Σελίδα 21 από 60 ΠρώτηΠρώτη ... 11192021222331 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 201 έως 210 από 594

Θέμα: Ποντοπόρος - Φορτηγά Στερεών/Χύμα φορτίων - (Oceangoing Drycargo/Bulkers)

  1. #201
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα θυμάμαι πήγαινα στο μπατσί με το μηχανάκι μου,και σκιτσαρισα μερικά,που η μανα μου τα πέταξε,μετά απο χρόνια.
    Θα ήταν ενδιαφέρον εάν τα είχες διότι εκείνο τον καιρό υπήρχαν ακόμη πανέμορφα συμβατικά φορτηγά κ ορισμένα από τα πιό αγαπημένα επιβατηγά.

  2. #202
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήταν ενδιαφέρον εάν τα είχες διότι εκείνο τον καιρό υπήρχαν ακόμη πανέμορφα συμβατικά φορτηγά κ ορισμένα από τα πιό αγαπημένα επιβατηγά.
    Δυστυχώς,δεν φωτογράφιζα,που χρήματα για φιλμ,εμφ,βενζινες,στην παρέα μου σε κανέναν δεν άρεσαν.
    πήγαινα και τα εβλεπα μονος μου. Καραβόφιλους Γνώρισα το 2013!!!!!!!!!!

  3. #203
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς,δεν φωτογράφιζα,που χρήματα για φιλμ,εμφ,βενζινες,στην παρέα μου σε κανέναν δεν άρεσαν.
    πήγαινα και τα εβλεπα μονος μου. Καραβόφιλους Γνώρισα το 2013!!!!!!!!!!
    Eγώ αν έχεις δει εδώ μέσα, φωτογράφιζα από το 1976. Είχα βρει κάποιον που είχε φθηνά 36άρια φιλμ Αgfa κ ο οποίος γιά ευνόητους λόγους θαύμαζε τις φωτό που έβγαζα! Τότε δεν οδηγούσα,με έτρωγαν οι δρόμοι κ τα λεωφορεία.Από την παρέα μου είχα "παρασύρει" 1-2 αλλά πρόσκαιρα.Επίσης στο νησί μου γνώριζα ορισμένα άτομα με επιφανειακό ενδιαφέρον σαν αυτούς που απλώς χαζεύουν το καράβια στο λιμάνι.
    Με την έκδοση του "Ε" αλλά πολύ περισσότερο με την εγγραφή μου στο nautilia το 2010 κατάλαβα ότι υπάρχουν κ άλλοι,πολλοί συνασθενείς.

  4. #204
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγώ αν έχεις δει εδώ μέσα, φωτογράφιζα από το 1976. Είχα βρει κάποιον που είχε φθηνά 36άρια φιλμ Αgfa κ ο οποίος γιά ευνόητους λόγους θαύμαζε τις φωτό που έβγαζα! Τότε δεν οδηγούσα,με έτρωγαν οι δρόμοι κ τα λεωφορεία.Από την παρέα μου είχα "παρασύρει" 1-2 αλλά πρόσκαιρα.Επίσης στο νησί μου γνώριζα ορισμένα άτομα με επιφανειακό ενδιαφέρον σαν αυτούς που απλώς χαζεύουν το καράβια στο λιμάνι.
    Με την έκδοση του "Ε" αλλά πολύ περισσότερο με την εγγραφή μου στο nautilia το 2010 κατάλαβα ότι υπάρχουν κ άλλοι,πολλοί συνασθενείς.
    εχω δει αρκετά,ενδιαφέροντα εδω στο ναυτιλία,και για να πω την αλήθεια,ο παντελής με κατάφερε να μπω,οσο για τον Ε έχω,ολα τα τεύχη.

  5. #205
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Γνωρίζεις μήπως κανείς σε ποια εταιρεία ανήκει το Nilos (εννοούν το ποτάμι Νείλο; ) με ΙΜΟ 9311153;

  6. #206
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Appia_1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζεις μήπως κανείς σε ποια εταιρεία ανήκει το Nilos (εννοούν το ποτάμι Νείλο; ) με ΙΜΟ 9311153;
    Εψαξα και βρήκα δυστυχώς,την παλιά του εταιρεία,ειναι φουνταρισμένο Νότια της Κεφαλονιας.

  7. #207
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή NILOS

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Appia_1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζεις μήπως κανείς σε ποια εταιρεία ανήκει το Nilos (εννοούν το ποτάμι Νείλο; ) με ΙΜΟ 9311153;
    Ανήκει στην Ελληνική εταιρεία MARINE TRUST LTD. (CENTROFIN MANAGEMENT INC).

  8. #208
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ!

  9. #209

    Προεπιλογή

    Για τον κίνδυνο από τη ρευστοποίηση του φορτίου είχαμε μιλήσει παλιότερα εδώ . Στο συνημμένο αρχείο βλέπουμε ένα α΄ρθρο από το βρετανικό Seaways για το θέμα.
    Συνημμένα Αρχεία Συνημμένα Αρχεία

  10. #210
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Πριν λίγο Απέπλευσε,το Ελευθερία,στο τσακ το πρόλαβα.
    Φιλε Βικτωρα,για εσενα,που γνωρίζω οτι σε ενδιαφέρει.

    P1100083.JPG

Σελίδα 21 από 60 ΠρώτηΠρώτη ... 11192021222331 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας