Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 56

Θέμα: Σπίθες και κακή καύση μηχανών

  1. #11
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ--ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    232

    Προεπιλογή ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΗΜΑ

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΕ ΕΚΤΙΜΩ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΨΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟ'Ι'ΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ .ΒΓΑΖΩΝΤΑΣ ΔΥΝΑΜΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙ ΑΝΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΒΓΑΖΕΙ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΕ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΒΓΕΝΟΥΝ ΣΠΙΘΕΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΠΡΟΕΡΧΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΛΙΝΔΡΕΛΑΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΜΒΕΝΕΙ ΝΑ ΝΑ ΚΑΕΙ

  2. #12
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Πάντως χωρις να έχω γνωσεις μηχανολογικές, να αναφέρω προσωπική μου εμπειρία ταξειδεύοντας σε ένα απο τα τελευταια δρομολόγια με το Μαρίνα απο Σάμο για Πειραιά έβγαζε για αρκετή ώρα απο το φουγάρο σπίθες.

  3. #13

    Arrow

    οταν σας βγαζει σπιθες απο τιν τσιμινιερα αυξηστε τισ στροφες της μηχανης.καντε και ενα εκαπνησμο και αν πηγενεται με χαμηλες στροφες λογω καιρικων συνθηκων καλο θα ειναι να αυξανεται τησ στοφες για καμια ωρα.

  4. #14
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.147

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από paparounas Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν σας βγαζει σπιθες απο τιν τσιμινιερα αυξηστε τισ στροφες της μηχανης.καντε και ενα εκαπνησμο και αν πηγενεται με χαμηλες στροφες λογω καιρικων συνθηκων καλο θα ειναι να αυξανεται τησ στοφες για καμια ωρα.
    εκαπνισμος γινετε στους λεβητες
    στις ΜΕΚ ανοιγουμε το εξαεριστικο
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  5. #15
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ--ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    232

    Προεπιλογή ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΗΜΑ

    ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΣΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΜΕ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  6. #16

    Προεπιλογή

    στα συγχρονα βαπορια και οχι στης κουιμπεκες του πειραια τις δεκαετιας του 40 υπαρχουν gas boiler η composite boiler οποτε καλο ειναι να μην απαντησεις αλλα να μου πεις να σου στειλω κανενα instraction manyal για να διαβασεις να μαθεις και τιποτα.και επιδει υπαρχουν παιδια εδω που πραγματικα θελουν να μαθουν γι αυτο τα γραφω.οσο γι τον αν εχεις 30 η 100 χρονια ποσος με ενδιαφερει σημασια ειναι εχει τη γνωσεις εχεις πραγμα που καταλαβενω οτι υστερεις.

  7. #17
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ--ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    232

    Προεπιλογή ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΗΜΑ

    ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΜΩΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΙΔΟΥΣ ΔΙΕΝΕΞΕΙΣ ΜΕ ΛΥΣΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ,ΓΙ"ΑΥΤΟ ΕΠΙΦΥΛΑΣΟΜΑΙ

  8. #18

  9. #19

    Προεπιλογή

    αυτο εδω ειναι exh. gas boiler βρισκεται μεσα στον οχετο καυσαεριων της κ/μ περνανε τα καυσαερια της μηχανης εξωτερικα των αυλων και εσωτερικα των αυλων διερχεται νερο οπου λαμβανει την θερμοκρασια των καυσαεριων και μετατρεπεται σε ατμο η αντλιες που κυκλοφορουν το νερο λεγονται exh.gas boiler pumps αναρροφανε απο τον υδροθαλαμο του καζανιου και καταθλιβουν στο exh gas boiler to νερο μετατρεπεται σε ατμο οπου kai καταθλιβεται στον ατμο υδροθαλαμο του καζανιου αλλα σε μορφη ατμου αφου εχει απαγαγει την θερμοτητα των καυσαεριων το βοθλωμα του gas boiler εφανιζει σπιθες στην τσιμινιερα.

  10. #20

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας