Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 49

Θέμα: Λατρης των τρεχαντηριων και ας ειναι και εξω απο το νερο

  1. #1

    Προεπιλογή Λατρης των τρεχαντηριων και ας ειναι και εξω απο το νερο

    Γραφτε οτι θελει ο καθενας με θεμα τι αλλο ;τα τρεχαντηρια.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μπαρμπαρόσα : 20-10-2009 στις 20:57 Αιτία: Λαθος ενοτητα καταχωρησης της αγγελιας

  2. #2
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Χιος
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    Στις Οινουσες πουλιεται ενα 9μετρο .

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Χιος
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    Απο οτι ακουσα θελει λιγο συμαζεμα εχει καλη μηχανη και η τιμη ειναι 6000. Αν σε ενδιαφερει μπορω να μαθω το ονομα του ιδοκτητη.

  4. #4
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Χιος
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    Σου εστειλα το τηλ του ιδιοκτητη στα μηνυματα σου

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    στο Ελληνικό Αρχιπέλαγος
    Μηνύματα
    640

    Προεπιλογή

    φτιάξε ένα καινούριο αν θες να του βάλεις πανιά.
    η σημερινή μόδα δεν επιτρέπει πανιά
    [SIGPIC][/SIGPIC] Hellenarc
    [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Δεν θα ‘μουν άξιος ναυτικός αν δεν γνώριζα ο φτωχός πως μάχη εμπόριο πειρατεία ίδια είναι και τα τρία [/FONT][/SIZE]

  6. #6

    Smile

    Καλα τα λες φιλε μου το κοστος ομως για ενα 12 μετρο το κοστοςθα αγγιξει τα 40000 ευρω και αν υπολογισεις μηχανες ,οργανα και τα διαφορα αλλα τοτε καταλαβαινεις γιατι ψαχνω για ενα παλιο.
    Υστερα ανασκευαζοντας ενα τρεχαντηρι παλιο θα κρατησεις στην ζωη ενα κειμηλιο, γιατι τετοια ειναι ορισμενα απο αυτα.
    Και θε να παρω ενα καικι να γυρισω τα νησια και μαζι μου θα σε παρω να ΄σαι η καπετανισα.........

  7. #7

    Προεπιλογή

    Τι λες για αυτο φιλε hellenarc;
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Και θε να παρω ενα καικι να γυρισω τα νησια και μαζι μου θα σε παρω να ΄σαι η καπετανισα.........

  8. #8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Hellenarc Εμφάνιση μηνυμάτων
    φτιάξε ένα καινούριο αν θες να του βάλεις πανιά.
    η σημερινή μόδα δεν επιτρέπει πανιά
    Ο φιλος ο hellenarc εννοει υποθετω ,οτι τα μετα του '50 περιπου, τα σκαφη που κατασκευαστηκαν,σχεδιαστηκαν με σκοπο να φερουν μηχανες και οχι ιστιοφορια με συνεπεια να μην εχουν το απαιτουμενο βυθισμα.Αν προσθεσεις πανια σε ενα σκαφος που δεν ειναι σχεδιασμενο να δεχθει πανια το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτο το σκαφος θα ειναι το λιγοτερο ασταθες και επικινδυνο.

  9. #9

    Προεπιλογή

    Εχετε δικιο ετσι ειναι,δεν εχω εμπειρια ιστιοφοριας και δεν εχω σκοπο, ακομα τουλαχιστον, να κατασκευασω επι τουτου ενα σκαφος ,σιγουρα ομως αν και μηχανοκινητο το σκαφος θα ηθελα να εχει και ενα καταρτι εκτος απο ομορφια μπορει να βοηθησει σε ωρες δυσκολες.
    Και θε να παρω ενα καικι να γυρισω τα νησια και μαζι μου θα σε παρω να ΄σαι η καπετανισα.........

  10. #10
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    στο Ελληνικό Αρχιπέλαγος
    Μηνύματα
    640

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Μπαρμπαρόσα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχετε δικιο ετσι ειναι,δεν εχω εμπειρια ιστιοφοριας και δεν εχω σκοπο, ακομα τουλαχιστον, να κατασκευασω επι τουτου ενα σκαφος ,σιγουρα ομως αν και μηχανοκινητο το σκαφος θα ηθελα να εχει και ενα καταρτι εκτος απο ομορφια μπορει να βοηθησει σε ωρες δυσκολες.
    Έχουν πολλές διαφορές τα θαλασσάλυκα καΐκια από τα σημερινά διαφορές που είναι δύσκολα θα γίνουν αντιληπτές σε πολλούς από εμάς
    [SIGPIC][/SIGPIC] Hellenarc
    [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Δεν θα ‘μουν άξιος ναυτικός αν δεν γνώριζα ο φτωχός πως μάχη εμπόριο πειρατεία ίδια είναι και τα τρία [/FONT][/SIZE]

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας