Σελίδα 374 από 424 ΠρώτηΠρώτη ... 274324364372373374375376384 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 3.731 έως 3.740 από 4238

Θέμα: Πηνελόπη Α [Penelope A, Εξπρές Πηνελόπη, Stena Horsa, Horsa]

  1. #3731
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    Η ΠΛΕΟΝ ΚΡΙΣΙΜΗ συναντηση των δυο πλευρων-εργαζομενων και εργοδοσιας- αυτη την στιγμη.......

  2. #3732
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Καρδάμυλα Χίος
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από capten4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΠΛΕΟΝ ΚΡΙΣΙΜΗ συναντηση των δυο πλευρων-εργαζομενων και εργοδοσιας- αυτη την στιγμη.......
    Φίλε να σου πω τη γνώμη μου; Πλέον κρίσιμη κατάσταση είναι εδώ και καιρό. Τι μπορούν να συζητήσουν τώρα; Μόνο να κάνρι πίσω το πλήρωμα. Το λέω αυτό γιατί αν ξεχρέωνε το κόσμο δεν θα ήταν κρίσιμη η συνάντηση. Τέλη Ιουλίου έχουμε, να δουλέψει καλά μέχρι και Σεπτέμβριο; Μετά τι πάλι τα ίδια; Ο κόσμος είναι φιλότιμος αλλά όχι και χαζός.
    Δεν είναι σωστό και τίμιο να γίνεται αυτό. Αν όπως έχει προαναφερθεί δεν πήγαινε δρομολόγιο λόγω καυσίμων τί μπορεί να άλλαξε ξαφνικά;
    Εύχομαι ότι καλύτερο για το πλήρωμα και να έχουν μια ίσης όρις κοινή απόφαση και οι δύο πλευρές. Δεν αντέχει η ακτοπλοΐα και άλλους άνεργους ναυτικούς...

  3. #3733
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cpt. mimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε να σου πω τη γνώμη μου; Πλέον κρίσιμη κατάσταση είναι εδώ και καιρό. Τι μπορούν να συζητήσουν τώρα; Μόνο να κάνρι πίσω το πλήρωμα. Το λέω αυτό γιατί αν ξεχρέωνε το κόσμο δεν θα ήταν κρίσιμη η συνάντηση. Τέλη Ιουλίου έχουμε, να δουλέψει καλά μέχρι και Σεπτέμβριο; Μετά τι πάλι τα ίδια; Ο κόσμος είναι φιλότιμος αλλά όχι και χαζός.
    Δεν είναι σωστό και τίμιο να γίνεται αυτό. Αν όπως έχει προαναφερθεί δεν πήγαινε δρομολόγιο λόγω καυσίμων τί μπορεί να άλλαξε ξαφνικά;
    Εύχομαι ότι καλύτερο για το πλήρωμα και να έχουν μια ίσης όρις κοινή απόφαση και οι δύο πλευρές. Δεν αντέχει η ακτοπλοΐα και άλλους άνεργους ναυτικούς...
    Τι να δουλεψει...πες πως βγαινει αυριο...ουτε ενας μηνας δουλεια δεν απεμεινε..το εχασε ουσιαστικα το παιχνιδι,ΚΑΙ απο την αποψη οτι στα πρακτορεια μολις τους λενε "ΠΗΝΕΛΟΠΗ ", ζητανε αλλο αμεσως...με αυτα τα χρωματα, θεωρω πως το βαπορι εχει τελειωσει....το μελλον θα δειξει...

  4. #3734
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Τοπικά Σύρο δεν μπορεί να κάνει, που δεν θα έχει και ανταγωνιστή?
    Δεν καταλαβαίνω πραγματικά αφού δεν είχε τίποτα να χάσει πέρσι που έβλεπε ότι το Ιθάκη θα του έκανε ζημία γιατί δεν του άλλαξε γραμμή??
    Δεν μπορεί το αφεντικό να είναι τόσο αδιάφορο πια, έχει άλλη δραστηριότητα εκτός από ακτοπλοΐα.

  5. #3735
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ilias 92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοπικά Σύρο δεν μπορεί να κάνει, που δεν θα έχει και ανταγωνιστή?
    Δεν καταλαβαίνω πραγματικά αφού δεν είχε τίποτα να χάσει πέρσι που έβλεπε ότι το Ιθάκη θα του έκανε ζημία γιατί δεν του άλλαξε γραμμή??
    Δεν μπορεί το αφεντικό να είναι τόσο αδιάφορο πια, έχει άλλη δραστηριότητα εκτός από ακτοπλοΐα.
    πολα μπορεί να κάνει
    το θεμα είναι αυτοι που περνουν τις αποφάσεις
    να θέλουνε να τα κάνει.........................
    τα αφεντικα είχανε και εμπορικά
    αλλα "είχανε "
    δεν ξέρω έχουν ακόμα

  6. #3736
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από roussosf Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολα μπορεί να κάνει
    το θεμα είναι αυτοι που περνουν τις αποφάσεις
    να θέλουνε να τα κάνει.........................
    τα αφεντικα είχανε και εμπορικά
    αλλα "είχανε "
    δεν ξέρω έχουν ακόμα
    απο τις κινησεις, η μαλλον τις ΜΗ ΚΙΝΗΣΕΙΣ τους, φαινεται πως δεν υπαρχει διαθεση καμια....

  7. #3737
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Καρδάμυλα Χίος
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Εγώ πάλι εξακολουθώ να είμαι αισιόδοξος...
    κάτι θα γίνει, δεν ξέρω τι, αλλά κάτι Θα γίνει κ θα ξεκινήσει.
    Μπορεί τώρα που έφυγε το Πηνελοπη να αλλάξουν τα πάντα....
    μπορεί να μην γίνει και τίποτα, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία..

  8. Προεπιλογή

    Εγώ πάλι πιστεύω πως αν το πλοίο δε ξεκινήσει μέχρι τις πρώτες μέρες του Αυγούστου, τότε τετέλεσται.

  9. #3739
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ....επετευχθη συμφωνια εταιρειας-ΟΛΩΝ των μελων του πληρωματος, για σταδιακη αποπληρωμη μεχρι αρχες Σεπτεμβριου.....Τριτη μαλλον ξεκιναει ( αν δεν δουμε τιποτε αλλο...)....παντως, ολως τυχαιως, ξεκιναει στο πικ του καλοκαιριου...(τελος Ιουλιου-Αυγουστος)... βολικοτατα δηλαδη....φυσικα,δεν απεμειναν παρα 20 ημερες δουλειας,αλλα.... Φυσικα, κανεις δεν μπορει να συνδυασει την επιστροφη, με "νεα αρχη"......τωρα, το τι θα γινει με τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ υπολοιπες οφειλες, θα φανει η αρχη Αυγουστου,η - το πιθανοτερο-μεσα Σεπτεμβριου....

  10. #3740
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    αν τα μεγαλοστελέχη της εταιρείας, πιστέυουν ότο θα βγάλουν κάποια σπασμένα σε ενάμιση μήνα μετα την δυσφήμηση που έφαγε σαν όνομα το πλοίο και υποσχεθήκανε αποπληρωμή στο πλήρωμα, τοτε στις επομενες εκλογές να τους εκλέξουμε για κυβέρνηση στην Ελλάδα μπας και δούμε ασπρη μέρα
    δεν χιονίζει που δεν χιονίζει

Σελίδα 374 από 424 ΠρώτηΠρώτη ... 274324364372373374375376384 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας