Σελίδα 51 από 424 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361101151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 501 έως 510 από 4238

Θέμα: Πηνελόπη Α [Penelope A, Εξπρές Πηνελόπη, Stena Horsa, Horsa]

  1. #501
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από φανούλα Εμφάνιση μηνυμάτων
    (για όσους δεν ξέρουν αν και ξεχωρίζει είναι ο τύπος δεξιά πηγαίνοντας προς επιβίβαση, δικιά σου λοιπόν
    Συνημμένο Αρχείο 23460
    πολυ ανετο τον βλεπω τον ¨αγαπητικο ¨της Πηνελοπης.Καλα ρε συ πας στη Πηνελοπιτσα χωρις κοστουμι?

  2. #502
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    104

    Προεπιλογή

    Με κοντομάνικο ο καπετάνιος στις 21/11

  3. #503
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Όπως λες κι εσύ είναι μανιτζέβελος ο κάπτεν μας και δεν κρυώνει!!!
    Έχει μάθει τόσα χρόνια στις ανοιχτές βαρδιόλες της Πηνελόπης!!!

  4. #504
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    715

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rocinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το σχολειο κατευθειαν στο λιμανι.
    Ενας υπεροχος ανθρωπος χαιρετα ενα υπεροχο πλοιο...


    Συνημμένο Αρχείο 23435
    Μια φωτογραφία ίσον χίλλιες λέξεις(και λίγες είναι για τη συγκεκριμένη).Γεια σου Φανούλα με την Πηνελόπη σου!!!!!!!!!!

  5. #505
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από scoufgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ ανετο τον βλεπω τον ¨αγαπητικο ¨της Πηνελοπης.Καλα ρε συ πας στη Πηνελοπιτσα χωρις κοστουμι?
    Εχω πολλα πραγματα να σας πω και και να σας δειξω. Ας ξεκινησω απο το Γιαννη. Οπως βλεπετε ολοι εχουν επιβιβαστει και μπαινω τελευταιος. Ενω το πλοιο ετοιμαζεται να αναχωρησει και εγω περιμενω λαμβανω ενα μηνυμα ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΕΡΧΟΜΑΙ. Αφου δεν το εχασα παλι καλα.
    Φανουλα φταιω εγω να δειξω στα παιδια το υφος σου ενω φωτογραφηζες το πλοιο;
    Και τωρα κατι πιο σοβαρο. Εκανα ενα ταξιδι με αυτο το πλοιο που ολοι ξερετε τη αδυναμια που του εχω. Θεωρω καθηκον μου περα απο την πλακα που κανουμε να σας πω τις εντυπωσεις μου οσο γινεται πιο αντικειμενικα και ας στεναχωρισω καποιες ψυχες. Θα γινει προσεχως. Εκανα και μια ερευνα για το φλεγον θεμα του καπνισματος οπου θα σας δειξω τα αποτελεσματα με φωτογραφιες. Και μην βιαστειτε πριν το δειτε να πειτε οτι ο Rocinante θα παρουσιασει μουφα ρεπορταζ. Γιατι απλα καπνιζει...

  6. #506
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή Απαντησεις και ερωτησεις...

    Ας περασουμε στο πρωτο θεμα που ειναι και αιτια πολλων φιλικων πειραγματων του Leo σε μενα και αντιστροφα.
    Αγαπημενε μου φιλε σου εχω πει οτι ο Rocinante αλλα πολυ περισσοτερο o Αντωνης (πιστεψε με) ειναι απροβλεπτοι. Και σιγουρα δεν θα μπορουσες να φανταστεις οτι θα εκανα αυτο που ακολουθει.
    5 φωτογραφιες...
    Θα παρακαλουσα τους υπευθυνους να μην τις ανοιξουν γιατι παρολο που θεωρω οτι εντελως τυχαια ειναι απο τις καλλιτερες μου λογω του φωτισμου ισως κουρασουν γιατι ειναι πανομοιοτυπες.
    Εχουν ληφθει με χρηση χρονομετρου!!! με την εξης σειρα
    Η πρωτη 10 δευτερα μετα το φουλαρισμα 7:37
    Η δευτερη 30 δευτερα μετα 7:37
    Η τριτη 1 λεπτο μετα 7:38
    η τεταρτη 1 λεπτο μετα 7:39
    και η τελευταια 1 λεπτο μετα 7:40
    Σε ολο το υπολοιπο ταξιδι επικρατουσε η ιδια κατασταση σαν την 5 φωτογραφια ενω στις αφιξεις η κατασταση ηταν σαφως καλυτερη απο παραπανω.
    Τα στοιχεια απο τις παρακατω φωτογραφιες απο το ψηφιακο αποτυπωμα ( αλλοστε καποιος εμπειρος μπορει να το καταλαβει και απο την θεση του ηλιου οτι το πλοιο αλλαζει κατευθυνση στο λιμανι ) ειναι στην διαθεση οποιου τα θελησει.
    Θεωρω την κατασταση ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ και καμια σχεση με οτι γινεται προσπαθεια να συγκριθει.
    Το προβλημα του πλοιου δεν ειναι αυτο, φανταζει σαν ανεκδοτο σε μενα.
    Αλλο ειναι που θα σας το αναλυσω καποια αλλη στιγμη και ειναι σημαντικο...Φανουλα sorry αλλα πρεπει να τα πω...

    sm_0063.JPG

    sm_0064.JPG

    sm_0065.JPG

    sm_0066.JPG

    sm_0067.JPG
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leo : 30-11-2008 στις 00:12

  7. #507
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.771

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rocinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας περασουμε στο πρωτο θεμα που ειναι και αιτια πολλων φιλικων πειραγματων του Leo σε μενα και αντιστροφα.
    Αγαπημενε μου φιλε σου εχω πει οτι ο Rocinante αλλα πολυ περισσοτερο o Αντωνης (πιστεψε με) ειναι απροβλεπτοι. Και σιγουρα δεν θα μπορουσες να φανταστεις οτι θα εκανα αυτο που ακολουθει.
    5 φωτογραφιες...
    Θα παρακαλουσα τους υπευθυνους να μην τις ανοιξουν γιατι παρολο που θεωρω οτι εντελως τυχαια ειναι απο τις καλλιτερες μου λογω του φωτισμου ισως κουρασουν γιατι ειναι πανομοιοτυπες.
    Εχουν ληφθει με χρηση χρονομετρου!!! με την εξης σειρα
    Η πρωτη 10 δευτερα μετα το φουλαρισμα 7:37
    Η δευτερη 30 δευτερα μετα 7:37
    Η τριτη 1 λεπτο μετα 7:38
    η τεταρτη 1 λεπτο μετα 7:39
    και η τελευταια 1 λεπτο μετα 7:40
    Σε ολο το υπολοιπο ταξιδι επικρατουσε η ιδια κατασταση σαν την 5 φωτογραφια ενω στις αφιξεις η κατασταση ηταν σαφως καλυτερη απο παραπανω.
    Τα στοιχεια απο τις παρακατω φωτογραφιες απο το ψηφιακο αποτυπωμα ( αλλοστε καποιος εμπειρος μπορει να το καταλαβει και απο την θεση του ηλιου οτι το πλοιο αλλαζει κατευθυνση στο λιμανι ) ειναι στην διαθεση οποιου τα θελησει.
    Θεωρω την κατασταση ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ και καμια σχεση με οτι γινεται προσπαθεια να συγκριθει.
    Το προβλημα του πλοιου δεν ειναι αυτο, φανταζει σαν ανεκδοτο σε μενα.
    Αλλο ειναι που θα σας το αναλυσω καποια αλλη στιγμη και ειναι σημαντικο...Φανουλα sorry αλλα πρεπει να τα πω...

    sm_0063.JPG

    sm_0064.JPG

    sm_0065.JPG

    sm_0066.JPG

    sm_0067.JPG
    Είσαι απίστευτος!!! Για διάφορους λόγους (ένας από αυτούς είναι τα καταπληκτικά χρώματα!) μου αρέσουν πάρα πολύ!!

  8. #508
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rocinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας περασουμε στο πρωτο θεμα που ειναι και αιτια πολλων φιλικων πειραγματων του Leo σε μενα και αντιστροφα.
    Αγαπημενε μου φιλε σου εχω πει οτι ο Rocinante αλλα πολυ περισσοτερο o Αντωνης (πιστεψε με) ειναι απροβλεπτοι. Και σιγουρα δεν θα μπορουσες να φανταστεις οτι θα εκανα αυτο που ακολουθει.
    5 φωτογραφιες...
    Θα παρακαλουσα τους υπευθυνους να μην τις ανοιξουν γιατι παρολο που θεωρω οτι εντελως τυχαια ειναι απο τις καλλιτερες μου λογω του φωτισμου ισως κουρασουν γιατι ειναι πανομοιοτυπες.
    Εχουν ληφθει με χρηση χρονομετρου!!! με την εξης σειρα
    Η πρωτη 10 δευτερα μετα το φουλαρισμα 7:37
    Η δευτερη 30 δευτερα μετα 7:37
    Η τριτη 1 λεπτο μετα 7:38
    η τεταρτη 1 λεπτο μετα 7:39
    και η τελευταια 1 λεπτο μετα 7:40
    Σε ολο το υπολοιπο ταξιδι επικρατουσε η ιδια κατασταση σαν την 5 φωτογραφια ενω στις αφιξεις η κατασταση ηταν σαφως καλυτερη απο παραπανω.
    Τα στοιχεια απο τις παρακατω φωτογραφιες απο το ψηφιακο αποτυπωμα ( αλλοστε καποιος εμπειρος μπορει να το καταλαβει και απο την θεση του ηλιου οτι το πλοιο αλλαζει κατευθυνση στο λιμανι ) ειναι στην διαθεση οποιου τα θελησει.
    Θεωρω την κατασταση ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ και καμια σχεση με οτι γινεται προσπαθεια να συγκριθει.
    Το προβλημα του πλοιου δεν ειναι αυτο, φανταζει σαν ανεκδοτο σε μενα.
    Αλλο ειναι που θα σας το αναλυσω καποια αλλη στιγμη και ειναι σημαντικο...Φανουλα sorry αλλα πρεπει να τα πω...

    sm_0063.JPG

    sm_0064.JPG

    sm_0065.JPG

    sm_0066.JPG

    sm_0067.JPG
    Αντώνη ,το Πηνελόπη καπνίζει, διότι ανάβουν τζάκι τώρα με τα κρύα !!

  9. #509

    Προεπιλογή

    1ον ροσι βγαλτα ολα στην φορα......
    2ον καταπληκτικες φωτο
    3ον ασε τωρα που νομιζεις οτι μας επεισες...συνεννοηθηκες με το καπετανιο να το ''σβησει'' για να βγαλεις φωτο

  10. #510
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή Αναλυση...

    Ας αναλυσουμε λοιπον αυτο το χειμωνιατικο ταξιδι. Κοσμος οπως αναμενοταν ελαχιστος για την εποχη στα εξωτερικα ουδης πλην εμου. Βρηκα το πλοιο σε καλυτερη κατασταση απο το καλοκαιρι μιας και λογω της απλας το πληρωμα εκανε πιο ευκολα τις εργασιες. Στο επανω καταστρωμα τα παντα ειχαν καθαριστει και επεφταν οι τελευταιες πινελιες ενω με εντυπωσιασε ο εκτεταμενος καθαρισμος της πλωρης που εντυπωσιασε μεχρι τον καπετανιο που δηλωσε οτι ειχε να γινει τετοια δουλεια χρονια. Εν πλω αντικατασταθηκαν και οι καμενες λαμπες της γιρλαντας (ειχε θιχθει παλαιοτερα) ενω το Self service (Το πανεμορφο Pantry ) πεντακαθαρο σε μετεφερε στην ατμοσφαιρα της εποχης των ταξιδιων στο καναλι. Γενικα το πληρωμα κανει φιλοτιμες προσπαθειες να το διατηρησει σε καλη κατασταση. Τα σαλονια καθαρα αν και ο χρονος πανω τους ειναι εμφανης και οι τουαλετες αψογες. Απολαυστικα περασματα απο τον καβοντορο που παρολη την ελειψη αερα η χειμωνιατικη θαλασσα λικνιζε το σκαρι με ενταση που χρονια ειχα να χαρω.
    Οσακις ταξιδευω στην Τηνο η αφιξη με βρισκει ειτε παλαιοτερα μπροστα στην πορτα ειτε αργοτερα οταν απεκτησα αμαξι (Αρχικα με τον D Artanian τωρα με τον Rocinante!!!)στο γκαραζ. Αιφνιδιαστηκα οσο εσεις οταν ειδα εκεινη τη καλοκαιρινη φωτογραφια μου του πλοιου με την κλιση να μπαινει στο λιμανι. Κατω στο γκαραζ δεν αισθανομουν τιποτα. Ειπα να νιωσω την εμπειρια. Το πλοιο πλησιαζε και εγω στο καταστρωμα ετοιμος οταν δεσει να τρεξω κατω.
    Πλησιαζει και περιμενω να κοψει.
    Περιμενω να κοψει
    Περιμενω.....
    Μα τι γινεται εχει περασει το λιμενοβραχιωνα.
    Και τοτε...
    Ξεκινα η τρομερη Αριστερη της Τηνου
    Αρχικα ενα μουγκριτο και μετα ενα ασυλυπτο Vibration. Το πλοιο γερνει και γερνει πρεπει να πιαστω. Αερας ασυλυπτος και ολα περιστρεφονται. Η πρυμνη και εγω πανω κατευθυνεται με ταχυτητα στο μωλο και η πλωρη σε ενα γκαζαδικο. Το πλοιο οταν φτανει παραληλλα και σε αποσταση λιγων μετρων ηρεμει. Με προσεκτικες κινησεις γυρνα και δενει. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ. Για την Φανουλα ισως ειναι η Ντελικατη Πηνελοπη Α. για μενα ομως θα ειναι παντα ο αιμοδιψεις Horsa...
    2μιση ωρες μετα ξανα στο πλοιο. Κονβοι στο καβοντορο και πλησιαζοντας στη Ραφηνα βγαζω το εξης συμπερασμα.
    Το πλοιο κρατα ακομα τουλαχιστον μηχανικα αλλα ειναι ενα γερασμενο πλοιο.
    Εντονο Vibration σε ολη τη διαρκεια ειδικα στην πρυμνη και στα μετασκευαμενα τμηματα ειναι απαγορευτικη η εναποθηση καφε στα επανω τραπεζακια. Εντονος θορυβος απο τριξιματα ιδιετερα κουραστικο για καποιον που ταξιδευει μονος.Ισως να επιρεασε το οτι ημουν σχεδον συνeχεια 8 ωρες.
    Για καποιον που θελει να κατσει στο σαλονι και να απολαυσει ενα ησυχο ταξιδι δεν ξερω αν θα ηταν η καλυτερη επιλογη. Για καποιον καραβολατρη που θελει να γυρισει τα καταστρωματα να παει στη γεφυρα να δει ενδιαφεροντα πραγματα και να μεταφερθει νοερα στα χρονια του καναλιου συστηνω ανεπιφυλακτα Horsa...
    Συγνωμη αν σας κουρασα με το ευρος του μηνυματος δεν θα επαναληφθει...

    jIMG_00061.JPG

    jIMG_00062 (1).JPG

    jIMG_0006 (2).JPG

    jIMG_0006 (3).JPG

    jIMG_0006 (4).JPG

Σελίδα 51 από 424 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361101151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας