Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 11

Θέμα: BOATS & YACTHING Guide

  1. #1
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή BOATS & YACTHING Guide

    Η έκδοση BOATS & YACHTING guide είναι ο πρώτος ολοκληρωμένος οδηγός σκαφών αναψυχής που απευθύνεται μέσω της ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ σε αναγνώστες υψηλού επιπέδου από τους οποίους ένας σημαντικός αριθμός έχει ή ενδιαφέρεται να αγοράσει σκάφος, καθώς και κάθε είδους αξεσουάρ ή σχετική υπηρεσία.

    Η έκδοση BOATS & YACHTING guide είναι ετήσια και θα κυκλοφορήσει σε Αθήνα, Πειραιά και Θεσσαλονίκη το Σάββατο 11 Μαρτίου 2006, ΔΩΡΕΑΝ μαζί με την ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ. Παράλληλα θα διανεμηθεί πανελλαδικά ως αυτόνομη έκδοση στα περίπτερα με τιμή 5€.

    Μια πολυτελής έκδοση 400 σελίδων με διαστάσεις 21Χ28 εκ. που περιέχει ολοσέλιδες, δισέλιδες ή πολυσέλιδες παρουσιάσεις των προϊόντων και υπηρεσιών του χώρου, ταξινομημένες στις παρακάτω ενότητες:

    ΣΚΑΦΗ

    ΜΗΧΑΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

    ΣΧΟΛΕΣ/ΟΜΙΛΟΙ

    ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΑ ΕΙΔΗ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ

    ΕΝΔΥΣΗ / ΑΞΕΣΟΥΑΡ

    ΠΑΝΙΑ

    ΝΑVY LIFESTYLE

    ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

    ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 4Χ4

    ΤΡΕΪΛΕΡΣ

    YACHTS CHARTERING

    ΕΠΙΠΛΑ / ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ / ΔΩΡΑ

    ΜΑΡΙΝΕΣ

    ΕΙΔΗ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ / ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ

    Η έκδοση BOATS & YACHTING guide είναι αναμφησβήτητα η καλύτερη παρούσα επιλογή για οποιονδήποτε έχει ενδιαφέρον στη συγκεκριμένη αγορά.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  2. #2
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Εαν κάποιος ενδιαφέρεται για κάποια από τις παραμέτρους που περιλαμβάνει η έκδοση, καλό θα ήταν να μη τη χάσει. Είναι μια πολύ καλή έκδοση, αρκετά πλήρης. Επίσης είναι πολλή καλή «βιβλιογραφία» για το αρχείο ανθρώπων που ασχολούνται με αυτά τα αντικείμενα.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή Boats & Yachting Guide 2008

    Ο κατάλογος θα ξανακυκλοφορήσει και φέτος, αν θυμάμαι καλά το μήνα Μάρτιο. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ρωτήσει πληροφορίες εδώ: TCT MEDIA GROUP ΑΕ ΛΕΩΦ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 148 & ΠΕΝΤΕΛΗΣ, 11525 ΑΘΗΝΑ ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Τηλ : 210- 6143100, 6123097
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  4. #4

    Προεπιλογή

    Asterias,

    είμαι νέο μέλος του φόρουμ και δεν ξέρω αν η ερώτηση είναι προϊόν άγνοιας αλλά θα με ενδιέφερε να δω ένα περιεκτικό κατάλογο ανά κατηγορία σκαφών (φουσκωτά, πολυεστερικά κλπ) με διαστάσεις, αριθμό καμπινών, μηχανές, κατανάλωση και ταχύτητα, τιμή και όλα αυτά τα στοιχεία τα οποία θα διευκόλυναν κάποιο αρχάριο να δει τι υπάρχει στην αγορά. Υπάρχει κάποιο site ή κάποιο περιοδικό που να δημοσιοποιεί τέτοιο κατάλογο;
    Εγώ δεν έχω την εμπειρία της θάλλασσας αλλά θα ήθελα να αγοράσω ένα σκαφάκι αν αυτό θα μου επιτρέπει εκδρομές στα νησιά, και ένας τέτοιος κατάλογος θα έδινε μια περιληπτικη εικόνα για το τι υπάρχει διαθέσιμο στην αγορά. Φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλοι (ίσως και πεπειραμένοι) που θα τους ενδιέφερε ένας τέτοιος κατάλογος αλλά δεν έχω εντοπίσει πουθενά κάτι τέτοιο. Κάθε βοήθεια εκτιμείται.
    [COLOR=black]Ο Καπτάν Παναής έμεινε να κοιτάζει την κοκκινοάσπροπράσινη παντίερα μουτρωμένος. Ως πότε άραγε θα συνεχιστεί τούτη η αφύσικη ιστορία! Να σαλπάρουν από τη μικρή τους πόλη (την Κερύνεια) με εγγλέζικη σημαία στην πρύμη, ν'αρμενίζουν πανάρχαιες θάλασσες που βρέχουν ελληνικά ακρογιάλια, κι όμως πάντα να σηκώνουν ξένες παντιέρες, εγγλέζικες, γαλλικές, τούρκικες, ιταλικές... ούλλες άσχετες με τα καθαρά χρώματα του γαλάζιου περίγυρου![/COLOR]
    [COLOR=black]- [I]Αντρέας Κελέσης[/I] ( 2008 ) [U]Ναυτικά κιάλια[/U][/COLOR]
    [SIZE=1](ιστορ. μυθιστ. 1915-16)[/SIZE]

  5. #5
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Γεια χαρά Κυριάκο,

    ο κατάλογος που ψάχνεις βρίσκεται στις τελευταίες σελίδες του περιοδικού Yachts Motor & Sailing, βέβαια όχι με όλα όσα ζητάς, αλλά είναι ένα καλό βήμα για πρώτη έρευνα.

    Σου προτείνω όταν βγεί κ το Boats & Yachting Guide να το προμηθευτείς μαζί με την καθημερινή.

    Τέλος επίσκεψη για πρωτογενή έρευνα στο Ναυτικό Σαλόνι Αθηνών ή στην Best Value Yachting.

    Ελπίζω να βοήθησα.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  6. #6

    Προεπιλογή

    Αστερία ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κοιτάζω για το περιοδικό που ανέφερες ανκαι από μια πρώτη έρευνα στα περίπτερα της Κύπρου είναι δυσκολόεβρετο. Πάντως και το Ναυτικό Σαλόνι παίζει, είναι μέσα Απριλίου νομίζω φέτος, θα έχει καμιά ανακοίνωση το φόρουμ όταν πλησιάζει ο καιρός;
    [COLOR=black]Ο Καπτάν Παναής έμεινε να κοιτάζει την κοκκινοάσπροπράσινη παντίερα μουτρωμένος. Ως πότε άραγε θα συνεχιστεί τούτη η αφύσικη ιστορία! Να σαλπάρουν από τη μικρή τους πόλη (την Κερύνεια) με εγγλέζικη σημαία στην πρύμη, ν'αρμενίζουν πανάρχαιες θάλασσες που βρέχουν ελληνικά ακρογιάλια, κι όμως πάντα να σηκώνουν ξένες παντιέρες, εγγλέζικες, γαλλικές, τούρκικες, ιταλικές... ούλλες άσχετες με τα καθαρά χρώματα του γαλάζιου περίγυρου![/COLOR]
    [COLOR=black]- [I]Αντρέας Κελέσης[/I] ( 2008 ) [U]Ναυτικά κιάλια[/U][/COLOR]
    [SIZE=1](ιστορ. μυθιστ. 1915-16)[/SIZE]

  7. #7
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Aαα. Δεν ήξερα ότι είσαι από τη Κύπρο. Πιστεύω πως θα βγαίνει και εκεί, πιθανόν σε κάποια κεντρικά περίπτερα.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  8. #8

    Προεπιλογή

    Asterias, το βρήκα το περιοδικό, όντως καλός ο κατάλογος του... αλλά τα "σκαφάκια" που έχει μέσα είναι για άτομα με μεγάλο βαλάντιο. Μέχρι να μετροφυλλήσω και να φθάσω στο τέλος με έχει πιάσει δέος και κόμπλεξ κατωτερότητας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κυριάκος Μαύρος : 17-01-2008 στις 10:48 Αιτία: typo
    [COLOR=black]Ο Καπτάν Παναής έμεινε να κοιτάζει την κοκκινοάσπροπράσινη παντίερα μουτρωμένος. Ως πότε άραγε θα συνεχιστεί τούτη η αφύσικη ιστορία! Να σαλπάρουν από τη μικρή τους πόλη (την Κερύνεια) με εγγλέζικη σημαία στην πρύμη, ν'αρμενίζουν πανάρχαιες θάλασσες που βρέχουν ελληνικά ακρογιάλια, κι όμως πάντα να σηκώνουν ξένες παντιέρες, εγγλέζικες, γαλλικές, τούρκικες, ιταλικές... ούλλες άσχετες με τα καθαρά χρώματα του γαλάζιου περίγυρου![/COLOR]
    [COLOR=black]- [I]Αντρέας Κελέσης[/I] ( 2008 ) [U]Ναυτικά κιάλια[/U][/COLOR]
    [SIZE=1](ιστορ. μυθιστ. 1915-16)[/SIZE]

  9. #9
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    34.55.020Ν, 33.37.470Ε
    Μηνύματα
    383

    Προεπιλογή Κυριάκο

    Κουμπάρε Κυριάκο καλημέρα,
    σε όρισμένα περίπτερα στην Κύπρο πραγματικά θα βρεις σχεδόν όλο τον Ελληνικό τύπο. Αν σε ενδιαφέρει κάτι μεταχειρισμένο, εκτός από την Ελληνική αγορά βέβαια (μια βολτίτσα είναι 1,5 ώρα), ρίξε μια ματιά στις μαρίνες του νησιού (Λάρνακα, Λεμεσό, Λατσί). Ειδικά αυτή την περίοδο υπάρχουν πολλά σκάφη για πούλημα.

  10. #10

    Προεπιλογή

    Κουμπάρε,

    (πρέπει να έδωσες πολλά πεντόλιρα μέσα στο φόρουμ για να βάλεις ετσι όνομα ) ανκαι θεωρώ την αγορά μεταχειρισμένου δυνητικά προβληματική, ίσως στην συγκεκριμένη περίπτωση να είναι η λύση αφού δεν έχω καμία εμπειρία με σκάφος. Πάντως αυτή την περίοδο αποκλείεται η αγορά και η βόλτα θα περιμένει για τουλάχιστον ένα χρόνο. Θέλω πρώτα να ξεκαθαρίσω τι θα είναι σωστό να αγοράσω για τον σκοπό που θέλω και μετά (αν μπορώ να διαθέσω τα κονδύλια) να προχωρήσω στην κίνηση. Θα περιμένω πρώτα όσπου να φύγει αυτό το "Τζόβενο" (που μου ακούεται σαν μειωτικός χαρακτηρισμός) κάτω από το όνομα μου και μετά να προχωρήσω στην επένδυση. Σε χαιρετώ και ευχαριστώ για την απάντηση.
    [COLOR=black]Ο Καπτάν Παναής έμεινε να κοιτάζει την κοκκινοάσπροπράσινη παντίερα μουτρωμένος. Ως πότε άραγε θα συνεχιστεί τούτη η αφύσικη ιστορία! Να σαλπάρουν από τη μικρή τους πόλη (την Κερύνεια) με εγγλέζικη σημαία στην πρύμη, ν'αρμενίζουν πανάρχαιες θάλασσες που βρέχουν ελληνικά ακρογιάλια, κι όμως πάντα να σηκώνουν ξένες παντιέρες, εγγλέζικες, γαλλικές, τούρκικες, ιταλικές... ούλλες άσχετες με τα καθαρά χρώματα του γαλάζιου περίγυρου![/COLOR]
    [COLOR=black]- [I]Αντρέας Κελέσης[/I] ( 2008 ) [U]Ναυτικά κιάλια[/U][/COLOR]
    [SIZE=1](ιστορ. μυθιστ. 1915-16)[/SIZE]

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας