Σελίδα 225 από 276 ΠρώτηΠρώτη ... 125175215223224225226227235275 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.241 έως 2.250 από 2757

Θέμα: Μυτιλήνη [Mytilene, Vega]

  1. #2241
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Μηνύματα
    2.378

    Προεπιλογή

    Ετήσια επιθεώρηση Ε/Γ-Ο/Γ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Η ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΛΕΣΒΟΥ σας ενημερώνει ότι, τα δρομολόγια της Τετάρτης 23/02 και της Παρασκευής 25/02, του πλοίου της εταιρείας μας Ε/Γ-Ο/Γ ΜΥΤΙΛΗΝΗ, από Πειραιά για Χίο-Μυτιλήνη και της Πέμπτης 24/02 και Κυριακής 27/02 από Μυτιλήνη για Χίο-Πειραιά, θα παραμείνουν ανεκτέλεστα λόγω ετήσιας επιθεώρησης του πλοίου.


    πηγή:http://www.nel.gr/index.asp?a_id=87&news_id=781
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2242
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    ΟΛΥΜΠΟΙ-ΧΙΟΣ
    Μηνύματα
    391

    Προεπιλογή

    Η αρχόντισσα σήμερα στον πειραιά.Για τους pantelis2009,DimitrisT και ολους τους φιλους του πλοιου.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chiotis : 27-02-2011 στις 23:25

  3. #2243
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ φίλε chiotis και ανταποδίδω σε σένα, DimitrisT, laz94, Giovanaut, diagoras και όλους τους φίλους του πλοίου.



    ΜΥΤΙΛΗΝΗ 15 20-09-2010.jpgΜΥΤΙΛΗΝΗ..... 20-09-2010

  4. #2244

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες! Πέρασα και εγώ πριν 2-3 μερούλες αλλά δεν πρόλαβαινα να φωτογραφίσω!

    Πάντως κανονικά από αύριο (εκτός κι αν υπάρξει νέα ενημέρωση) η αρχόντισσα ξεκινάει πάλι τα δρομολόγιά της, και δεξαμενισμός (αν δεν κάνω λάθος) δεν έγινε. Μπορεί η φετινή ακινησία να διήρκεσε λιγότερο απ'ότι πέρυσι, όμως θεωρώ ότι ένα καθάρισμα από κάτω έπρεπε να γίνει για να τσιμπήσει το βαπόρι λίγο δρόμο ακόμα. 12 μήνες αδιάκοπα στο νερό βρίσκεται δεν νομίζω ότι ένας καθαρισμός των υφάλων θα ήταν κάτι το τόσο δύσκολο.

    Eιδικά εφόσον η ταχύτητά του έχει μειωθεί αισθητά τον τελευταίο καιρό (είτε αυτό γίνεται σκοπιμα είτε όχι) προσωπική μου άποψη είναι ότι έπρεπε το βαπόρι να δεξαμενιστεί. Φυσικά και είμαι ανοιχτός στον αντίλογο, και μακάρι από αυριο που ξεκινάει πάλι τα αδιάκοπα πάνω κάτω να με διαψεύσει. Πάντως, ήδη 12 μήνες+ πασχαλινή/καλοκαιρινή σεζόν που επέρχονται τα θεωρώ βαρεία αγγαρεία για το 38χρονο πλοίο το οποίο ειρήσθω εν παρόδω έχει αποδειχτεί τέρας αξιοπιστίας...Γιατί δηλαδή πρέπει να ζορίζουμε τόσο τα πράγματα; :roll:

  5. #2245
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Μυτιλήνη την Πέμπτη 03/03/2010 για τους καλούς φίλους του [email protected]



    mytilhnh3.jpgmytilhnh2.jpgmytilhnh1.jpg
    mytilhnh4.jpg

  6. #2246
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Υπέροχες Νίκο και σ' ευχαριστούμε.

  7. #2247
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ - ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    231

    Προεπιλογή

    Η αρχόντισσα του Αιγαίου .... καταπληκτικές φωτο !!!!!

  8. #2248
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Mellisia-N.makrh-(Τinos)
    Μηνύματα
    2.131

    Προεπιλογή

    Ερχεται σιγα σιγα να ολοκληρωσει την μανουβρα του το Σεπτεμβρη στην Τηνο
    TINOSS 2 106.JPG
    [I][B][FONT=Arial Black][SIZE=3]Βιρα τις αγκυρες για ξενους τοπους.... [/SIZE][/FONT][/B][/I]

    [B][I][FONT=Arial Black][SIZE=3][URL="http://www.kitrinomavra-nea.blogspot.com/"][/URL][/SIZE][/FONT][/I][/B]

  9. #2249
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Πορεία για να ναυπηγεία της Σύρου έχει βάλει το πλοίο για να πραγματοποιήσει τον δεξαμενισμό του, την Τετάρτη 23/03 επιστρέφει στα δρομολόγια του!!!

  10. #2250

    Προεπιλογή

    Παρασκευή απόγευμα και μετά από ισως και 2 χρόνια ξαναταξίδεψα με το Μυτιλήνη. Σε γενικές γραμμές ισχύουν τα ίδια που έχουν καταστήσει το καράβι σταθερή αξία 20 χρόνια τωρα. Αρκετά καθαρό μέσα (αν και στο επόμενο ταξίδι θα κάνω δώρο στο πλοίο έναν ατμοκαθαριστή καθώς σε κάποια σημεία οι μοκέτες θέλουν ένα πέρασμα. ), καθαρό και στα καταστρώματα, χωρίς σκουριές ακόμα και στο τελευταίο ντεκ. Κάποιες ξύλινες πόρτες πάντως έχουν ξεχάσει τι εστί βερνίκι εδώ και πάρα πολύ καιρό...
    Η καμπίνα καθαρή και ήσυχη στη γνώριμη λιτή φιγούρα που ξέρουμε. Από χρόνο, 12,5 ώρες (19:00 ακριβώς φύγαμε από Πειραιά 4:30 ξύπνησα και μόλις φεύγαμε από Χίο 7:30 μπαίναμε στο λιμάνι της Μυτιλήνης) Το πλήρωμα ευγενικό ναι μεν με τη συνήθη μουντρουχίλα βέβαια αλλά αυτά είναι αρκετά γνωστά. Εξαίρεση μια καταπληκτική κυρία στο μπαρ της διακεκριμένης που πραγματικά έδινε ρέστα ευγένειας και εξυπηρέτησης! Από κόσμο λίγα πράματα από επιβάτες αρκετά στο γκαραζ (αν και γι αυτό είναι μόνο η εντύπωσή μου, όρκο δεν παίρνω)

    Με 2 λόγια για να μην κουράζω το πλοίο κατ'εμέ παραμένει αξιόμαχο ναι μεν, αλλά τα 38 του χρόνια ΔΕΝ κρύβονται. Τη δουλειά του την κάνει καλά αλλά οι εποχές έχουν αλλάξει όπως και να το κάνουμε. Εσωτερικά αν και δεν το λες κακό, είναι ξεπερασμένο (χώρια που όταν μπαίνω απ το ροζ-κόκκινο νομίζω ότι μπαίνω στο σπίτι της Barbie :grin: )

    Α! και ένα κακώς κείμενο: είχα μαζί μου αυτό το θηρίο που έτυχε να είναι σκύλος μου() τον οποίο και ανέβασα στο τελευταίο ντεκ και έβαλα σε ένα από τα κλουβάκια. Από τη στιγμή που νύχτωσε και παρόλες τις παρακλήσεις μου ένα ρημάδι φως δεν άναψαν εκεί πάνω. Και όχι μόνο αυτό αλλά και στο πιο κάτω ντεκ το μισό ήταν σκοτεινό. Και πες ότι δεν είχα σκύλο οκ, μα ένας άνθρωπος να πάει δε θέλει και πολύ να πέσει και να γκρεμοτσακιστεί! Για όνομα του Θεού πια, είπαμε, βαπόρι είναι, σκάλες έχει, σίδερα έχει, τι νοοτροπία είναι αυτή; Να αναφέρω μόνο την απάντηση ενός υπαλλήλου που ήταν στη ρεσεψιον : "ναι, έχουμε ενημερώσει, το πάνω ντεκ είναι σβηστό"!!!!!!!!(σώπα ρε μεγάλε!!και εγω ήρθα να σου πω να σβήσεις τα φώτα ) Πάλι καλά να λέμε που είχε πανσέληνο...
    Επίσης μέσα ο τελευταίος όροφος δεν ήταν προσβάσιμος, εκεί αν δεν κάνω λαθος δεν εχει καμπίνες; μήπως λόγω εποχής δεν τον χρησιμοποιούν; πάντως ο όροφος ήταν κλειστός.

    Αυτά από μένα σε ένα ίσως από τα τελευταία ταξίδια (μάλλον) που έκανα με το Μυτιλήνη που ναι μεν είναι αειθαλές αλλά μεγάλωσε πια...αν και τα σημάδια του χρόνου πιστοποιούν τις παλιές αγάπες έτσι δεν είναι;

Σελίδα 225 από 276 ΠρώτηΠρώτη ... 125175215223224225226227235275 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας