Σελίδα 4 από 424 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454104 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 4238

Θέμα: Πηνελόπη Α [Penelope A, Εξπρές Πηνελόπη, Stena Horsa, Horsa]

  1. #31

    Προεπιλογή

    Όταν λέω ότι έχουν και τα καλά τους τα απαγορευτικά, κάτι ξέρω !!!

    Αν φίλε Roi περιμένεις τώρα να σχολιάσω την φωτογραφία σου, ματαιοπονείς. Θα πω μόνο ένα απλό ΖΗΛΕΥΩ !!!

    ΕΥΓΕ ΔΙΔΑΣΚΑΛΕ !!!!!

  2. #32

    Προεπιλογή

    Roi η φωτογραφια σου ειναι εξαιρετικη .........
    [COLOR=#ff4400][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][FONT=Palatino Linotype][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"][I][B][SIZE=4][COLOR=darkred]Να'χω το νου μου αδειανο[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/URL][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [I][B][SIZE=4][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#ff4400]Να΄χω και πριμο τον καιρο[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/I]
    [/URL][/COLOR][/COLOR][/FONT]
    [/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [/URL]

  3. #33
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Απαγορευτικά

    Καλέ μου φίλε σε ευχαριστώ πολύ.
    Τα απαγορευτικά φέρνουν μεγάλη ταλαιπωρία στον κόσμο, αλλά μαζεύουν και τα πλοία στα λιμάνια και τα πετυχαίνεις σε διαφορετικές ώρες της ημέρας, από ότι συνήθως.
    Πάντως, είναι απίστευτο να ακούς όλη τη νύχτα τις μπουκαπόρτες να σέρνονται πάνω στο μώλο. Είναι σαν ένα ουρλιαχτό μέσα στην ηρεμία της νύχτας.

  4. #34
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    φίλε roi σε ευχαριστούμε είναι μοναδική η τελευταία σου φώτο,να είσαι καλά.

  5. #35
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Θελω και εγω με τη σειρα μου να ευχαριστησω το φιλο Αντωνη για τις καταπληκτικες φωτογραφιες που μας χαριζει και να πω με βεβαιοτητα οτι ειναι ο πιο ποιοτικος φωτογραφος πλοιων που εχω γνωρισει.Ειμαστε πολλοι που φωτογραφιζουμε και εχουμε πανεμορφες ληψεις,αλλα οι φωτογραφιες του Αντωνη εχουν παντα το κατι παραπανω σε αποψη και στιλ.

  6. #36
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Κάθε φωτογραφία έχει τη δική της αξία

    Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, αλλά κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
    Η κάθε φωτογραφία έχει τη δική της μοναδική αξία. Κάθε φωτογραφία διασώζει μια στιγμή και κάθε στιγμή είναι μοναδική. Στο forum, άλλωστε, υπάρχουν πλέον άνθρωποι που είναι επαγγελματίες, οπότε τι να πούμε.
    Απλά, όσοι από μας δεν γίναμε ναυτικοί έχουμε το μικρόβιο του ντόκου και γυρνάμε στους ντόκους των λιμανιών. Και όπως το είπε ο μεγάλος Σεφέρης:

    «Μα τι γυρεύουν οι ψυχές μας ταξιδεύοντας


    πάνω σε καταστρώματα κατελυμένων καραβιών»


    Αφιερώνω σε όλους μια παλιά φωτογραφία του "Πηνελόπη Α" με τα προηγούμενα σινιάλα του, πριν από 10-11 χρόνια στη Μύκονο. Στη θέση όπου έδενε η μεγάλη αγάπη πολλών, το "Παναγία Τήνου".

    Το Πηνελόπη A στη Μύκονο.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Roi Baudoin : 31-01-2008 στις 09:42

  7. #37
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Μηνύματα
    80

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Captain_Nionios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελω και εγω με τη σειρα μου να ευχαριστησω το φιλο Αντωνη για τις καταπληκτικες φωτογραφιες που μας χαριζει και να πω με βεβαιοτητα οτι ειναι ο πιο ποιοτικος φωτογραφος πλοιων που εχω γνωρισει.Ειμαστε πολλοι που φωτογραφιζουμε και εχουμε πανεμορφες ληψεις,αλλα οι φωτογραφιες του Αντωνη εχουν παντα το κατι παραπανω σε αποψη και στιλ.
    Μικρε πραγματικα φοβερες οι φωτο του Ροι αλλα οχι και να τις συγκρινουμε με τις επαγγελματικες. Πλεον ο καθενας με τη ψηφιακουλα του κανει παπαδες. Αλλοι ζουνε απο αυτο και εχουνε ξεφυγει ποιοτικα

  8. #38
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Τα δίδυμα στη Ραφήνα

    Σίγουρα, τώρα με τις ψηφιακές τα πράγματα είναι πιο εύκολα (και για τους επαγγελματίες και τους ερασιτέχνες). Αυτό, όμως, που δεν υπάρχει τώρα είναι τα περισσότερα από τα πλοία που πέρασαν από τους θάλασσές μας και τώρα είτε δεν υπάρχουν, είτε είναι αλλού. Όταν κατέβαινε κανείς στον Πειραιά και έβλεπε 40 και 50 καράβια μέσα στο λιμάνι.
    Σίγουρα, βέβαια, για κάποιους και τα σημερινά πλοία της Νέας Τεχνολογίας είναι όμορφα και γοηγευτικά. Δεκτόν σίγουρα. Αλλά για κάποιους από εδώ μέσα ακόμα και μια μέτρια φωτογραφία του "Μιαούλης" ή του "Αιγαίον" μπορεί να έχει μεγαλύτερη αξία από μια τέλεια σημερινή ψηφιακή φωτογραφία. Αυτά, βέβαια, είναι γούστα.
    Επιπλέον, πολλές από τις παλιές φωτογραφίες είναι στην πραγματικότητα slides που χάνουν πολύ όταν μετατρέπονται σε ψηφιακή μορφή.
    Εδώ μια εικόνα από τη Ραφήνα του 2004. Είναι το καλοκαίρι που συναντήθηκαν στο ίδιο λιμάνι και οι τρεις "Απόλλωνες".
    Στη φωτογραφία αυτή βλέπουμε δίπλα δίπλα το "Εξπρές Απόλλων" και το "Πηνελόπη Α" .

    Εξπρές Απόλλων - Πηνελόπη Α.jpg

  9. #39
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή Μοναδική!

    Εξαιρετική φίλε Roi Baudouin. Great! Merveilleux! Fantstico! κλπ

  10. #40

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Πηνελόπη (σκέτο), άφησε πριν λίγη ώρα το ντοκ 3 στον Πειραιά, και μεθόρμισε στην Ν.Ε. ζώνη Περάματος.
    Ενώ το Πηνελόπη Α. όπως βλέπω στο AIS αυτή τη στιγμή, κατηφορίζει τον Ευβοικό και μας έρχεται και αυτό για την ετήσια του.

Σελίδα 4 από 424 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454104 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας