Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 7 από 7

Θέμα: Βλάβη Blue star 2

  1. #1
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή Βλάβη Blue star 2

    Παιδιά άκουσα μια ανεπιβεβαίωτη πληροφορία για βλάβη στο Blue star 2 σήμερα. Αληθεύει?

  2. #2
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.498

    Προεπιλογή

    αληθεύει.

    ορίστε και το σχετικό χτεσινό δημοσίευμα του marinews που ήρθε προς επιβεβαίωση των πληροφοριών και κάποιων άλλων φίλων --> http://marinews.gr/article.asp?Newid=9778

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Halandri-Egrigoros
    Μηνύματα
    1.098

    Προεπιλογή

    Όλοι λοιπόν αναφέρουν ότι υπάρχει κάποια "βλάβη" αλλά μούγκα για το περί τίνος πρόκειται. Για άλλα πλοία μαθαίνουμε μέχρι και αν κάποιος έξυσε λίγο την μπογιά, εδώ νέκρα.

  4. #4
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Rodos -Simi
    Μηνύματα
    914

    Προεπιλογή

    Χωρις να ειμαι μηχανικος απλα κανω μια υποθεση, για βλαβη μηχανικη εντος του καραβιου επρεπε να γινει τοσο βιαστικος δεξαμενισμος και δεν μπορουσε να αποκατασταθει μεσα στο λιμανι με καποια ολιγοημερη ακινησια.Για να ανεβει τοσο γρηγορα δεξαμενη μηπως εχει κατι απο κατω πχ. προπελες ,αξονες, τιμονια? Απο την αλλη μερια μπορει να ειχαν σκοπο να την κανουνε μετα του Superfast 1 στη Συρο και μιας και εγινε αυτο την επισκευσανε και πηρε την σειρα του 1. Θα μαθουμε καποια στιγμη τι παιζει ακριβως απο τους ανταποκριτες στην Συρο

  5. #5
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gtogias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι λοιπόν αναφέρουν ότι υπάρχει κάποια "βλάβη" αλλά μούγκα για το περί τίνος πρόκειται. Για άλλα πλοία μαθαίνουμε μέχρι και αν κάποιος έξυσε λίγο την μπογιά, εδώ νέκρα.
    Δεν θεωρούμε ότι είμαστε ειδικοί στις επισκευές οποιασδήποτε βλάβης ή στούκας. Δεν νομίζω ότι μας ενδιαφέρει πολύ άν έχει κρακ ένα χυτώνιο ή χτύπησε στρόφαλο ή έφαγε 2 φτερά στην προπέλλα. Κάποια στιγμή θα μάθουμε. Πιστεύω ότι σ ενα καραβολατρικό φόρουμ δεν έχουμε λόγο να εμβαθύνουμε σε τεχνικά θέματα και να εκφέρουμε άποψη εφ όσον δεν γνωρίζουμε το αντικείμενο. Μια απλή αναφορά είναι αρκετή.

    Έστω και στούκα να είναι δεν θα μας προσέφερε κάτι περισσότερο να δούμε μια τσαλακωμένη λαμαρίνα. Αυτές οι φωτογραφίες μπορεί να βάλουν τον χρήστη που τις τράβηξε και τις δημοσίευσε, σε μπελάδες που ίσως δεν πάει το μυαλό σας. Τα ανωτέρω ενημερωτικά και μόνο χωρίς πρόθεση αντιπαράθεσης ή εξυπνάδας.

  6. #6
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Halandri-Egrigoros
    Μηνύματα
    1.098

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θεωρούμε ότι είμαστε ειδικοί στις επισκευές οποιασδήποτε βλάβης ή στούκας. Δεν νομίζω ότι μας ενδιαφέρει πολύ άν έχει κρακ ένα χυτώνιο ή χτύπησε στρόφαλο ή έφαγε 2 φτερά στην προπέλλα. Κάποια στιγμή θα μάθουμε. Πιστεύω ότι σ ενα καραβολατρικό φόρουμ δεν έχουμε λόγο να εμβαθύνουμε σε τεχνικά θέματα και να εκφέρουμε άποψη εφ όσον δεν γνωρίζουμε το αντικείμενο. Μια απλή αναφορά είναι αρκετή.

    Έστω και στούκα να είναι δεν θα μας προσέφερε κάτι περισσότερο να δούμε μια τσαλακωμένη λαμαρίνα. Αυτές οι φωτογραφίες μπορεί να βάλουν τον χρήστη που τις τράβηξε και τις δημοσίευσε, σε μπελάδες που ίσως δεν πάει το μυαλό σας. Τα ανωτέρω ενημερωτικά και μόνο χωρίς πρόθεση αντιπαράθεσης ή εξυπνάδας.
    Μάλλον δεν έθεσα σωστά τον προβληματισμό μου και δημιούργησα χωρίς να το θέλω εντυπώσεις.

    Δεν ζήτησα, ούτε και είχε νόημα μιας και είμαι άσχετος με το άθλημα, φωτογραφία ή λεπτομέρειες για την βλάβη. Πιστεύω ότι όσοι χρειάζεται να ξέρουν, ξέρουν.

    Απλώς μου έκανε εντύπωση που τόσο ξαφνικό θέμα και είναι παντελώς άγνωστο, χωρίς καμμιά αναφορά. Ούτε ψάχνω για κάποια συνομωσία, ούτε τίποτε.

    Ευχαριστώ και συγγνώμη.

  7. #7
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Γιώργο δεν έγινε τίποτα απολύτως. Απλά βρήκα την ευκαιρία να σχολιάσω το θέμα γενικότερα προς ενημέρωση όλων των μελών. Ευχαρσιτώ για την κατανόηση σου έτσι κι αλλιώς .

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας