Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 71

Θέμα: Μαθήματα ιστιοπλοΐας

  1. #31
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    71

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από synodigos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...... τον φιλο μου gmav κ τον αδελφο του.Μετα ....

    Αρχηγέ μου, καλως ήρθες και στο εδώ forum....
    αντε και πάμε δυνατά στην ιστιοπλοϊα!!!!!!!!
    JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45" 2005 - "ELPIDA"
    [url]www.sailman.gr[/url]

  2. #32

    Προεπιλογή Σχολή αρχαρίων

    Ψάχνω για σχολή αρχαρίων ανοικτής θάλασσας και θα ήθελα να μου πείτε γνώμες για τις σχολές που λειτουργούν στην Αθήνα. Μέχρι στιγμής έχω ακούσει πολύ αρνητικά σχόλια για το ΝΟ Καλαμακίου (αν και με βολεύει γιατί μένω στον ¶λιμο) και αρκετά καλά λόγια για ΝΟΠΦ ΚΑΙ ΠΟΙΑΘ.

    Ευχαριστώ

  3. #33
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    672

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από george_pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάχνω για σχολή αρχαρίων ανοικτής θάλασσας και θα ήθελα να μου πείτε γνώμες για τις σχολές που λειτουργούν στην Αθήνα. Μέχρι στιγμής έχω ακούσει πολύ αρνητικά σχόλια για το ΝΟ Καλαμακίου (αν και με βολεύει γιατί μένω στον ¶λιμο) και αρκετά καλά λόγια για ΝΟΠΦ ΚΑΙ ΠΟΙΑΘ.

    Ευχαριστώ
    Καλημερα,
    εχω κανει και το Αρχαριων και το Αγωνιστικο στον ΠΟΙΑΘ και ειμαι ευχαριστημενη. . . θα στο πρότεινα.(και δεν ειναι μακρια απο το σπιτι σου)

    ριξε και ματια εδω www.horc.gr
    [B][SIZE=3][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Blue]sAmE[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][B][SIZE=3][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Blue] sHiT dIffErEnT dAy...[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

  4. #34
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Βολος
    Μηνύματα
    30

    Προεπιλογή

    Στις 17 Μαρτιου ξεκιναει το ανοιξιατικο τμημα μαθηματων του ιστιοπλοικου ομιλου ανοικτης θαλασσης Βολου.Οσοι φιλοι ενδιαφερονται μπορουν να επικοινωνησουν με τον ομιλο ή να μου στειλουν pm για περαιτερω πληροφοριες.
    Καλες θαλασσες σε ολους!
    "γιε μου που πας;" μανα θα παω στα καραβια...
    [URL="http://www.sailman.gr/"]http://www.sailman.gr[/URL]

  5. Προεπιλογή Σχολές

    Δυστυχώς δεν είναι όλες οι σχολές ίδιες και δεν σου μαθαίνουν όλοι τα ίδια πράγματα όπως διάβασε σε άλλο post. Καλά θα κάνεις-κάνετε να ενημερώνεστε περί προγραμμάτων και μαθημάτων με προσοχή. Η διάρκεια και το κόστος επίσης αποτελεούν κριτήριο, αλλά αν ψάχνεται το εύκολα και γρήγορα αναρωτηθείτε μήπως δεν κάνετε για θάλασσα...

    Έχετε επίσης υπόψη σας ότι οι απόφοιτοι κάθε σχολής θεωρούν τη δική τους κορυφαία (λες και έχουν παει και αλλου και μπορούν να συγκρίνουν) οπότε προσπαθήστε να βρείτε ανθρώπους έμπειρους από το χώρο της ιστιοπλοΐας να σας πουν τη γνώμη τους.

    Πάντως, μη βιάζεστε και μην πάτε να κάνετε οικονομία. Τα αγαθά κόποις κτώνται...

  6. #36
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από george_pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάχνω για σχολή αρχαρίων ανοικτής θάλασσας και θα ήθελα να μου πείτε γνώμες για τις σχολές που λειτουργούν στην Αθήνα. Μέχρι στιγμής έχω ακούσει πολύ αρνητικά σχόλια για το ΝΟ Καλαμακίου (αν και με βολεύει γιατί μένω στον ¶λιμο) και αρκετά καλά λόγια για ΝΟΠΦ ΚΑΙ ΠΟΙΑΘ.

    Ευχαριστώ
    ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΠ...ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ...ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΕΜΝΟΣ ΟΜΙΛΟΣ....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΕΙΣ ΕΚΠΤΩΣΗ 50% ΣΤΟΝ ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΚΟ-ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΦΕ....ΚΑΙ ΓΙΑ 3 ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ....

    ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ.....ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ....ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ....

    ΚΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

  7. #37
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ευρυδικη Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΠ...ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ...ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΕΜΝΟΣ ΟΜΙΛΟΣ....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΕΙΣ ΕΚΠΤΩΣΗ 50% ΣΤΟΝ ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΚΟ-ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΦΕ....ΚΑΙ ΓΙΑ 3 ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ....

    ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ.....ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ....ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ....

    ΚΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ
    WWW.IOP.GR

  8. #38
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    412

    Προεπιλογή ...

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ευρυδικη Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΝΑΙΙΙΙ!!! ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ....ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΠ!!!
    ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ?
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ευρυδικη Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΠ...ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ...ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΕΜΝΟΣ ΟΜΙΛΟΣ....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΕΙΣ ΕΚΠΤΩΣΗ 50% ΣΤΟΝ ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΚΟ-ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΦΕ....ΚΑΙ ΓΙΑ 3 ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ....

    ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ.....ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ....ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ....

    ΚΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ
    Εάν διακρίνω καλά, τρέφεις βλέψεις προς την συμμετοχή σε αγώνες, οπότε ίσως μπορούμε να δούμε προτάσεις προς αυτή την κατεύθυνση.

    ΥΓ. ξέχασα να σου πω χρόνια πολλά, έστω και off topic (λες να βλέπει η termi ??)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jerry_p : 25-04-2007 στις 18:12

  9. #39
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Kiato - Korinthias
    Μηνύματα
    4

    Lightbulb Μαθήματα Ιστιοπλοϊας ΙΙ

    Γεια σας παιδιά, ομολογώ οτι οταν πρωτομπήκα σε αυτό το forum, δεν περίμενα να μου ξαναρθουν στο μυαλό παλιες καλες αναμνήσεις...

    Έχω μεγαλώσει σε καποιο παραλιακό μερος της Κορινθίας και έκανα ιστιοπλοία μεχρι τα 15 μου.. εχω τρέξει σε αγώνες με Optimist και αργότερα με Laser(Radial) και τα παράτησα λιγό άδοξα λόγω σχολείου!!!

    Περάσανε τα χρόνια, τωρα είμαι 25 και μένω στην Αθήνα και σκέφτομαι πολυ σοβαρα να ξεκινήσω σιγά σιγα παλι να ασχολούμαι με ιστιοπλοϊα...

    Αν έχει κάποιος κάποια πληροφορία για κάποια καλή και οργανωμένη σχολή, ας το πει!!!

    Υ.Γ. Να μη μου κοστήσει ομως και μια περιουσία... (ενα μισθό 800€ παιρνω) δε μπορώ να διαθέσω πολλά!!!

  10. #40
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tzivas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχει κάποιος κάποια πληροφορία για κάποια καλή και οργανωμένη σχολή, ας το πει!!!
    Καλημερα "tziva"
    Χαιρομαι ιδιαίτερα που ενα μέλος του forum ασχολειται απο μικρος με την ιστιοπλοια... θα ηταν πολυ ωραιο να αρχισεις και παλι....μην ξεχνας οτι ποτε δεν ειναι αργα αλλα και το οτι παλια μου τεχνη κοσκινο!!
    Οι σχολές ειναι αρκετες εδω στην Αθηνα. Εξαρτάται και που μενεις..
    www.iop.gr (Ιστιοπλοικος Ομιλος Πειραια)
    www.sailingschool.gr (Ναυτικος Ομιλος Καλαμακιου)
    www.sailing.gr/noa/ (Ναυταθλητικος Ομιλος Αθηνων)
    www.falirosailing.com (Ν.Ο.Π.Φ - Ναυτικος Ομιλος Παλ. Φαληρου)
    www.horc-school.gr (ΠΟΙΑΘ - Πανελλήνιος Όμιλος Ιστιοπλοΐας Ανοικτής Θαλάσσης και πολλες ακομα.

    Το καλυτερο site για να ενημερωθεις γενικα αφου κατεχεις τις γνωσεις ειναι το www.istioploos.gr

    Προσωπική μου αποψη ... εχω αδυναμια στον ΙΟΠ. Απο εκει εχω παρει διπλωμα και το περιβαλλον ειναι πολυ φιλικο αλλα και low profil.
    Δες και το θεμα "ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΕΡΙ ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑΣ"

    Ο,τι χρειαστεις, στην διαθεση σου.

    Υ.Γ. Το κοστος ειναι σχετικα μικρο...απο 380-450 το διμηνο ως εκπαιδευση(8 θεωρια και 8 πρακτικη) και μετα εξετασεις για το διπλωμα.

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας