Σελίδα 52 από 94 ΠρώτηΠρώτη ... 242505152535462 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 511 έως 520 από 939

Θέμα: Ταξιάρχης [Taxiarchis,Euromantique,Αγία Μεθοδία,Seaway I,Seaway Hobart,Union Hobart]

  1. #511
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    mytilene
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από FLYING CAT 2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο συστημα κρατησεων της νελ δειχνει οτι το δρομολογιο του ταξιαρχη(απο λαυριο) τη δευτερα αλλα και αλλες φορες που χω δει ειναι γεματο??
    παει καλα δηλαδη απο κινηση???
    Μέχρι και τέλος Αιγούστου η πληρότητα από Λαύριο αγγίζει το 100%. Είναι σχεδόν ακατόρθωτο να βρεθεί εισιτήριο για αυτή την χρονική περίοδο. Εξάλλου το πρωτόκολλο του πλοίου για το καλοκαίρι είναι 540 άτομα, σχετικά μικρό.

  2. #512
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mitilinios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι και τέλος Αιγούστου η πληρότητα από Λαύριο αγγίζει το 100%. Είναι σχεδόν ακατόρθωτο να βρεθεί εισιτήριο για αυτή την χρονική περίοδο. Εξάλλου το πρωτόκολλο του πλοίου για το καλοκαίρι είναι 540 άτομα, σχετικά μικρό.

    Kαι απο Καβαλα ο κοσμος αναγκαζεται να κλεισει καμπινες για να ταξιδεψει...!!!
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  3. #513
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    TON ΧΑΣΑΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟΝ ΑΠΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΜΕΡΙΑ.ΚΑΜΜΙΑ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΛΗΜΝΟ, ΑΗ ΣΤΡΑΤΗ, ΣΙΓΡΙ ΤΙΠΟΤΑ.
    ΕΔΩ ΜΙΑ ΣΤΑ ΛΕΥΚΑ ΑΚΟΜΗ ΕΝΩ ΦΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΛΗΜΝΟ.21/4/2006.
    Pict20060421.JPG
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

  4. #514
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Και δύο μήνες μετά τον ταξίδεψα εγώ.

  5. #515

    Προεπιλογή

    Ε μόνο η Μυτιλήνη θα τον χαίρεται;; Καλομάθατε εσείς εκεί :-D:-D:-D
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

  6. #516
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fotini86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε μόνο η Μυτιλήνη θα τον χαίρεται;; Καλομάθατε εσείς εκεί :-D:-D:-D
    Tι να σου πω τα καλύτερα καράβια έχουμε!!!!!!Πολυτέλεια, άνεση & προπαντός ταχύτητα. Είμαστε προνομιούχοι. Για κλάματα είμαστε αλλά τέτοιοι που είμαστε καλά να πάθουμε.
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

  7. #517

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σε όλους. Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτό το πραγματικά όμορφο και αξιόλογο site, όμως το θεωρώ αναγκαίο με την τύχη!!!!!! που είχα να ταξιδέψω με τον «ΤΑΞΙΑΡΧΗ» από Σίγρη για Λαύριο την Δευτέρα 24/8/2009.
    Προγραμματισμένη αναχώρηση 0100 ξημέρωμα Δευτέρας 24/8.
    Ώρα αναχώρησης τελικά 0315, αφού ξεφόρτωσε τα φορτηγά που είχε από Λήμνο για να παραλάβει εμάς περίπου 50 ΙΧ.
    Συμπεριφορά πληρώματος στο Γκαράζ επιπέδου τσοπάνη στο κοπάδι.
    Συνθήκες διαβίωσης στο καράβι, όχι τριτοκοσμικές αλλά άθλιες.
    Βρώμα και δυσωδία παντού με ευθύνη πρώτα από όλα του κόσμου που ταξίδευε με την απαράδεκτη συμπεριφορά του (πόδια πάνω σε τραπέζια, τουαλέτες κλπ!!!!) αλλά και του πληρώματος που το εξυπηρετούσε αυτή η κατάσταση και ήταν άφαντο.
    Αλήθεια μια εταιρεία όπως η ΝΕΛ με πλοία στο παρελθών όπως η ΣΑΠΦΩ, ΑΛΚΑΙΟΣ κλπ, κατάντησε ο φτωχός συγγενής, εκεί που είχε το μονοπώλιο ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω.
    Ξέχασα να αναφέρω ότι εντύπωση μου έκανε πραγματικά, η ευγένεια και η προσπάθεια που έκανε ο ένας και μοναδικός υπάλληλος που υπήρχε στο κυλικείο του πλοίου να εξυπηρετήσει όλο αυτόν τον κόσμο.
    ΝΤΡΟΠΗ κύριοι της ΝΕΛ.

  8. #518

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sanny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους. Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτό το πραγματικά όμορφο και αξιόλογο site, όμως το θεωρώ αναγκαίο με την τύχη!!!!!! που είχα να ταξιδέψω με τον «ΤΑΞΙΑΡΧΗ» από Σίγρη για Λαύριο την Δευτέρα 24/8/2009.
    Προγραμματισμένη αναχώρηση 0100 ξημέρωμα Δευτέρας 24/8.
    Ώρα αναχώρησης τελικά 0315, αφού ξεφόρτωσε τα φορτηγά που είχε από Λήμνο για να παραλάβει εμάς περίπου 50 ΙΧ.
    Συμπεριφορά πληρώματος στο Γκαράζ επιπέδου τσοπάνη στο κοπάδι.
    Συνθήκες διαβίωσης στο καράβι, όχι τριτοκοσμικές αλλά άθλιες.
    Βρώμα και δυσωδία παντού με ευθύνη πρώτα από όλα του κόσμου που ταξίδευε με την απαράδεκτη συμπεριφορά του (πόδια πάνω σε τραπέζια, τουαλέτες κλπ!!!!) αλλά και του πληρώματος που το εξυπηρετούσε αυτή η κατάσταση και ήταν άφαντο.
    Αλήθεια μια εταιρεία όπως η ΝΕΛ με πλοία στο παρελθών όπως η ΣΑΠΦΩ, ΑΛΚΑΙΟΣ κλπ, κατάντησε ο φτωχός συγγενής, εκεί που είχε το μονοπώλιο ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω.
    Ξέχασα να αναφέρω ότι εντύπωση μου έκανε πραγματικά, η ευγένεια και η προσπάθεια που έκανε ο ένας και μοναδικός υπάλληλος που υπήρχε στο κυλικείο του πλοίου να εξυπηρετήσει όλο αυτόν τον κόσμο.
    ΝΤΡΟΠΗ κύριοι της ΝΕΛ.
    Καλησπέρα! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με τον Ταξιάρχη για να γνωρίζω τις συνθήκες που επικρατούν επάνω στο πλοίο. Πάντως αν είναι έτσι τότε πραγματικά κρίμα και ντροπή...και αναφέρομαι και στους επιβάτες. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ελαφρυντικά λόγω της περιόδου και της αυξημένης κίνησης στα πλοία αλλά σίγουρα τέτοιες εικόνες δεν κολακεύουν τους ταξιδιώτες και πόσο μάλλον το ίδιο το πλοίο. Οι περισσότεροι πάντως στους κοινόχρηστους χώρους συμπεριφέρονται χείροτερα και από ότι στο σπίτι τους...
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

  9. #519
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Θα ερθω να συμφωνησω οτι στο γκαραζ του πλοιου υπαρχει πληρης αποδιωργανωση και καθολου εμπειρια.οσο για την καθαριοτητα δεν μπορω να πω κατι το πλοιο ηταν πεντακαθαρο ισως επειδη εφυγα και απο το Λαυριο.ανεβαζω και καποιες φωτο απο το πλοιο.Απο τους εσωτερικους τους χωρους δεν εχω φωτο γιατι το πλοιο ηταν γεματο.
    P1011834.JPG

    P1011864.JPG

    P1011913.JPG

  10. #520

    Προεπιλογή

    Μήπως ξερει κανεις ποτε δενει για επισκευη?

Σελίδα 52 από 94 ΠρώτηΠρώτη ... 242505152535462 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας