Σελίδα 3 από 21 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 201

Θέμα: Διάφορα Ιπτάμενα Δελφίνια [Various Hydrofoils and Flying Dolphins]

  1. #21
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.771

    Προεπιλογή

    Σκιάθος, και ένα Δελφίνι της HSW σκίζει τα νερά καθώς σπεύδει στον προορισμό του...

    (Ευχαριστώ το φίλο μου τον Αντρέα που μου έδωσε τη φωτογραφία από τις διακοπές του στο νησί!)



  2. #22
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    1.558

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Trakman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκιάθος, και ένα Δελφίνι της HSW σκίζει τα νερά καθώς σπεύδει στον προορισμό του...

    (Ευχαριστώ το φίλο μου τον Αντρέα που μου έδωσε τη φωτογραφία από τις διακοπές του στο νησί!)


    ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΦΩΤΟ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΡΑΒΗΞΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΕΣ.

  3. #23
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.771

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από laz94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΦΩΤΟ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΡΑΒΗΞΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΕΣ.
    Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε laz94! Να'σαι καλά!!

  4. Προεπιλογή

    ενα ιπταμενο δελφινι στις σποραδες!
    pnsurr04.jpg

  5. #25
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή

    Δύο διαφορετικά hydrofoils, δύο διαφορετικά ατυχήματα που λίγοι θυμούνται... Νομίζω το συμβάν της πρόσκρουσης ήταν στη Μύκονο και η πυρκαγιά στον Σαρωνικό...


    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  6. #26
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.498

    Προεπιλογή

    χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος (και όντας Μυκονιάτης (αν και μενω στην Αθήνα) ) θα έλεγα ότι δεν πρέπει να έχει περάσει ποτέ τέτοιο σκάφος από τα μέρη μας

  7. #27
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Ούτε κι εγώ είμαι βέβαιος γι αυτό που θα πώ, αλλά νομίζω ένα δελφίνι των Σποράδων/Αγ. Κωνσταντίνου/Βόλου είχε ένα τέτοιο ατύχημα? Αναφέρομαι στην αριστερή φωτογραφία του φίλου paroskayak. Κάποιος δυνατός λύτης να μας ξεμπερδέψει

  8. #28
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Όντως η αριστερη φωτο πρέπει να είναι από το ατύχημα που είχε τον Ιούλιο του 200κάτι το δελφίνι Νο 24 στο δρομολόγιο από Σκιάθο για Βόλο, όταν προσέκρουσε σε βράχια στο ακρωτήρι Αγία Βάτος στο Τρίκερι.

  9. Προεπιλογή FLYING DOLPHINS

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nautikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως λες και συ Leo, τα γατια φαγανε τα δελφινια . Η ''μοδα'' των υδροπτερυγων σιγουρα εχει περασει εδω και πολλα χρονια. Υπαρχουν μερικα ναυπηγεια που χτιζουν ακομα τετοια πλοια, αν παραγγελθουν φυσικα, οπως πχ το ουκρανικο Feodosiya Shipyard και το ιταλικο Rodriquez. Κυριως δουλευουν μονο οσα εχουν απομεινει. Στην Ελλαδα πριν απο μερικα χρονια, ειχαν αφανησει δια οξυγονοκοπης αρκετα κομματα. Οπως δειχνουν τα πραγματα, ο μεσος αναμενομενος χρονος λειτουργιας τους ειναι μια 5+ ακομα.
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΤΑ OLYMPIA FLYING GOLPHINS ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΚΟΜΕΤΑΣ ΚΟΛΧΙΔΑΣ Κ ΜΕΤΕΟΡ

  10. Προεπιλογή ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΛΦΙΝΙΩΝ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εμένα τα στρογγυλεμένα μ' αρέσουνε. Στην ερώτηση πόση είναι η ζωή των δελφινιών υπάρχει απάντηση? Δεν βλέπω νέα σκαριά.... Γατιά μόνο τύπου .........cat ή cat.......... :?:
    ΟΡΙΟ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ 26-09 08 ΕΙΝΑΙ ΤΑ 30 ΕΤΗ

Σελίδα 3 από 21 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας