Σελίδα 25 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 15232425262735 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 241 έως 250 από 352

Θέμα: Άγονες (Επιδοτούμενες) γραμμές (Subsidized Lines)

  1. #241
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rjjjh2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάστε στην πρώτη σελίδα της σημερινής (13/11/2009) "ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ" το άρθρο του Σταύρου Λυγερού με τίτλο: "Στο έλεος της αυθαιρεσίας". http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_...11/2009_337104

    Με το που το είδα είπα:Πάλι τη ΝΕΛ θα κράζουν,συνηθισμένο το βουνό απ'τα χιόνια.Α ρε Βεντούρη τι μας έκανες,κατέστρεψες SAOS και GA και τώρα ασχολούνται στα άσχημα μόνο με τη ΝΕΛ!!!!Τελικά βρήκαν κι άλλους να ασχοληθούν οπότε τη γλιτώσαμε...... προς το παρόν

  2. #242
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Μυτιλήνη-Βέροια(φοίτηση)
    Μηνύματα
    573

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MYTILENE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το που το είδα είπα:Πάλι τη ΝΕΛ θα κράζουν,συνηθισμένο το βουνό απ'τα χιόνια.Α ρε Βεντούρη τι μας έκανες,κατέστρεψες SAOS και GA και τώρα ασχολούνται στα άσχημα μόνο με τη ΝΕΛ!!!!Τελικά βρήκαν κι άλλους να ασχοληθούν οπότε τη γλιτώσαμε...... προς το παρόν
    Μας τα χώνουν οι φίλοι μας οι Λημνιοί, εμμέσως πλην σαφώς, φίλε MYTILENE. Δεν την γλυτώνουμε από πουθενά.....
    http://www.aiolikanea.gr/news/main/detail.php?ID=49915
    [FONT="Comic Sans MS"][I]Τρικάταρτο η αγάπη σου και ο καιρός αρμύρα
    μια Κυριακή σ΄αντίκρισα και μού΄κλεψες το φως μου
    ό,τι με πνίγει ν΄ αγαπώ είν΄ η δική μου μοίρα
    καλά ταξίδια,μάτια μου,στις θάλασσες του κόσμου...[/I]
    [/FONT]
    [URL="http://www.youtube.com/watch?v=7TrLsoLPy54"][SIZE="1"]Δημήτρης Μητροπάνος - Τα Πλοία Των Ερώτων[/SIZE][/URL]

  3. #243
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από douzoune Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας τα χώνουν οι φίλοι μας οι Λημνιοί, εμμέσως πλην σαφώς, φίλε MYTILENE. Δεν την γλυτώνουμε από πουθενά.....
    http://www.aiolikanea.gr/news/main/detail.php?ID=49915
    Ενα καποιο δικιο το εχουν ομως....!!!!
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  4. #244
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Ξέρει κανείς εάν έγινε ο σημερινός διαγωνισμός για τις άγονες?

  5. #245
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από douzoune Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας τα χώνουν οι φίλοι μας οι Λημνιοί, εμμέσως πλην σαφώς, φίλε MYTILENE. Δεν την γλυτώνουμε από πουθενά.....
    http://www.aiolikanea.gr/news/main/detail.php?ID=49915
    Έχω πάψει να ασχολούμαι φίλε με τους ανθρώπους αυτούς.Έτσι κι αλλιώς 5-6 άτομα είναι που παρασύρουν και τους υπόλοιπους.Το θέμα είναι ότι αυτοί οι 5-6 δε βλέπουν τα χάλια τους και το ξεφωνητό που είχαν φάει-ειδικά η μια από αυτούς-αλλά μου έγινε και επιθεωρητής πλοίων και τα χαρακτηρίζει σαπιοκάραβα!!!Η ευχαριστησή μου όμως είναι που και πάλι ΜΟΝΟ η ΝΕΛ δήλωσε συμμετοχή οπότε πάλι θα πάρουν τα.....σαπιοκάραβα μας!!!!Αλλά δε φταίει κανείς,μόνο η ΝΕΛ φταίει που βάζει πλοίο και τους εξυπηρετεί όπως τους εξυπηρετεί.ΚΑΛΗΜΕΡΑ

  6. #246
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MYTILENE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάψει να ασχολούμαι φίλε με τους ανθρώπους αυτούς.Έτσι κι αλλιώς 5-6 άτομα είναι που παρασύρουν και τους υπόλοιπους.Το θέμα είναι ότι αυτοί οι 5-6 δε βλέπουν τα χάλια τους και το ξεφωνητό που είχαν φάει-ειδικά η μια από αυτούς-αλλά μου έγινε και επιθεωρητής πλοίων και τα χαρακτηρίζει σαπιοκάραβα!!!Η ευχαριστησή μου όμως είναι που και πάλι ΜΟΝΟ η ΝΕΛ δήλωσε συμμετοχή οπότε πάλι θα πάρουν τα.....σαπιοκάραβα μας!!!!Αλλά δε φταίει κανείς,μόνο η ΝΕΛ φταίει που βάζει πλοίο και τους εξυπηρετεί όπως τους εξυπηρετεί.ΚΑΛΗΜΕΡΑ
    Κοιτα νομιζω οτι γινεσαι πολυ σκληρος....!!!
    Μιλας ετσι για ανθρωπους που στηριζουν την εταιρεια....!!!

    Ολοι ξερουμε πως φετος το καλοκαιρι η Λημνος εφερε χρυσαφι στην Ναυτιλιακη...!!!

    Ουτε η εταιρεια να κανει χαρη στους Λημνιους, αλλα να μην φτασουμε να λεμε και πολυ τους ειναι, γιατι μιλαμε για ανθρωπους και οχι για ζωα....!!!


    Μην ξεχνας, λατρευω τη Ναυτιλιακη και ειμαι Νελιτης....
    Αλλα εχω δει απο κοντα τις αγωνιες τους...!!!!!
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  7. #247
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή Πέντε ακτοπλοϊκές γραμμές στα "αζήτητα"

    Στα “αζήτητα” έμειναν πέντε ακτοπλοϊκές γραμμές, μεταξύ των οποίων οι συνδέσεις Αγίου Κήρυκου Ικαρίας και Φούρνων με Πειραιά αλλά και Θεσσαλονίκης με Σποράδες, Κυκλάδες και Κρήτη καθώς στον διαγωνισμό της περασμένης Παρασκευής δεν εκδηλώθηκε κανένα ενδιαφέρον από τις ακτοπλοϊκές εταιρείες.

    Πληροφορίες αναφέρουν πως στόχος είναι να δοθούν κάποιες από αυτές τις γραμμές με απευθείας αναθέσεις και με αυξημένη επιδότηση.

    Αναλυτικότερα, στο διαγωνισμό κατατέθηκαν προσφορές για επτά γραμμές οι οποίες είναι οι εξής:

    -Κάλαμος Λευκάδας - Επισκοπή - Μύτικας Αιτωλοακαρνανίας, πλοίο Ιωάννα
    -Κέρκυρα - Διαπόντια νησιά και επιστροφή, πλοίο Αλέξανδρος Κ 2

    -Πειραιάς - Θήρα - Ανάφη και επιστροφή, πλοίο Β. Κορνάρος
    -Νεάπολη Βοϊών - Κύθηρα - Αντικύθηρα, πλοίο Πορφυρούσα

    -Λαύριο - Ραφήνα - Ψαρά - Μεστά Χίου, πλοίο «Παναγιά Θαλασσινή»
    -¶γιος Στέφανος - Κέρκυρα - Παλαιοκαστρίτσα, πλοίο Πήγασος και-Λαύριο - ¶γιος Ευστράτιος - Λήμνος, πλοίο Ταξιάρχης.

    Χωρίς προσφορά έμειναν οι ακτοπλοϊκές συνδέσεις Κύμης-Λήμνου και Πειραιά-Πάτμου-Λειψών-Καλύμνου-Κω-Σύμης και Ρόδου, η οποία εξυπηρετείται προσωρινά, μετά την κατάσχεση των πλοίων της GA Ferries, από το Εξπρές Σαντορίνη.

    Ακόμα ακάλυπτες συγκοινωνιακά μένουν οι γραμμές Πειραιάς ή Ραφήνα ή Λαύριο - ¶γιος Κήρυκος - Φούρνοι - Καρλόβασι – Βαθύ και Πειραιάς - Σύρος - ¶γιος Κήρυκος - Φούρνοι - Καρλόβασι – Βαθύ.

    www.theseanation.gr

  8. #248
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Θεωρώ ότι είναι ένας τρόπος εκβιασμού για αύξηση του τιμήματος των γραμμών. Όταν ανοίξει ο καιρός τα πράγματα θα αλλάξουν και αναφέρομαι κυρίως στην γραμμή Θεσσαλονίκης, Σποράδων, Κυκλάδων, Κρήτης.

    Αυτή η εποχή είναι άγονη για συζήτηση άγονων γραμμών, ίσως όμως, ένα μικρό μπάλωμα, θα βόλευε την κατάσταση για 6 μήνες και μετά να συζητηθούν πάλι μια πιο γόνιμη εποχή, ας πούμε τον Απρίλιο. Να έχουν τελειώσει "οι όποιες" πωλήσεις και να μας έχουν μείνει αμανάτι 3-4 βαπόρια... που δεν πουλήθηκαν και δεν έχουν γραμμή, τότε μπορεί να είναι η καλή στιγμή για μακρόχρονες αναθέσεις με χαμηλότερα τιμήματα. Αλλιώς σύντομα θα δούμε τη γραμμή της Αίγινας θα γίνει επιδοτούμενη.

  9. #249
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων

    -Λαύριο - Ραφήνα - Ψαρά - Μεστά Χίου, πλοίο «Παναγιά Θαλασσινή»

    www.theseanation.gr

    Θες να πεις μόνο από Λαύριο , έτσι δεν είναι;
    http://www.rafinavessels.webs.com

  10. #250
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Παιδιά, μια μικρή ερώτηση εκ μέρους μου:

    Τα παρακάτω λιμάνια, δε βρίσκονται όλα στην Κέρκυρα;

    ¶γιος Στέφανος - Κέρκυρα - Παλαιοκαστρίτσα, πλοίο Πήγασος

    Πιο πολύ για τουριστική καλοκαιρινή γραμμή μου φαίνεται ...
    Μπορεί μήπως κάποιος καλοσυνάτος φίλος Επτανήσιος να μας κατατοπίσει επί αυτού;

Σελίδα 25 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 15232425262735 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας