Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 17 από 17

Θέμα: ο ''Τάκος'' τι ταχύτητα μπορει να αναπτύξει?

  1. #11

    Προεπιλογή

    Πέρνούσα αλλά σας έβλεπα από τη ράδα... Ήμουν στην Κρήτη και η πρόσβαση στο δίκτυο εκεί δεν με διευκόλυνε να γράφω αλλά διάβαζα τα θέματα, τώρα που γύρισα είναι πιο εύκολο.

  2. #12
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Για τη σωστή πληροφόρηση όλων μας έψαξα και βρήκα τον ιδιοκτήτη της βάρκας στη φωτογραφία και έμαθα τα παρακάτω.
    Καραβόσκαρο 9,20m ολο απο Ιρόκο , 12 χρονων κατασκευασμένο καπου στην Αττική.Βαρύ και καλοτάξιδο οπως λεει ο κώστας ,κόστισε πολυ ακριβα και η συντηρηση του ειναι δύσκολη και χρονοβόρα.
    Αλλα απ οτι κατάλαβα του δινει μεγαλη ευχαριστηση και τον εχει αποζημιώσει με πολούς τρόπους.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  3. #13
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    στο Ελληνικό Αρχιπέλαγος
    Μηνύματα
    640

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από diaplous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τη σωστή πληροφόρηση όλων μας έψαξα και βρήκα τον ιδιοκτήτη της βάρκας στη φωτογραφία και έμαθα τα παρακάτω.
    Καραβόσκαρο 9,20m ολο απο Ιρόκο , 12 χρονων κατασκευασμένο καπου στην Αττική.Βαρύ και καλοτάξιδο οπως λεει ο κώστας ,κόστισε πολυ ακριβα και η συντηρηση του ειναι δύσκολη και χρονοβόρα.
    Αλλα απ οτι κατάλαβα του δινει μεγαλη ευχαριστηση και τον εχει αποζημιώσει με πολούς τρόπους.
    Καλέ μου φιλέ
    Αυτό τας σκαρί δεν έχει καμία απολύτως σχέση με αυτό που ονομάζεται καραβόσκαρο. Ούτε η πλώρη ούτε η πρύμνη. Αν ο ιδιοκτήτης θέλει να είναι καραβόσκαρο τότε καλώς έχει! Αυτό το σκαρί είναι κάτι μεταξύ, από πλώρη Λίμπερτι και πρύμνη ας το ονομάσουμε τάκο βαρκαλά.
    Σχετικά με το κόστος μπορεί να ξοδέψεις μια και δυο περιουσίες και να πουλήσεις και την γυναίκα σου και αν καλό ψάξεις το αποτέλεσμα να είναι για κλάματα στα μάτια ενός εμπείρου ναυτικού.
    Πράγματι πιστεύω πως πρέπει να ξοδεύει αρκετά λεφτά για να συντηρεί ένα σκάφος σε αυτή κατάσταση με Βερνίκι η με λαδί όλο το σκάφος.
    [SIGPIC][/SIGPIC] Hellenarc
    [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Δεν θα ‘μουν άξιος ναυτικός αν δεν γνώριζα ο φτωχός πως μάχη εμπόριο πειρατεία ίδια είναι και τα τρία [/FONT][/SIZE]

  4. #14

    Προεπιλογή

    Ειμαι σιγουρος hellenarc οτι ο καθοδηγητης εισαι εσυ αν κρινω απο το τελειο της κατασκευης.
    Και θε να παρω ενα καικι να γυρισω τα νησια και μαζι μου θα σε παρω να ΄σαι η καπετανισα.........

  5. #15
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    στο Ελληνικό Αρχιπέλαγος
    Μηνύματα
    640

    Προεπιλογή

    Τριμμένο, έτοιμο για Epoxy, και τούμπα. Μετά από τρία χρόνια δουλειάς ο Μάστορης που δεν είναι μάστορας είναι ταχυδρόμος. Θα δει το έργο του και θα τραβήξει τα μαλλιά του τα μισά από αυτά που είχε όταν ξεκίνησε! Τα υπόλοιπα θα τα ξεριζώσει όταν θα πάει στο βενζινά.:cry:
    016.JPG
    [SIGPIC][/SIGPIC] Hellenarc
    [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Δεν θα ‘μουν άξιος ναυτικός αν δεν γνώριζα ο φτωχός πως μάχη εμπόριο πειρατεία ίδια είναι και τα τρία [/FONT][/SIZE]

  6. #16
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω γιατί, αλλά μου αρέσει πολύ αυτό το σκαρί !!Και δυο φωτογραφίες!
    IMG_7192.jpg
    IMG_7195.jpg

  7. #17
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    ειναι ομορφα ειδικα το δευτερο ξερεις να πουλιεται κανενα?

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας