Σελίδα 151 από 176 ΠρώτηΠρώτη ... 51101141149150151152153161 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.501 έως 1.510 από 1751

Θέμα: Άκουα Τζιούελ [Aqua Jewel, Nissilios]

  1. #1501

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cpt. mimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Σπίριτ καλύπτει απόλυτα τα ενδοκυκλαδικά. Οπότε να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο ότι θα ήθελες και ένα δεύτερο πλοίο.
    Νομίζω πως δεν καλύπτει απόλυτα το Σπίριτ καθώς τα δρομολόγια του Τζιούελ που κάλυπτε το Άκουα Μαρία μέχρι και προχτές ήταν οι Δυτικές Κυκλάδες αν δεις και στο site της Νελ.

    Σύνδεση Μήλου-Σίφνου-Σερίφου με τις υπόλοιπες Κυκλάδες δεν υπάρχει.

  2. #1502
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.094

    Προεπιλογή

    Άραγε τον Αύγουστο θα το δούμε ξανά να ταξιδεύει ή μπάαααααα.

  3. #1503
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Καρδάμυλα Χίος
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Θα δείξει.....

  4. #1504
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Μηνύματα
    132

    Προεπιλογή

    Αμα φτιαχτει απο μονο του μπορει γιατι για την ωρα κανεις δεν εχει ασχοληθει με τη βλαβη του

  5. #1505
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.094

    Προεπιλογή

    Σύμφωνα με το πρόγραμμα δρομολογίων που έχει αναρτήσει η ΝΕΛ στην ιστοσελίδα της, το πλοίο πρόκειται να επανέλθει στα ενδοκυκλαδικά δρομολόγια τη Δευτέρα 12 Αυγούστου. Επίσης, το Άκουα Μαρία με τη σειρά του επανέρχεται στη γραμμή των Ψαρών και Χίου.

  6. #1506
    Εγγραφή
    May 2006
    Μηνύματα
    611

    Προεπιλογή !

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karavofanatikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με το πρόγραμμα δρομολογίων που έχει αναρτήσει η ΝΕΛ στην ιστοσελίδα της, το πλοίο πρόκειται να επανέλθει στα ενδοκυκλαδικά δρομολόγια τη Δευτέρα 12 Αυγούστου. Επίσης, το Άκουα Μαρία με τη σειρά του επανέρχεται στη γραμμή των Ψαρών και Χίου.
    Ειναι σιγουρο αυτο οτι θα μπει στα ενδοκυκλαδικα το Aqua Jewel; Ρωταω απλως λογω την ερχομενη Τριτη σχεδιαζω με την γυναικα μου να παμε Σεριφο για μονοημερη εκδρομη.....Φυσικα θα κανω φωτορεπορταζ του πλοιου εφοσον ταξιδεψει το πλοιο....

  7. #1507
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    mytilene
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από parianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι σιγουρο αυτο οτι θα μπει στα ενδοκυκλαδικα το Aqua Jewel; Ρωταω απλως λογω την ερχομενη Τριτη σχεδιαζω με την γυναικα μου να παμε Σεριφο για μονοημερη εκδρομη.....Φυσικα θα κανω φωτορεπορταζ του πλοιου εφοσον ταξιδεψει το πλοιο....
    Δεν ξέρω αν θα σε στεναχωρήσω αλλά αποκλείεται να πας με το Aqua Jewel καθώς δεν έχουν αρχίσει ακόμα οι διαδικασίες αποκατάστασης της βλάβης στη μηχανή του πλοίου.
    Μπορείς όμως να επιλέξεις το Aqua Maria, φέτος το καλοκαίρι είναι αξιοπρεπέστατο και συνεπέστατο στα ωράριά του, να μας πεις εντυπώσεις και να κάνεις και φωτορεπορτάζ.
    Λογικά οι ώρες αφιξοαναχωρήσεων δεν θα αλλάξουν, ρίξε μια ματιά εδώ στο κάτω μέρος της σελίδας.
    Σε κάθε περίπτωση καλό ταξίδι.

  8. #1508
    Εγγραφή
    May 2006
    Μηνύματα
    611

    Προεπιλογή !

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mitilinios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν θα σε στεναχωρήσω αλλά αποκλείεται να πας με το Aqua Jewel καθώς δεν έχουν αρχίσει ακόμα οι διαδικασίες αποκατάστασης της βλάβης στη μηχανή του πλοίου.
    Μπορείς όμως να επιλέξεις το Aqua Maria, φέτος το καλοκαίρι είναι αξιοπρεπέστατο και συνεπέστατο στα ωράριά του, να μας πεις εντυπώσεις και να κάνεις και φωτορεπορτάζ.
    Λογικά οι ώρες αφιξοαναχωρήσεων δεν θα αλλάξουν, ρίξε μια ματιά εδώ στο κάτω μέρος της σελίδας.
    Σε κάθε περίπτωση καλό ταξίδι.
    Ηδη εκανα φωτορεπορταζ του Aqua Maria και πηγαινε στο θεμα του πλοιου να δεις τις φωτο....

  9. #1509
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.094

    Προεπιλογή

    Χθες το πρωί ταξίδεψα με το Άκουα Μαρία από το Λαύριο (09:00) και ρώτησα μέλος του πληρώματος αν απ' τη Δευτέρα το Τζούελ θα επανέλθει στα ενδοκυκλαδικά και με τη σειρά του η Μαρία στο Ψαρά - Μεστά. Μου είπε πως ακόμη τα πράγματα είναι ρευστά κι όλα θα εξαρτηθούν απ' το πως θα πάει το δοκιμαστικό του Τζούελ. Πάντως από Δευτέρα αδύνατον. Στο πρακτορείο της ΝΕΛ στο Λαύριο που ρώτησα το ίδιο, μου είπαν ότι ίσως ξεκινήσει. Τι να πουν και οι άνθρωποι, αφού η ίδια η εταιρεία δεν ξέρει το πότε θα είναι έτοιμο το πλοίο της. Το δικό μου συμπέρασμα είναι πως το Τζούελ θα αργήσει κι άλλο μέχρι να μπει στη γραμμή άρα απ' ότι φαίνεται η ΝΕΛ θα αλλάξει ξανά τον πίνακα δρομολογίων.

  10. #1510

    Προεπιλογή

    To Aqua Jewel απο οτι ξερω μαζι με την ζημια στην μηχανη εχει δημιουργηθει και αλλο προβλημα που ειναι εξαιρετικα κοστοβορο και καθιστα το μελλον του πλοιου αβεβαιο στον παρον οικονομικο πλαισιο

Σελίδα 151 από 176 ΠρώτηΠρώτη ... 51101141149150151152153161 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας