Σελίδα 90 από 94 ΠρώτηΠρώτη ... 40808889909192 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 891 έως 900 από 939

Θέμα: Ταξιάρχης [Taxiarchis,Euromantique,Αγία Μεθοδία,Seaway I,Seaway Hobart,Union Hobart]

  1. #891
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Και να μια απάντηση που μου ήρθε στο Nautilia. gr του fb από τον Jonathan Boonzaier

  2. #892
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Άρα το απομακρύνουν οι κάτοχοι του προκειμένου να προλάβουν τον πλειστηριασμό του Ο.Λ.Λαυρίου.

  3. #893
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    509

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να μια απάντηση που μου ήρθε στο Nautilia. gr του fb από τον Jonathan Boonzaier
    Κατά το άρθρο 13 της υπόψη διακρύξεως το αντικείμενο της είναι η εκτέλεση του πλοίου.
    «ΑΡΘΡΟ 13
    ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
    Α. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ
    Αντικείμενο της παρούσας είναι η επιλογή φυσικού ή νομικού προσώπου, που διαθέτει την αποδεδειγμένη εμπειρία και τεχνογνωσία στην απομάκρυνση ναυαγίων, για την εκτέλεση του Ε/Γ-Ο/Γ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ που βρίσκεται στη λιμενική περιοχή αρμοδιότητας του Ο.Λ.Λ. Α.Ε., όπως περιγράφεται στο Παράρτημα 1»

  4. #894

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω, μπορεί και να μην γνωρίζω καλά Ελληνικά, αλλά αυτό το "εκτέλεση του Ε/Γ-Ο/Γ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ" προσωπικά μου ακούγεται γελοίο. Στο εκτελεστικό απόσπασμα θα το στήσουν το πλοίο ???

  5. #895
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω, μπορεί και να μην γνωρίζω καλά Ελληνικά, αλλά αυτό το "εκτέλεση του Ε/Γ-Ο/Γ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ" προσωπικά μου ακούγεται γελοίο. Στο εκτελεστικό απόσπασμα θα το στήσουν το πλοίο ???
    Προσπαθώ να καταλάβω τι θέλει να πει ο "ποιητής" αλλά όλα αυτά προέρχονται από τον δημόσιο χαρακτήρα αυτών των οργανισμών με συνέπεια την ξύλινη γλώσσα,ίσως κ κακή μετάφραση αγγλικών όρων.

  6. #896
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Και πριν προλάβουν άλλοι να το φωτογραφήσουν στα πέριξ του Πειραιά όταν φτάσει για να πάει ή στο Σπανόπουλο ή στην Ελευσίνα, ας το δούμε πριν λίγο κοντά στον Πάτροκλο ρυμουλκούμενο από το P/K Christos XL, φωτογραφημένο πάνω από το Paros Jet που πάει Ραφήνα. Γιατί το Nautilia.gr .....είναι παντού.

    ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ-88-31-07-2018.jpg

  7. #897

    Προεπιλογή

    Μάθαμε τελικά που οδηγήθηκε το πλοίο ???

  8. #898

    Προεπιλογή

    στα Αμπελάκια Σαλαμίνας, στο Σπανόπουλο

  9. #899
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Με τις κρατούσες συνθήκες το βαπόρι έχει ψωμί ακόμα.Είτε όπως είναι ως ro-pax,είτε σκέτο ro-ro.
    Δεν πιστεύω να το μαζέψει κ αυτό κανένας Ηλιό!!

  10. #900

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ φίλε μου.

    Κι από ότι βλέπω στο marinetraffic, βρίσκεται στην βόρεια προβλήτα του ναυπηγείου, σε καλή θέση για φωτογράφηση. Ίσως αυτό να είναι και ένα θετικό σημάδι για το όποιο μέλλον του, όχι βέβαια ότι δεν έχουν περάσει από την ίδια θέση άλλα πλοία που κατόπιν φύγανε για scrap, αλλά για το ότι δεν ρυμουλκήθηκε απ' ευθείας σε κάποια ντάνα της Ελευσίνας.

Σελίδα 90 από 94 ΠρώτηΠρώτη ... 40808889909192 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας