Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 79

Θέμα: Elobey X [Christos H, Χρήστος, Αίας]

  1. #21

    Προεπιλογή

    Μεχρι πριν μερικους μηνες βρισκοταν στο Περαμα για εργασιες συντηρησης, πλεον εχει παει στο Ριο, εκει οπου αλλωστε προοριζοταν μετα την πωληση του απο την HSW.

  2. #22
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή Ρίο

    Τώρα το Πάσχα που ανέβηκα προς τα μέρη μου, περνώντας από τη γέφυρα του Ρίου, έβλεπα από κει πάνω μία παντόφλα που κάτι μου θύμιζε. Κοιτώντας πιο προσεκτικά, ήταν ο Αίας ως Χρήστος πλέον, ο οποίος καλά είναι, χαίρει άκρας λειτουργίας και σας στέλνει χαιρετίσματα. Κατά τύχη τον πέτυχα και στην επιστροφή να ξεφορτώνει φορτηγά κατά κύριο λόγο. Έχει αναλάβει διαφορετικά καθήκοντα από τότε που ήταν στη Σουβάλα και το καλοκαίρι μετέφερε εκδρομείς λουόμενους και ζευγαράκια ή που το χειμώνα ήταν σχεδόν άδειος, αλλά μια χαρά τα καταφέρνει. Ελπίζω και όσοι δούλευαν στον Αία απί HSW να είναι το ίδιο καλά. Αν και ήξερα μερικούς από αυτούς δε τους έχω δει σε άλλα πλοία της HSW

  3. #23

    Προεπιλογή Πίσω στον χρόνο..!!

    Οδυσσέας ΙΙ και το ''Σούπερφαστ'' του Σαρωνικού Απόστολος Π,τότε που το ταξίδι προς Αίγινα και όχι μόνο είχε άλλη χάρη...

    Συνημμένο Αρχείο 19570

    (κομμένη απο το Πλώρη)

    **Παράκληση προς τους διαχειριστες να το τοποθετήσουν στην σωστή ενότητα..απο λάθος το έβαλα εδώ...**
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vinman : 10-10-2008 στις 23:20

  4. #24
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    3 φωτο απο μενα. Ο Αιας κατευθυνεται προς το ντοκο της Αιγινας (2006) στην πρωτη, προς την καρβουνοσκαλα (2007) στη δευτερη, και σαν Χρηστος πλεον, δεμενος στο Ριο (2008 ) στην τριτη.

    Aias Entering Pireaus.jpg

    Aias Approaching Keratsini.jpg

    [email protected]
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Finnpartner_1966 : 13-10-2008 στις 09:13
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  5. #25
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Περιοχή
    Πειραιάς - Χανιά
    Μηνύματα
    1.360

    Προεπιλογή

    Stin deuteri phwto einai fortwmeno apo aigina kai paei stin Karvounoskala?? Mpravo fwti poli omorfes fwtografies!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manolis m. : 13-10-2008 στις 14:33
    [B][SIZE=4][COLOR=red]H πιο γλυκια πικρα !!![/COLOR][/SIZE][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #26
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από manolis m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Stin deuteri phwto einai fortwmeno apo aigina kai paei stin Karvounoskala??
    Δεν διαβασες τι γραφει πανω απο την φωτο? Το εχω γραψει.
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  7. #27
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Περιοχή
    Πειραιάς - Χανιά
    Μηνύματα
    1.360

    Προεπιλογή

    nAI ALLA KI PALI RWTAW ...EKANE TETOIOUS PLOES ???
    [B][SIZE=4][COLOR=red]H πιο γλυκια πικρα !!![/COLOR][/SIZE][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #28
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς & Φολέγανδρος
    Μηνύματα
    223

    Προεπιλογή

    Θα σου λύσω εγώ την απορία Μανώλη. Το ΑΙΑΣ εκτός από τα 12ωρα που χτυπούσε καθημερινά (και 16ωρα και 18ωρα ενίοτε) μία φορά την εβδομάδα, Τρίτη συνήθως - και όποτε χρειαζόταν και Πέμπτη και καμιά φορά το χειμώνα και Σάββατο - ήταν επιφορτισμένο με τη μεταφορά των καυσίμων στην Αίγινα και το Αγκίστρι. Αυτά ήταν δρομολόγια εκτός σύμβασης και εννοείται ότι το πλήρωμα πληρώνεται έξτρα (μεταφορά επικίνδυνων φορτίων), κάτι που ποτέ φυσικά δεν έγινε. Τέλος πάντων, τα βυτία με τα καύσιμα και τα φορτηγά με τις φιάλες υγραερίου απαγορεύεται να τα φορτώνουν και να τα εκφορτώνουν στον Πειραιά. Πρέπει να πηγαίνει το βαπόρι στην Καρβουνόσκαλα και η όλη διαδικασία να γίινεται παρουσία της πυροσβεστικής. Και εκείνο που πάρα πολύ καλά ξέρω είναι ότι το ΑΙΑΣ έπρεπε συνήθως να τρυπώνει στο μάτι της βελόνας στην Καρβουνόσκαλα, παρά την όλη του δυσκολία στους χειρισμούς.

    Φώτη, εξαιρετικές οι φωτογραφίες σου!

  9. #29
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Αμα το εβλεπες, επεσε μεταξυ εμας (εγω ημουν πανω στον Αρχαγγελο) και του Μυκονος που ηταν δεξια!! Οπως τα λες ειναι Aρχιπελαγος. Και η φωτο ειναι βγαλμενη Τριτη, 14-8-07, 19.56!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Finnpartner_1966 : 13-10-2008 στις 15:16
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  10. #30
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς & Φολέγανδρος
    Μηνύματα
    223

    Προεπιλογή

    Το ξέρω. Ο καπτα-Σταμάτης είναι κασκαντέρ.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας