΚΗ

  10. #510
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Μεγάλη μου χαρά, που σας αρέσανε οι φωτογραφίες!

    Μην ανησυχείς φίλε μου, εσύ να σαι καλά και χρόνο έχουμε

    Εγώ πάλι πρέπει να ομολογήσω, ότι εάν φέρουν τη ρίγα γύρω γύρω, δε θα φαίνεται και άσχημο

    Πάντως συμβουλεύω όποιον είναι να έρθει στην Κεφαλλονιά, να χρησιμοποιήσει τα πλοία του Στρίντζη. Όχι για τοπικίστικους λόγους, αλλά λόγω της εξαιρετικής ποιότητας και γεύσης των κέικ που προσφέρουν, μηλόπιτα, καρυδόπιτα, κτλ.

Σελίδα 51 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361101151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας