Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 49

Θέμα: Εκδήλωση προς τιμή του Πλοιάρχου Γεώργιου Κολυδά.

  1. #11
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    129

    Προεπιλογή

    Σημερα σ αυτη την πρωτη συναντηση, μπορω απλα να πω ενα μεγαλο μπραβο και στους παρευρισκοντες αλλα και στην ΑΝΕΚ για την τοσο ομορφη γιορτη και συνεργασια.

    Παρολο που δεν μπορεσα να παραμεινω ως το τελος αυτης, οφειλω να πω, συνχαριτηρια για την ιδεα πραγματοποιησης τετοιων εκδηλωσεων!! Πραγματικα αξιζει να τους τιμουμε....


    Φιλικα,
    Ναταλια_gr

  2. #12
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Mellisia-N.makrh-(Τinos)
    Μηνύματα
    2.131

    Προεπιλογή

    Η σημερινη εκδηλωση ηταν μαγευτικη.Τα παντα υπεροχα και η φιλοξενια αψογη.Τα παντα αληθινα,λογια αληθινα,συναισθηματα αληθινα και εκπληκτικες αφηγησεις απ την ζωη του cpt Γιωργου.Ενα μεγαλο ευχαριστω και ακομα ενα μεγαλυτερο μπραβο σε ολους τους συντελεστες και οργανωτες της απονομης
    [I][B][FONT=Arial Black][SIZE=3]Βιρα τις αγκυρες για ξενους τοπους.... [/SIZE][/FONT][/B][/I]

    [B][I][FONT=Arial Black][SIZE=3][URL="http://www.kitrinomavra-nea.blogspot.com/"][/URL][/SIZE][/FONT][/I][/B]

  3. #13

    Προεπιλογή

    Ποσα ατομα ησασταν περιπου; Δυστυχως λογο υποχρεωσεων δεν μπορεσα να περευρεθω. Ας ελπισουμε οτι θα επαναληφθουν τετοιες εκδηλωσεις. Μπραβο σας!

  4. #14

    Προεπιλογή

    Συγχαρητήρια και ευχαριστίες σε όλους τους συντελεστές της τόσο ζεστής αυτής συγκέντρωσης. Οι δύο μικροίκαραβολάτρες που με συνόδευαν καταενθουσιάστηκαν. Μας έλειψε μόνο ή ξενάγηση στην γέφυρα. Την άλλη φορά.....

  5. #15
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Tα λόγια για την σημερινή εκδήλωση είναι περιττά!
    Όλα πραγματοποιήθηκαν με απόλυτη επιτυχία!!Θα ήθελα να δώσω θερμά συγχαρητήρια σε όσους συνέβαλαν για την πραγματοποίηση αυτής της υπέροχης εκδήλωσης,όπως και την ANEK LINES και το πλήρωμα του F/B ΑΡΙΑΔΝΗ για την φιλοξενία τους .
    Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω όσους προετοίμασαν την παρουσίαση του αφιερώματος για τον Καπετάν Γεώργιο Κολυδά.Από το οποίο πήρα σημαντικές πληροφορίες για εποχές τις οποίες δεν έζησα.
    Σας ευχαριστούμε πολύ όλους !!!!

  6. #16
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Γιώργης Κολλυδάς

    Ήταν μια πολύ όμορφη εκδήλωση.
    Έδωσαν όλοι τον καλύτερο εαυτό τους για να τιμήσουν τον καπετάν Γιώργη τον Κολυδά.

    Το πλήρωμα του "Αριάδνη" έδωσε και την ψυχή του προκειμένου να είναι όλα τέλεια.

    Ένα μεγάλος ευχαριστώ σε όλους όσους βοήθησαν.
    Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον ίδιο τον Γιώργη τον Κολυδά.

    Η συνέντευξη που μας έδωσε έχει απομαγνητοφωνηθεί.
    Σύντομα θα είναι διαθέσιμη σε όποιον ενδιαφέρεται.

    Ένα μικρό χαρακτηριστικό απόσπασμα από όσα μας είπε ο καπετάνιος στη συνέντευξη που μας έδωσε στις 5 Νοεμβρίου 2009:
    "Ήμουν πάντοτε χαμηλών τόνων και στην ακτοπλοΐα ακόμα περνούσα απαρατήρητος. Αυτοί που ήθελα να με μάθουν με ξέρανε.
    Δεν ήμουν ούτε της στολής, ούτε του σαλονιού.
    "


    Σήμερα μας είπε ακόμα κάποια λόγια βγαλμένα κυριολεκτικά μέσα από την ψυχή του:
    "Έκλαψα από χαρά.
    Περπατώ στο λιμάνι με το κεφάλι ψηλά.
    Όταν κατεβαίνω στον Πειραιά έρχονται όλοι και με χαιρετούν"
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Roi Baudoin : 23-11-2009 στις 00:40
    [I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=black][B]"Η μόνη περιουσία είναι η μνήμη"[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]
    [CENTER][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][B]Εν πλω
    toujours
    [/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]
    [CENTER][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I][B]"[/B][/I][B]Γεώργιος Εξπρές"[/B][/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]

  7. #17

    Προεπιλογή

    εγω δεν θα πω πολλα καθως οι προλαλησαντες με εχουν καλυψει πληρως.

    3 ιδιαιτερα ευχαριστω

    1.στον Γιαννη(νησος μυκονος) για την πολυτιμη βοηθεια που μου προσφερε

    2.τον Leo για την εξυπηρετηση που μου εκανε στο τελος.(ειλικρινα δεν θα τα καταφερνα αλλιως)

    και 3 τον Νικο Μαρουλη,που με την εκδηλωση αυτη μου εδωσε την ευκαιρια να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα.

    και φυσικα ενα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστω σε ολους τους υπευθυνους που συντελεσαν στην οργανωση και την πραγματωση της εκδηλωσης αυτης.

  8. #18
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    878

    Προεπιλογή

    Ηταν η πρωτη φορα που βρεθηκα σε μια τετοια εκδηλωση και με ευχαριστησε το γεγονος ότι ολα συνεβησαν απλα και διακριτικα με μια γρηγορη ανασκοπηση στο εργο του συγεκριμενου καπετανιου.

    Πολυ πετυχημενη και ομορφη εκδηλωση, ευχομαι και επομενες!
    η ευτυχια ειναι αυτο που περιμενουμε να 'ρθει...

  9. #19

    Προεπιλογή

    Η άδεια ορκωμοσίας μου έκατσε στην καλύτερη στιγμή και έτσι κατάφερα να είμαι στην χθεσινή εκδήλωση.
    Η οργάνωση απο πλευράς nautilia.gr ήταν άψογη.
    Να είναι πάντα καλά όσοι έτρεξαν για να την διοργάνωση της εκδήλωσης.
    Η φιλοξενία απο την ΑΝΕΚ απλόχερη.
    Φάνηκε οτι είναι μία εταιρία που αγκαλιάζει τέτοιες εκδηλώσεις.
    Χαίρομαι που γνώρισα την πορεία ενός μεγάλου καπετάνιου που δεν είχα ακουστά ούτε εγώ αλλά και πολλοί άλλοι.
    Ιδιαίτερη στιγμή ήταν η φράση του καπτεν Κολυδά -Εκλαψα απο χαρά- οπως προανέφερε και ο Αντώνης.

    Αυτές οι εκδηλώσεις δείχνουν ότι το nautilia είναι ένα φόρουμ που αγκαλιάζει τους Ναυτικούς και τους τιμά!

    Καλή συνέχεια σε όλους και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Νίκο (Μαρούλη) που μας έχει δώσει την ευκαιρία να γνωρίσουμε οι απλοί καραβολάτρες απο πιο κοντά την Ναυτιλία και τους ανθρώπους της.

  10. #20
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.543

    Προεπιλογή

    Ήταν μια φανταστική και σπουδαία εκδήλωση.

    Περάσαμε πάρα πολύ ωραία, είχε αρκετό κόσμο και αισθανθήκαμε όλοι τη συγκίνηση και τη χαρά του καπτά Γιώργη Κολυδά, μέσα από ένα καταπληκτικό βίντεο από φωτογραφίες και δηλώσεις των ναυτικών που γνώρισαν από κοντά τον σπουδαίο αυτό και απλοϊκό άνθρωπο.

    Από την άλλη χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί μέσα από αυτές τις εκδηλώσεις,συναντήσεις και ταξίδια του nautilia.gr μας δίνεται η δυνατότητα να γνωριστούμε από κοντά με τους συνφορουμίτες μας-με πιο ανθρώπινο από το ηλεκτρονικό τρόπο θα έλεγα-με τους οποίους για αρκετό καιρό ανταλλάσσουμε διάφορες απόψεις.

    Επίσης, χαίρομαι που η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο αγαπημένο μας, σε πολλούς πλοίο Αριάδνη. Κορυφαίο χαρακτηριστικό: η επίσκεψη στη γέφυρα.

    Ένα μεγάλο μπράβο για τη πετυχημένη αυτή εκδήλωση από την ΑΝΕΚ, το πλήρωμα του πλοίου και τους συντελεστές του nautilia.gr
    [B][SIZE=3][COLOR=Blue]"Η τέχνη και η μαγεία να σε υπακούει ένα καράβι[/COLOR][/SIZE][/B]"

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας