Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 40

Θέμα: 31o ΔΙΕΘΝΕΣ ΝΑΥΤΙΚΟ ΣΑΛΟΝΙ

  1. #1
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Aθήνα
    Μηνύματα
    152

    Προεπιλογή 31o ΔΙΕΘΝΕΣ ΝΑΥΤΙΚΟ ΣΑΛΟΝΙ

    Το μεγαλύτερο Ναυτικό Σαλόνι της Ελλάδας εγκαινιάζει μια νέα εποχή για το ελληνικό yachting στο αρτιότερο εκθεσιακό κέντρο της χώρας
    Για εννέα ημέρες, από 17 έως και 25 Οκτωβρίου 2009, η καρδιά του ελληνικού yachting, χτυπά στο νέο εκθεσιακό κέντρο METROPOLITAN EXPO.

    Περισσότερα από 1.000 σκάφη και περίπου 10.000 ναυτικά προϊόντα και υπηρεσίες, που θα παρουσιαστούν στο κοινό στο μεγαλύτερο και πιο σύγχρονο εκθεσιακό κέντρο της Ελλάδας, κάνουν το 31ο Διεθνές Ναυτικό Σαλόνι, την κυρίαρχη εκθεσιακή διοργάνωση στο χώρο της θαλάσσιας αναψυχής και του θαλάσσιου τουρισμού, που αφορά όλους εκείνους οι οποίοι ασχολούνται επαγγελματικά ή ερασιτεχνικά με το boating, το yachting, το ψάρεμα και τα θαλάσσια σπορ.

    Μερικά από τα μοναδικά πλεονεκτήματα που προσφέρει το εκθεσιακό κέντρο στη φετινή διοργάνωση είναι:

    • 50.000 τ.μ. μοντέρνου εκθεσιακού χώρου
    • κατηγοριοποίηση εκθεμάτων ανά αίθουσα
    • 2 πολυτελή εστιατόρια
    • 7 cafe-bars
    • πολλοί καθιστικοί χώροι
    • χώροι στάθμευσης 100.000 τ.μ.
    • εύκολη πρόσβαση με μετρό, προαστιακό, λεωφορείο, αεροπλάνο, αυτοκίνητο
    • δωρεάν μεταφορά επισκεπτών προς την έκθεση με πούλμαν από σταθμούς μετρό και προαστιακού

    Η έκθεση είναι ανοικτή στο κοινό και λειτουργεί καθημερινά από το Σάββατο 17 έως και την Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2009 από τις 10:00 έως τις 21:30 τα σαββατοκύριακα και 16:00-21:30 τις καθημερινές, στο εκθεσιακό κέντρο METROPOLITAN EXPO στον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών «Ελευθέριος Βενιζέλος».

    Είσοδος στην έκθεση
    Αν είστε απλός επισκέπτης (δηλαδή δεν ασχολείστε επαγγελματικά με τη θάλασσα) η τιμή εισιτηρίου εισόδου είναι 6 Ευρώ.

    Αν είστε εμπορικός επισκέπτης, κατά την είσοδό σας στην έκθεση είναι απαραίτητη η προσκόμιση της πρόσκλησης που έχετε λάβει, στη γραμματεία (ρεσεψιόν). Η πρόσκλησή σας πρέπει να είναι σφραγισμένη με την σφραγίδα της εταιρείας ή του καταστήματός σας και να συνοδεύεται από την επαγγελματική κάρτα σας (business card).

    Η είσοδος στα παιδιά δεν επιτρέπεται.

    METROPOLITAN EXPO Εκθεσιακό Κέντρο - Διεθνής Αερολιμένας Αθηνών "Ελευθέριος Βενιζέλος"
    Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2.111.801.801
    Αριθμός Fax: 2.111.801.810

    Ωράριο λειτουργίας
    Σαββατοκύριακα: 10:00 - 21:30
    Καθημερινές: 16:00 - 21:30

    Κατάλογος έκθεσης
    Ο κατάλογος της έκθεσης διατίθεται δωρεάν στους εμπορικούς επισκέπτες από τη γραμματεία (ρεσεψιόν) κατά την είσοδό τους στην έκθεση.

    (για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το www.athensboatshow.gr)
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blueseacat : 06-10-2009 στις 14:57
    [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]... [/COLOR][/SIZE][/I][/B][SIGPIC][/SIGPIC] [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]καλές όρτσες ...[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

    [URL="http://www.incredimail.com/app/?tag=emoticon_click_me&lang=12&version=5853821&setup_id=12000007&aff_id=102&addon=IncrediMail&id=95202&guid=AD4202F0-F54B-44A5-A8EE-064D52CB2D6D"]
    [/URL]

  2. #2
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή Ναυτικό Σαλόνι

    Μετά από αρκετά χρόνια θα επισκεφτώ και πάλι αυτό το μοναδικό Ναυτικό Σαλόνι για την χώρα μας.
    Αν κάποιος θα επισκεφτεί την έκθεση, μπορούμε να κανονίσουμε να βρεθούμε εκεί.

    Υ.Γ. Βlueseacat μπορούμε να ανεβάσουμε σε αυτό το post, φωτογραφίες που θα τραβήξουμε εκεί?
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  3. #3
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Aθήνα
    Μηνύματα
    152

    Προεπιλογή Φωτογραφίες ..

    Θα τραβήξω αρκετές ... να βάλουμε στο πόστ. Ελπίζω να έχει περισσότερα ιστιοπλοϊκά και multihull απ'ότι είχε πέρσυ γιατί πέρσυυυυυ είχε πολλά cruisers !
    [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]... [/COLOR][/SIZE][/I][/B][SIGPIC][/SIGPIC] [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]καλές όρτσες ...[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

    [URL="http://www.incredimail.com/app/?tag=emoticon_click_me&lang=12&version=5853821&setup_id=12000007&aff_id=102&addon=IncrediMail&id=95202&guid=AD4202F0-F54B-44A5-A8EE-064D52CB2D6D"]
    [/URL]

  4. #4

    Προεπιλογή

    Να πάμε και να δούμε ) ελπίζω να έχει μεγάλη ποικιλία για να μείνουμε όλοι ευχαριστημένοι :P

  5. #5
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα, η πόλη της Θεάς της Σοφίας!
    Μηνύματα
    898

    Προεπιλογή

    η είσοδος στα παιδιά δεν επιτρέπεται? Κι εμείς που έχουμε παιδιά, τι να τα κάνουμε? Να τα πνίξουμε?
    [url=http://www.disabledsailingholidays.com/home.htm][img]http://www.disabledsailingholidays.com/atoll4/atoll43.jpg[/img][/url]

    [url]www.sailing4all.com[/url]

  6. #6
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Aθήνα
    Μηνύματα
    152

    Προεπιλογή

    H έκθεση αυτή δεν απαγορευόταν ποτέ για τα παιδιά. Δεν καταλαβαίνω τι έπαθαν φέτος οι διοργανωτές και για ποιό λόγο δεν θέλουν παιδιά στον χώρο ...
    Φίλε Μango πρέπει να προβλέψεις μια baby sitter !
    [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]... [/COLOR][/SIZE][/I][/B][SIGPIC][/SIGPIC] [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]καλές όρτσες ...[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

    [URL="http://www.incredimail.com/app/?tag=emoticon_click_me&lang=12&version=5853821&setup_id=12000007&aff_id=102&addon=IncrediMail&id=95202&guid=AD4202F0-F54B-44A5-A8EE-064D52CB2D6D"]
    [/URL]

  7. #7
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα, η πόλη της Θεάς της Σοφίας!
    Μηνύματα
    898

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από blueseacat Εμφάνιση μηνυμάτων
    H έκθεση αυτή δεν απαγορευόταν ποτέ για τα παιδιά. Δεν καταλαβαίνω τι έπαθαν φέτος οι διοργανωτές και για ποιό λόγο δεν θέλουν παιδιά στον χώρο ...
    Φίλε Μango πρέπει να προβλέψεις μια baby sitter !
    δεν είναι εύκολο! 2 ώρες τουλάχιστον το πέρα δώθε, και ποιός ξέρει πόσες ώρες θέλεις για να γυρίσεις την έκθεση... Εκτός του ότι δεν εμπιστεύομαι τα παιδιά μου σε οποιονδήποτε, εκτός ότι δεν θέλω κανέναν ξένο μέσα στο σπίτι μου, η ζωή μου είναι μαζί με τα παιδιά μου, όλοι μαζί κάνουμε διάφορα, σπάνια να πάω κάπου χωρίς γυναίκα και παιδιά.
    [url=http://www.disabledsailingholidays.com/home.htm][img]http://www.disabledsailingholidays.com/atoll4/atoll43.jpg[/img][/url]

    [url]www.sailing4all.com[/url]

  8. #8
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    412

    Προεπιλογή διαμαρτυρίες ...

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mangos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είναι εύκολο! 2 ώρες τουλάχιστον το πέρα δώθε, και ποιός ξέρει πόσες ώρες θέλεις για να γυρίσεις την έκθεση... Εκτός του ότι δεν εμπιστεύομαι τα παιδιά μου σε οποιονδήποτε, εκτός ότι δεν θέλω κανέναν ξένο μέσα στο σπίτι μου, η ζωή μου είναι μαζί με τα παιδιά μου, όλοι μαζί κάνουμε διάφορα, σπάνια να πάω κάπου χωρίς γυναίκα και παιδιά.
    Έλα ντε ??!!
    Μάλιστα στην τελευταία έκθεση, είχα πάει μαζί με το γιό μου, 4,5 τότε, και περάσαμε μιά χαρά και οι δυό μας. Είδα λίγο πιο βιαστικά μερικά πράγματα για να μην λαλήσει, αλλά δεν έχασα και πολλά πράγματα, κέρδισα όμως τα ορθάνοιχτα μάτια του και τον καταιγισμό ερωτήσεων ....
    Προτείνω να τους τρελάνουμε στις έγγραφες ή με email διαμαρτυρίες. τι λέτε?

  9. #9
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    412

    Προεπιλογή Διευκρίνηση

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από jerry_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα ντε ??!!
    Μάλιστα στην τελευταία έκθεση, είχα πάει μαζί με το γιό μου, 4,5 τότε, και περάσαμε μιά χαρά και οι δυό μας. Είδα λίγο πιο βιαστικά μερικά πράγματα για να μην λαλήσει, αλλά δεν έχασα και πολλά πράγματα, κέρδισα όμως τα ορθάνοιχτα μάτια του και τον καταιγισμό ερωτήσεων ....
    Προτείνω να τους τρελάνουμε στις έγγραφες ή με email διαμαρτυρίες. τι λέτε?

    Ε, λοιπόν ... διαμαρτυρήθηκα.
    Προς τιμήν των διοργανωτών η απάντηση δεν ήταν μόνο άμεση, αλλά και διαφοροποίησε την λανθασμένη εικόνα που είχε δοθεί.
    Σας την παραθέτω, γιατί αξίζει τον κόπο να επαινούμε, όχι μόνο να διαμαρτυρόμαστε.

    "Κύριε Π.......,

    Σας ζητούμε συγγνώμη αλλά η συγκεκριμένη έκφραση είναι λανθασμένη και μπήκε
    μέσα στο site μας εκ παραδρομής (από κείμενο για website αυστηρά εμπορικών
    εκθέσεων). Η επιστολή σας μας βοήθησε να εντοπίσουμε το λάθος μας. Σας
    ευχαριστούμε πολύ και σας ζητούμε συγγνώμη για την αναστάτωση που σας
    δημιουργήσαμε.

    Εννοείται ότι είναι χαρά μας τα παιδιά να επισκέπτονται εκθέσεις όπως το
    Διεθνές Ναυτικό Σαλόνι Αθηνών έτσι ώστε να μυηθούν και αυτά από νωρίς στο
    κόσμο της θάλασσας και του θαλάσσιου αθλητισμού. ¶λλωστε η είσοδος στο
    Ναυτικό Σαλόνι σε παιδιά κάτω των 12 ετών είναι δωρεάν.

    Η λανθασμένη έκφραση αφαιρέθηκε αμέσως και για του λόγου το αληθές σας
    παραθέτω το link της σελίδας:

    http://www.athensboatshow.gr/index.p...=article&id=13
    8&Itemid=71&lang=el

    Και πάλι σας ευχαριστούμε για την επισήμανσή σας.

    Με φιλικούς χαιρετισμούς

    Για την EXPO ONE ΕΠΕ
    Διεθνές Ναυτικό Σαλόνι Αθηνών

    Πανώργιας Γ.
    Marketing & Communication Manager"

  10. #10
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Σωστός....

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας