Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 49

Θέμα: Εκδήλωση προς τιμή του Πλοιάρχου Γεώργιου Κολυδά.

  1. #21
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Μηνύματα
    1.493

    Προεπιλογή

    συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές τις εκδήλωσης,θα ήθελα να τονίσω πως προσωπικά θεωρώ πολύ σημαντικό το γεγόνος πως μια ναυτιλιακή εταιρεία αγκαλίαζει εκδηλώσεις καραβολατρών όπως επίσης το ότι κατανοεί και γνωρίζει πως υπάρχουν ανθρώποι που αγαπάνε τα πλοία και τη θάλασσα,το έχουμε ανάγκη αυτό μιας και το χόμπυ μας είναι πολύ ιδιαίτερο και ίσως μη κατανοητό στη σημερινή κοινωνία
    ένα μεγάλο Μπράβο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νaval22 : 23-11-2009 στις 20:00
    [B][COLOR=navy]Ένα μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι γεμάτοι προβληματισμούς[/COLOR][/B]

  2. #22
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    Η επίσπευση του (επαγγελματικού)ταξιδιού μας από την Μυτιλήνη κατά μία μέρα μόνο και μόνο για να παρευρεθούμε στην εκδήλωση αυτή του nautilia και της ΑΝΕΚ, προς τιμή του κατπετάν Κολυδά ενός αυθεντικού, γνήσιου, και δυναμικού καπετάνιου,δικαιώθηκε.
    Πολύ καλή διοργάνωση, πολύ όμορφη παρουσίαση.Κυρίως ΑΛΗΘΙΝΗ,ΖΕΣΤΗ και ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ χωρίς οτιδήποτε "περιττό".Συγχαρητήρια στους διοργανωτές. Kαι σε άλλα παρόμοια με υγεία.
    Είμαστε ακόμη πολύ χαρούμενοι που γνώρισαμε από κοντά έστω λίγα από τα μέλη του nautilia.
    Και πάλι πολλά συγχαρητήρια σε όλους.
    Nikos Nasia
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

  3. #23

    Προεπιλογή

    Συγχαρητήρια και απο μένα για την εκπληκτική εκδήλωση!
    Ήταν όλα τέλεια,και η φιλοξενία της Ανεκ πάνω στο Αριάδνη υποδειγματική!
    Πολλά μπράβο στον Νίκο Μαρούλη αλλά και σε όσους δούλεψαν για να πραγματοποιηθεί η χθεσινή εκδήλωση!!

  4. #24
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Μηνύματα
    994

    Προεπιλογή

    Πρωσοπικα εγω θα ηθελα για αυτη τη θαυμασια εκδηλωση να ευχαριστησω,πρωτα τον καπεταν Γιωργο Κολυδα που ειναι ενας εξ΄αυτων που τιμουν με την σπουδαια σταδιοδρομια τους και δινουν σε εμενα φωτεινο διδαγμα ηθους,τολμης και αξιας,αρετων που πρεπει να συνοδευουν την την προσωπικοτητα του Ελληνα ναυτικου στο διαβα της σταδιοδρομιας του.
    Επισης θελω να ευχαριστησω το forum μας nautilia.gr και ασφαλως τον κ.Νικο Μαρουλη για την υπεροχη ιδεα να πραγματοποηθει αυτη η τιμητικη εκδηλωση που αντανακλα στο προσωπο του καθε Ελληνα ναυτικου.
    Επισης την Ναυτιλιακη εταιρια ΑΝΕΚ που δεχθηκε με ευχαριστηση να φιλοξενησει,στο πλωτο αριστουργημα του στολου της στο θαυμασιο "ΑΡΙΑΔΝΗ" ολους εμας και να αισθανθουμε σαν το σπιτι μας απο την ζεστη εξυπηρετηση και φιλοξενεια του πληρωματος.
    Μενω ευγνωμων
    Παντα προθυμος για καθε τετοια εκδηλωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cpt babis : 23-11-2009 στις 22:45

  5. #25

    Προεπιλογή

    Καλή συνέχεια Γιώργη στη υπόλοιπη ζωή σου....η αρμύρα όμως δεν πρόκειται να φύγε από πάνω σου….όσο και αν προσπαθήσεις να την βγάλεις……βλέπεις μας ακολουθεί όπου κι αν πάμε.

    Ελπίζω να έλαβες το γραπτό μήνυμα που έστειλα με την υποβολή της αίτησης λόγο αδυναμίας μου να βρεθώ εκεί..και παρακάλεσα να σου το δώσουν.

    Υ.γ.:1.- Ελπίζω να δούμε φωτό και βιντεάκι απ την εκδήλωση.

    2.- Ο φίλος μου Χρήστος Ντούνης επίτιμος αρχηγος του Λ.Σ. ήταν καλεσμένος στην εκδήλωση;

    …συμπτωματικά το καλοκαίρι που συναντήθηκα μαζί του και μου αφιέρωσε δυό απ τα τελευταία βιβλία του (για τα λίμπερτις και για τις απώλειες των πλοίων μας ), έχει γράψει 35!! μέχρι σήμερα απ την αρχή της σταδιοδρομίας του, μέσα σε όλα τα άλλα ήρθε και η συζήτηση για σένα Γιώργη μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kosmogyrismenos : 24-11-2009 στις 07:12
    "Οι ερωτήσεις που μου κάνεις όταν αρχίσουν να με ενοχλούν αισθάνομαι ότι μου αφαιρείς την ελευθερία"

  6. #26
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Τα συγχαρητήρια και από εμένα στο nautlila.gr -και ειδικά στο Νίκο- που αγκαλιάζει τέτοιες εκδηλώσεις. Μου ήταν δυστυχώς πολύ δύσκολο να παραβρεθώ αυτή την Κυριακή, όμως καταλαβαίνω πολύ καλά πόσο όμορφη και ουσιαστική εκδήλωση θα ήταν. Καλή ξεκούραση καπτα-Γιώργο!

  7. #27
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Αυτή είναι μια πρώτη περιληπτική έκδοση από την εκδήλωση προς τιμή του καπετάν Γιώργου Κολυδά. Ένα αναλυτικότερο βίντεο θα ακολουθήσει σε λίγες ημέρες. Πατήστε εδώ για να δείτε το βιντεο

  8. #28
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από frost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή είναι μια πρώτη περιληπτική έκδοση από την εκδήλωση προς τιμή του καπετάν Γιώργου Κολυδά. Ένα αναλυτικότερο βίντεο θα ακολουθήσει σε λίγες ημέρες. Πατήστε εδώ για να δείτε το βιντεο
    Φιλε frost, για αλλη μια φορα φοβερος....!!!
    Το μονταζ σου πολυ προσεγμενο...!!!!

    Η εκδηλωση ηταν αξιοζηλευτη...!!!!

    Μπραβο και παλι σε ολους και καλη ξεκουραση στον καπτα Γιωργο, μεσα απο την καρδια μου....!!!!

    Περιμενουμε και το βιντεο απο ολοκληρη την εκδηλωση....!!!!!
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  9. #29

    Προεπιλογή

    Μπορώ να πώ μετά απ αυτά που διάβασα και είδα στο βιντεάκι ότι η εκδήλωση που έγινε με ιδιωτική πρωτοβουλία, θα έπρεπε να κάνει την πολιτεία μας να καθιερώσει επίσημα σε κάθε αποχώρηση πλοιάρχου της ακτοπλοΐας, για συνταξιοδότηση, την τιμητική διάκρισή των «πλοιάρχων ηρώων» της ακτοπλοΐας για την προσφορά τους στην εμπορική ναυτιλία και στον τόπο μας.

    Η τιμή αυτή τους ανήκει.
    και να συμπληρώσω, όλοι είναι άξιοι θαυμασμού.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kosmogyrismenos : 25-11-2009 στις 13:20
    "Οι ερωτήσεις που μου κάνεις όταν αρχίσουν να με ενοχλούν αισθάνομαι ότι μου αφαιρείς την ελευθερία"

  10. #30

    Προεπιλογή

    να δωσω τα συγχαρητηρια μου για αυτην την εκδηλωση προς τον κ.κολυδα το 2004 δουλευα στο κρητη 1 και τον ειχαμε πλοιαρχο ειμουνα πιτσιρικος τοτε εγω ειχα μαζεψει καμποσα λεφτα με αποτελεσμα να παρουν αερα τα μιαλα μου και να θελω να σταματησω για να πηγαινω στα μπουζουκια και στα μπαρακια θυμαμαι τοτε που με καλεσε στην γεφυρα και μου μιλησε λες και ηταν πατερας μου με συμβουλεψε και χαρης αυτον δεν εκανα την τεραστια βλακεια που ηθελα τον ευχαριστω και παλι..

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας