Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 40

Θέμα: 31o ΔΙΕΘΝΕΣ ΝΑΥΤΙΚΟ ΣΑΛΟΝΙ

  1. #21
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Aθήνα
    Μηνύματα
    152

    Προεπιλογή ΟΝΟΜΑ ΕΚΘΕΣΗΣ

    ΕΓΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΑΛΛΑΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΚΘΕΣΗΣ, ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Π.Χ. 32ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΝΑΥΤΙΚΟ ΣΑΛΟΝΙ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΚΑΦΩΝ ..

    ΤΙ ΛΕΤΕ ??? ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ??
    [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]... [/COLOR][/SIZE][/I][/B][SIGPIC][/SIGPIC] [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]καλές όρτσες ...[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

    [URL="http://www.incredimail.com/app/?tag=emoticon_click_me&lang=12&version=5853821&setup_id=12000007&aff_id=102&addon=IncrediMail&id=95202&guid=AD4202F0-F54B-44A5-A8EE-064D52CB2D6D"]
    [/URL]

  2. #22

    Προεπιλογή

    Πιο μικρή από άλλη χρονιά, στημένη όμως ωραία από θεματική άποψη.

  3. #23

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από blueseacat Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΓΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΑΛΛΑΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΚΘΕΣΗΣ, ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Π.Χ. 32ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΝΑΥΤΙΚΟ ΣΑΛΟΝΙ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΚΑΦΩΝ ..

    ΤΙ ΛΕΤΕ ??? ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ??

    Συμφωνω απολυτα! Καμια σχεση με το ολο θεμα!Να πουμε διεθνες σαλονι φουσκωτων και day cruisers, η αλλιως πως να παρει σκαφους η κυρα της διπλανης πορτας.Xιουνται με δερματινο σαλονι μου μοιαζει

  4. #24
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    766

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω απολυτα! Καμια σχεση με το ολο θεμα!Να πουμε διεθνες σαλονι φουσκωτων και day cruisers, η αλλιως πως να παρει σκαφους η κυρα της διπλανης πορτας.Xιουνται με δερματινο σαλονι μου μοιαζει

    Μια επισημανση μονο σε ολους οσους γραφετε για την εκθεση μιας και ειμαι στο χωρο χρονια και πιστευω οτι μπορω να μιλησω...
    Κατ'αρχην ποιος σας ειπε οτι ναυτικο σαλονι ειναι μονο τα ιστιοπλοικα?
    Το αν δεν ειχε φετος η εκθεση ιστιοπλοικα η αλλες προηγουμενες χρονιες φταινε οι διοργανωτες η μηπως οι εταιρειες που αντιπροσωπευουν μεγαλα ναυπηγεια?
    Ρωτησατε αν στο χωρο που πηγε τωρα η εκθεση υπαρχει προβλημα στη διακινηση σκαφων μεγαλου μεγεθους απο και προς την εκθεση??
    Απο που και ως που οποιος ειναι κατοχος ενος ταχυπλοου χαρακτηριζεται τσοπανης απο εσας και οτι κατεβηκε απο τα βουνα??συμφωνω οτι στις θαλασσες μας κυκλοφορουν και πολλοι που δεν το κατεχουν το θεμα( ασχετοι ) . δεν ειναι ομως η πλειοψηφια!!

    To θεμα ειναι απλο: οπως υπαρχουν ανθρωποι που εχουν λατρεια για τα ιστιοπλοικα, ετσι υπαρχουν και αλλοι που λατρευουν τα οποιαδηποτε CRUISER, OPEN, FISHING,WALK AROUND, ΣΦΗΝΕΣ και συνεπως την ταχυτητα...

    απο αυτο το σημειο μεχρι ομως το σημειο να χαρακτηριζουμε ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑΧΥΠΛΟΑ με απαραδεκτες εκφρασεις απεχει παρα πολυ.

  5. #25
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Καταρχήν φίλε BULKERMAN πιστεύω κανείς δεν είπε ότι Ναυτικό Σαλόνι είναι μόνο ιστιοπλοϊκά.
    Αλλά από τα 1000 σκάφη που εκθέτονται να υπάρχουν μόνο 5-6 ιστιοπλοϊκά κάτι δεν πάει καλά.

    Εγώ θα διευκρινίσω λίγο το δικό μου παράπονο για το Ελληνικό Ναυτικό Σαλόνι.
    Στην κατηγορία που ανεβάζω για τα Multihull News παρακολουθώ και ενημερώνω για τις εκθέσεις που γίνονται σε όλο τον κόσμο και που λαμβάνουν μέρος κατασκευαστές ή προμηθευτές multihull.
    Σε όλες αυτές τις εκθέσεις υπάρχουν και εκθέτες μικρών ιστιοπλοϊκών τα οποία θα μπορούσαν να προσελκύσουν νέα παιδιά να ασχοληθούν με την ιστιοπλοΐα.
    Στο Ελληνικό Ναυτικό Σαλόνι δεν είδα τέτοια σκάφη (που δεν είναι και δύσκολο να μεταφερθούν για να μπουν στον εκθεσιακό χώρο).
    Το σχόλιο μου λοιπόν για τα παιδιά των επισκεπτών είναι ότι όσον αφορά την ιστιοπλοΐα δεν έχουν να δουν κάτι.
    Όταν ένα μικρό παιδί θέλεις να ασχοληθεί με την θάλασσα από τα μικρά Ιστιοπλοϊκά (dinghies) θα το βάλεις να ασχοληθεί (τύπου Laser, Optimist κ.α.) είναι λοιπόν ευκαιρία σε μια τέτοια έκθεση να υπάρχουν τέτοια σκάφη. Αυτό θα πρέπει να το λάβουν υπόψη τους οι διοργανωτές.

    Και μία τελευταία πρόταση: Ναυτικό Σαλόνι σε αεροδρόμιο χιλιόμετρα μακριά από την θάλασσα δεν είναι σωστό. Τα σκάφη ανήκουν στην θάλασσα και εκεί είναι το καλύτερο σημείο να εκθέτονται, όπως γίνεται σε όλο τον κόσμο.
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  6. #26
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    766

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cataman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν φίλε BULKERMAN πιστεύω κανείς δεν είπε ότι Ναυτικό Σαλόνι είναι μόνο ιστιοπλοϊκά.
    Αλλά από τα 1000 σκάφη που εκθέτονται να υπάρχουν μόνο 5-6 ιστιοπλοϊκά κάτι δεν πάει καλά.

    Εγώ θα διευκρινίσω λίγο το δικό μου παράπονο για το Ελληνικό Ναυτικό Σαλόνι.
    Στην κατηγορία που ανεβάζω για τα Multihull News παρακολουθώ και ενημερώνω για τις εκθέσεις που γίνονται σε όλο τον κόσμο και που λαμβάνουν μέρος κατασκευαστές ή προμηθευτές multihull.
    Σε όλες αυτές τις εκθέσεις υπάρχουν και εκθέτες μικρών ιστιοπλοϊκών τα οποία θα μπορούσαν να προσελκύσουν νέα παιδιά να ασχοληθούν με την ιστιοπλοΐα.
    Στο Ελληνικό Ναυτικό Σαλόνι δεν είδα τέτοια σκάφη (που δεν είναι και δύσκολο να μεταφερθούν για να μπουν στον εκθεσιακό χώρο).
    Το σχόλιο μου λοιπόν για τα παιδιά των επισκεπτών είναι ότι όσον αφορά την ιστιοπλοΐα δεν έχουν να δουν κάτι.
    Όταν ένα μικρό παιδί θέλεις να ασχοληθεί με την θάλασσα από τα μικρά Ιστιοπλοϊκά (dinghies) θα το βάλεις να ασχοληθεί (τύπου Laser, Optimist κ.α.) είναι λοιπόν ευκαιρία σε μια τέτοια έκθεση να υπάρχουν τέτοια σκάφη. Αυτό θα πρέπει να το λάβουν υπόψη τους οι διοργανωτές.

    Και μία τελευταία πρόταση: Ναυτικό Σαλόνι σε αεροδρόμιο χιλιόμετρα μακριά από την θάλασσα δεν είναι σωστό. Τα σκάφη ανήκουν στην θάλασσα και εκεί είναι το καλύτερο σημείο να εκθέτονται, όπως γίνεται σε όλο τον κόσμο.
    Φιλε Cataman συμφωνουμε σε ολα!!

    εννοειται οτι δεν γινεται Ναυτικο Σαλονι σε καμπο...και πρεπει να γινεται στη θαλασσα ( μεσα ,οχι διπλα...).
    αυτο που ηταν η απορια μου η που με πειραξε καλυτερα ηταν οτι ακουστηκαν βαριες λεξεις που δεν αντικατοπτριζουν την πραγματικοτητα!
    Οσον αφορα την καθε αυτη εκθεση δεν νομιζω οι διοργανωτες να μην ηθελαν να χουν μικρα Ιστιοπλοικα.απο εμπειρια στα σκαφη αναψυχης σου λεω οτι οι πιο πολλοι εμποροι ξερεις πως σκεφτονται??ακου :

    <<Ελα μωρε τωρα που θα κατεβω στην εκθεση...αφου ξερουν που ειμαι να μπαινω και σε εξοδα???οποιος θελει θα με βρει!! >>

    δυστυχως ετσι σκεφτονται και επειδη ο Ιστιοπλοικος τομεας ειναι περιεργος και δυσκολος ( παρ'ολα αυτα πολυ ωραιος ) δυσκολα κατεβαινουν σε εκθεσεις.οπως ξερεις δυσκολα καποιος θα παρει ενα 30αρι ιστιοπλοικο σε σχεση με ενα πλαστικο η φουσκωτο 30αρι αφου ειναι αρκετα πιο δυσκολο να μαθεις ιστιοπλοια απο οτι ενα διπλωμα ταχυπλοου.

    ειπες για διεθνης εκθεσεις και θα συμφωνησω προσθετοντας οτι ειμαστε πολυ πισω !!!

    και οπως προειπα στο προηγουμενο μηνυμα μου...καθε ανθρωπος εχει την τρελα του...αλλος με Ιστιοπλοικο και αλλος με φουσκωτο η πολυαιστερικο...

  7. #27
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BULKERMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσον αφορα την καθε αυτη εκθεση δεν νομιζω οι διοργανωτες να μην ηθελαν να χουν μικρα Ιστιοπλοικα.απο εμπειρια στα σκαφη αναψυχης σου λεω οτι οι πιο πολλοι εμποροι ξερεις πως σκεφτονται??ακου :

    <<Ελα μωρε τωρα που θα κατεβω στην εκθεση...αφου ξερουν που ειμαι να μπαινω και σε εξοδα???οποιος θελει θα με βρει!! >>

    δυστυχως ετσι σκεφτονται και επειδη ο Ιστιοπλοικος τομεας ειναι περιεργος και δυσκολος ( παρ'ολα αυτα πολυ ωραιος ) δυσκολα κατεβαινουν σε εκθεσεις.οπως ξερεις δυσκολα καποιος θα παρει ενα 30αρι ιστιοπλοικο σε σχεση με ενα πλαστικο η φουσκωτο 30αρι αφου ειναι αρκετα πιο δυσκολο να μαθεις ιστιοπλοια απο οτι ενα διπλωμα ταχυπλοου.
    Ο έμπορος ή ο κατασκευαστής που σκέφτεται ότι είναι έξοδο μία έκθεση μάλλον δεν σκέφτεται σωστά κατά την δική μου άποψη.

    Όσον αφορά για την έλειψη ιστιοπλοικών ίσως να το κατάλαβαν οι διοργανωτές, γιαυτό και έβαλαν δώρο στην κλήρωση τριήμερο ταξίδι με ιστιοπλοικό και όχι με ταχύπλοο.
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  8. #28
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα, η πόλη της Θεάς της Σοφίας!
    Μηνύματα
    898

    Προεπιλογή

    Eμένα, παραδόξως μου άρεσε η έκθεση!!!

    Ήθελα να δω από κοντά το moody 45 deck saloon, και πέρασα περί την μισή ώρα πάνω στο σκάφος αυτό, εξέτασα κάθε λεπτομέρεια. Μου άρεσε πολύ, κι ελπίζω να μπορέσω να το δω και στην θάλασσα.

    Πέρασα κάμποση ώρα στο περίπτερο του ΣΙΤΕΣΑΠ, συζητήσαμε με πολλούς για τον νέο νόμο, τις εξελίξεις, κλπ.

    Επίσης, επισκέφτηκα περίπτερα κάποιων γνωστών μου, που τους βρήκα πάρα πολύ εύκολα.

    Ήταν η πρώτη φορά, που μπορείς να επιλέξεις σε πιο hull θα πας, και πριν μπεις, είχε οδηγίες για το τι θα βρεις, και που.

    Δεν έχασα χρόνο να περιδιαβαίνω ανάμεσα από σκάφη ή είδη που δεν με ενδιέφεραν, ούτε ξεποδαριάστηκα όπως συνήθως.

    Όντως, η έκθεση θα μπορούσε να λέγεται ΝΑΥΤΙΚΟ ΣΑΛΟΝΙ ταχύπλοων και φουσκωτών, αλλά... όταν ο μέσος Έλληνας, ονειρεύεται ένα μικρό ταχύπλοο ή ένα φουσκωτό, είναι φυσικό να υπερτερούν τα είδη που απευθύνονται σε αυτόν.

    Παλιότερα, ο κλάδος του θαλάσσιου τουρισμού ήταν σε άνθιση, αλλά λίγο η παγκόσμια κρίση, λίγο η ντόπια, είναι φυσικό οι περισσότεροι έμποροι ιστιοπλοϊκών σκαφών να μην ξοδεύουν χρήματα για δραστηριότητες που δεν θα τους αποφέρουν πελάτες.
    [url=http://www.disabledsailingholidays.com/home.htm][img]http://www.disabledsailingholidays.com/atoll4/atoll43.jpg[/img][/url]

    [url]www.sailing4all.com[/url]

  9. #29
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    412

    Προεπιλογή ...

    θα συμφωνήσω με τον mangos, σχετικά με το στήσιμο, οργάνωση, κ.λ.π.
    Βρήκα ότι ήθελα και δεν ασχολήθηκα με τις αίθουσες που δεν με ενδιέφεραν. Το ότι δεν ήταν όσο πλούσιο ήθελα, είναι γενικότερο θέμα της ελληνικής αγοράς.

    Πράγματι κι' εγώ ασχολήθηκα με το moody, φίλε mango, και ετοιμάσου να το ταξιδέψουμε μόλις το συγκεκριμένο πέσει στο νερό.

  10. #30

    Προεπιλογή

    Πολλα εχουν γραφτει λιγα εχουμε δει οριστε ο διαδρομος που οδηγει στις 4 μεγαλες αιθουσες.Καταπληκτικος χωρος!

    entry.JPG

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας