Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 526

Θέμα: Cat I [Αλκυόνη - Alkioni, Hayabusa]

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1

    Προεπιλογή Cat I [Αλκυόνη - Alkioni, Hayabusa]

    H NOVA FERRIES αγορασς το Ιαπωνεζικο καταμαραν Ηayabusa το οποιο μετονομασε σε ΑΛΚΙΟΝΗ,εφτασε στην Σαλαμινα στις 02/03/2006 στις 11.30π.μ.Πιθανοτατα θα κανει ταξιδια στα νησια του Αργοσαρωνικου
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TheShippingTeam : 08-09-2006 στις 11:23
    http://raflucgr.ra.funpic.de
    Ferries and Cruise ships

  2. #2
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά ο Λελάκης ή ο Λεφάκης το αγόρασε αυτό; Για τον πρώτο ξέρω εγώ όχι για τη NOVA.

  3. #3

    Προεπιλογή

    Και εγω οταν το διαβασα μου φανικε περιεργο!

    Ρωτησα κι ολας και κανεις δεν ηξερε κατι τετοιο.

    Μπας και εχεις δικιο george?
    Μη πουλάς τρέλα . Μοίρασέ την

  4. #4
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Ο Λελάκης (ιδιωκτήτης του ΑΤΛΑΝΤΙΣ για όσους δεν το ξέρουν) το αγόρασε και το πλοίο είναι στο Αμπελάκι της Σαλαμίνας.

  5. #5
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    Για κάτι περίεργα δρομολόγια από Ραφήνα άκουσα ότι προορίζεται το πλοίο. Πιο συγκεκριμένα άκουσα όλον σχεδόν τον κορμό των Κυκλάδων ότι θα έχει προορισμό.

  6. #6
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Αν γίνει κάτι τετοιο θα εχει πρόβλημα το πλοίο. Τέτοιου είδους σκάφη δεν κάνουν για πολλές αφιξοαναχωρήσεις. Μέχρι 3 σε καθε δρομολόγιο. Ξέρει κανείς αν θα γίνει κάποια αλλαγή στην πλώρη του, για να ανταπεξέλθει στον κυματισμό του Αιγαίου;

  7. #7
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Σχετικά με αυτά που ανέφερε χτές ο captain4 όντως είναι έτσι το πλοίο θα δρομολογήθει εκτός απροόπτου για ΣΥΡΟ ΠΑΡΟ ΝΑΞΟ.
    Η ώρα αναχώρησης απο Ραφήνα είναι αυτή πάλι που είπε χτές ο captain 4 07:45 Πλήν τις Παρασκευής που θα είναι στις 17:00 Και η ώρα επιστροφής απο Νάξο στις 14:00 εκτός απο την Κυριακή που θα είναι στις 16:00.
    Ώστοσο όσπου να κατατεθούν στο υπουργείο τα δρομολόγια και να πάρουν έγκριση που αυτό θα γίνει την εβδομάδα αυτή υπάρχει ενδομένο να αλλάξεί κάτι η προτεραιότητα που έχει δώσει η εταιρεία είναι η δρομολόγηση του άλλου πλοίου που ανέφερ ο Captain4 για τις Σποράδες.΄
    όπως έχω αναφέρει το πλοίο θα πηγαίνει με 24-25 μίλια όποτε υπολογίζεται ότι θα προσεγγίχει την Σύρο σε 2 ώρες και 20 λεπτά και την Νάξο σε 4 ώρες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Maroulis Nikos : 08-05-2010 στις 14:17

  8. #8
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Πότε αναμένεται να ξεκινήσουν αυτά τα δρομολόγια περίπου; Προλαβαίνει το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος; Και κάτι ακόμη. Από γκαράζ πως πάμε; Ισχύουν τα στοιχεία του fakta;
    http://www.rafinavessels.webs.com

  9. #9
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε αναμένεται να ξεκινήσουν αυτά τα δρομολόγια περίπου; Προλαβαίνει το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος; Και κάτι ακόμη. Από γκαράζ πως πάμε; Ισχύουν τα στοιχεία του fakta;
    Υπολογίζουν γύρω στα 120 αυτοκίνητα και 1200 άτομα όμως αυτά δεν τα έχω επιβεβαιώσει κρατάω μία επιφύλαξη.
    Προσπαθούν για το τριήμερο απλά ακόμα είναι νωρίς να πούμε το οτιδήποτε εξελίξεις θα έχουμε μέσα στην εβδομάδα μην αγνούμε το γεγονός ότι τα δρομολόγια δεν έχουν κατατεθεί ακόμα στο ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.

  10. #10
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Maroulis Nikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με αυτά που ανέφερε χτές ο captain4 όντως είναι έτσι το πλοίο θα δρομολογήθει εκτός απροόπτου για ΣΥΡΟ ΠΑΡΟ ΝΑΞΟ.
    Η ώρα αναχώρησης απο Ραφήνα είναι αυτή πάλι που είπε χτές ο captain 4 07:45 Πλήν τις Παρασκευής που θα είναι στις 17:00 Και η ώρα επιστροφής απο Νάξο στις 14:00 εκτός απο την Κυριακή που θα είναι στις 16:00.
    Ώστοσο όσπου να κατατεθούν στο υπουργείο τα δρομολόγια και να πάρουν έγκριση που αυτό θα γίνει την εβδομάδα αυτή υπάρχει ενδομένο να αλλάξεί κάτι η προτεραιότητα που έχει δώσει η εταιρεία είναι η δρομολόγηση του άλλου πλοίου που ανέφερ ο Captain4 για τις Σποράδες.΄
    όπως έχω αναφέρει το πλοίο θα πηγαίνει με 24-25 μίλια όποτε υπολογίζεται ότι θα προσεγγίχει την Σύρο σε 2 ώρες και 20 λεπτά και την Νάξο σε 4 ώρες.
    να ευχηθουμε να δεσει το πλοιο σε αυτη την γραμμη και να ειναι αυτη η γραμμη για χρονια
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας