Σελίδα 101 από 276 ΠρώτηΠρώτη ... 519199100101102103111151201 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.001 έως 1.010 από 2757

Θέμα: Μυτιλήνη [Mytilene, Vega]

  1. #1001
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Souda Port.....
    Μηνύματα
    2.401

    Προεπιλογή

    Το πλοίο στην Μυτιλήνη μαζί με το Νήσος Χίος πάνω από το Λισσός στην φωτογραφία του KOKAKIS.....

    Χίος-Μυτιλήνη.JPG

  2. #1002
    moutsokwstas Guest

    Προεπιλογή

    η εικονα αυτη μου εφερε στο νου, εποχες που τα μυτιληνια μαζευοντουσαν κι αυτα στο λιμανι κι επικρατουσε μια ευχαριστη αναστατωση. με την πριγκιπεσσα, δεν ειναι μακρια ο καιρος που θα ταξιδεψω μαζι της.

  3. #1003
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    παιδια να ρωτησω κατι....

    μηπως γνωριζεται αν τελικα την προεκταση του ΜΥΤΙΛΗΝΗ για ΛΗΜΝΟ-ΘΕΣΝΙΚΗ την πηρε η ΑΝΕΚ...?

    γιατι σημερα εμαθα πως την προηγουμενη εβδομαδα ανεβηκε το ΠΡΕΒΕΛΗΣ...
    για το οποιο λεει μαλιστα πως πηρε τη θεση του ΛΙΣΣΟΣ....

    ξερετε κατι για αυτα....???
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  4. #1004
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    lissos
    Μηνύματα
    53

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giovanaut Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια να ρωτησω κατι....

    μηπως γνωριζεται αν τελικα την προεκταση του ΜΥΤΙΛΗΝΗ για ΛΗΜΝΟ-ΘΕΣΝΙΚΗ την πηρε η ΑΝΕΚ...?

    γιατι σημερα εμαθα πως την προηγουμενη εβδομαδα ανεβηκε το ΠΡΕΒΕΛΗΣ...
    για το οποιο λεει μαλιστα πως πηρε τη θεση του ΛΙΣΣΟΣ....

    ξερετε κατι για αυτα....???
    thn grammh thn phre h ANEK kai poio sygkekrimena ta dromologia tha ta kanei to lissos.

  5. #1005
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ndimitr93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πλοίο στην Μυτιλήνη μαζί με το Νήσος Χίος πάνω από το Λισσός στην φωτογραφία του KOKAKIS.....

    Χίος-Μυτιλήνη.JPG
    Ωραιά φώτο μπράβο.Αυτή τη μέρα και συγκεκριμένα αυτή την ώρα έριχνε τρομερή βροχή,ένας χαμός.Μπράβο και πάλι για τη φώτο!!!
    Προς giovanaut:Φίλε τη γραμμή τη πήρε-προς το παρόν- η ΑΝΕΚ με το ΛΙΣΣΟΣ το οποίο όταν βγεί για επισκευή θα αντικατασταθεί με το ΠΡΕΒΕΛΗΣ.Ευχαριστώ

  6. #1006
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MYTILENE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραιά φώτο μπράβο.Αυτή τη μέρα και συγκεκριμένα αυτή την ώρα έριχνε τρομερή βροχή,ένας χαμός.Μπράβο και πάλι για τη φώτο!!!
    Προς giovanaut:Φίλε τη γραμμή τη πήρε-προς το παρόν- η ΑΝΕΚ με το ΛΙΣΣΟΣ το οποίο όταν βγεί για επισκευή θα αντικατασταθεί με το ΠΡΕΒΕΛΗΣ.Ευχαριστώ
    ευχαριστω παιδια....

    τα δρομολογια ξεκισαν απ την αρχη με το ΠΡΕΒΕΛΗΣ... την προηγουμενη εβδομαδα...μεχρι να ανεβει το ΛΙΣΣΟΣ...

    εγω το περιμενα το ΜΥΤΙΛΗΝΑΚΙ... παντως

    τελικα για τον ναυτικο ειχαμε κανενα νεοτερο....???
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  7. #1007
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.543

    Προεπιλογή

    Τελικά ολοκληρώθηκε το βάψιμο της αρχόντισσας. Αλλά οι πληροφορίες μου λένε ότι έγιναν μισές δουλειές. Κάποιος να μας επιβεβαιώσει με φωτογραφίες;
    [B][SIZE=3][COLOR=Blue]"Η τέχνη και η μαγεία να σε υπακούει ένα καράβι[/COLOR][/SIZE][/B]"

  8. #1008
    Εγγραφή
    May 2008
    Μηνύματα
    2.270

    Προεπιλογή

    Eκ της οράσεως μου μπορώ να επιβεβαιώσω για την δεξιά μπάντα του πλοίου όπως και του πλώριου καταπέλτη κ της πλώρης που είχαν μείνει μισοτελειωμένα...Και ξέχασα!Πλέον ονομάζεται Mytilene κανονικά!

  9. #1009
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giovanaut Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω παιδια....

    τα δρομολογια ξεκισαν απ την αρχη με το ΠΡΕΒΕΛΗΣ... την προηγουμενη εβδομαδα...μεχρι να ανεβει το ΛΙΣΣΟΣ...

    εγω το περιμενα το ΜΥΤΙΛΗΝΑΚΙ... παντως

    τελικα για τον ναυτικο ειχαμε κανενα νεοτερο....???
    Πρεβελης δεν ηρθε καθολου μολις γυρισε απο το Νεωριο εμεινε λιγες μερες στην γνωστη θεση του στον Αγ.Διονυση και μετα μεθορμυσε διπλα στο Ανθη Μαρινα στο dock 3 του Πειραια.

  10. #1010
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giovanaut Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια να ρωτησω κατι....

    μηπως γνωριζεται αν τελικα την προεκταση του ΜΥΤΙΛΗΝΗ για ΛΗΜΝΟ-ΘΕΣΝΙΚΗ την πηρε η ΑΝΕΚ...?

    γιατι σημερα εμαθα πως την προηγουμενη εβδομαδα ανεβηκε το ΠΡΕΒΕΛΗΣ...
    για το οποιο λεει μαλιστα πως πηρε τη θεση του ΛΙΣΣΟΣ....

    ξερετε κατι για αυτα....???
    ποιος ηρθε?ποτε ανεβηκε το Πρεβελης και δεν το πηραμε ειδηση?αυτο το σκελος ειναι ραδιο αρβυλα.Οσο για τον αντικαταστατη του ΛΙΣΣΟΣ για ψαξτε σε καμια ΑΝΕΚιτικη εταιρια..........

Σελίδα 101 από 276 ΠρώτηΠρώτη ... 519199100101102103111151201 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας