Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 70 από 75

Θέμα: Παυσανίας [Pavsanias]

  1. #61

    Προεπιλογή Αύριο με τον κηδεμόνα σου !!!

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά τη φωτο σου στο ποστ 56 δεν περίμενα ποτέ μου ότι .....θα το έβλεπα έτσι κουκλί. Άραγε που το επισκεύασαν !!!!!!!!
    Εντάξει..... είπαμε..... μεγάλος άνθρωπος είσαι, αλλά πάρε και κανένα .....ζευγάρι γυαλιά χριστιανέ μου !!!!!

    Ποιό επισκεύασαν ωρέ, ακόμα βυθισμένο είναι το πλοίο........ Από το 2005 (πριν δέκα χρόνια) στον Άγιο Νικόλαο είναι η φωτό !!!

  2. #62
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Έχεις δίκιο. Η χαρά που το είδα ......υπερτέρησε της λογικής!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #63
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    87

    Προεπιλογή Παυσανίας

    Ήμουν παρών μια φορά που το φόρτωναν παλέτες με διάφορα οικοδομικά υλικά απο Ηράκλειο για Κάσο και Κάρπαθο, και έχω δει επίσης παλέτες με προορισμό Κάλυμνο χωρίς όμως να ξέρω αν τα πήγε το ίδιο ή τα έκανε μεταφόρτωση σε κάποιο άλλο λιμάνι. Το σκάφος είχε μείνει και στον κόλπο της Σητείας αποκλεισμένο λόγω καιρού επί διήμερο στην επιστροφή απο Κάσο αν θυμάμαι καλά, κάπου αρχές του 2006.

    Εμμανουήλ

  4. #64

    Προεπιλογή

    Τμήμα από όμορφη καρτ ποστάλ που αγόρασα την περασμένη Κυριακή από το Μοναστηράκι.
    Αιδηψός, και σε πρώτο πλάνο το ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ.

    Pavsanias.jpg

  5. #65

    Προεπιλογή

    Πραγματικα ωραια καρτ ποσταλ εποχης!

  6. #66
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Aθήνα
    Μηνύματα
    64

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τμήμα από όμορφη καρτ ποστάλ που αγόρασα την περασμένη Κυριακή από το Μοναστηράκι.
    Αιδηψός, και σε πρώτο πλάνο το ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ.

    Pavsanias.jpg
    Να σαι καλά για τη φώτο αυτή! τυχερέ! εγώ έψαξα Μοναστηράκι τον Ιούνιο και ούτε που την είδα, Μπράβο!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ellinis : 07-09-2015 στις 18:23

  7. #67

    Προεπιλογή

    Όπως μου μετέφερε ο καλός φίλος Νεκτάριος (npapad), το ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ δεν υφίσταται πλέον ούτε ως ναυάγιο στο λιμάνι του Ηρακλείου. Διαλύθηκε επιτόπου στο σημείο που ήταν ημιβυθισμένο (μπαταρισμενο) κυριολεκτικά μέσα σε ένα πρωί, και τα κομμάτια του μεταφέρθηκαν για σκραπ.

  8. #68
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Aθήνα
    Μηνύματα
    64

    Προεπιλογή ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ - ΒΙΝΤΕΟ



    Βλέποντας ένα αφιέρωμα στο youtube με θέμα ''express skopelitis'',για το γνωστό βαπόρι των κυκλάδων, έπεσα εμβρόντητος πάνω στο λατρεμένο Παυσανία των Λ. Αιδηψού, που είναι δεμένος στο λιμάνι των Καταπόλων Αμοργού το έτος 2010 σύμφωνα με το βίντεο. Εάν δεν είναι τι γνωστό ferry και κάνω λάθος διορθώστε με.

  9. #69

    Προεπιλογή

    Εάν μας έγραφες σε ποιό λεπτό φαίνεται η παντόφλα που λες θα μας βοηθούσε, μιας και είναι αρκετά μεγάλο βίντεο (44 λεπτά).

  10. #70

    Προεπιλογή

    Τελικά, μιας και δεν απάντησε ο φίλος akey, κάθισα και το είδα όλο το βίντεο (ομολογουμένως ενδιαφέρον και απολαυστικό). Πράγματι λοιπόν, σε νυχτερινή άφιξη του ΕΞΠΡΕΣ ΣΚΟΠΕΛΙΤΗΣ στα Κατάπολα της Αμοργού, βλέπουμε (στο 39.55 του βίντεο) το ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ, λογικά σε πέρασμα από την Αμοργό ως Φ/Γ-Ο/Γ, όπως δηλαδή δούλευε από τις αρχές της δεκαετίας 2000 και μετά, πιθανότατα σε ταξίδι του από την Κρήτη προς τα νησιά του Αιγαίου.

    Δεν είναι όμως το 2010 (πουθενά στο βίντεο δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο), και δεν θα μπορούσε να είναι βέβαια μιας και τότε το πλοίο ήταν παροπλισμένο στο Ηράκλειο. Αναφέρεται σαφέστατα στο βίντεο ότι η λήψη είναι από το 2004, και μάλιστα το Σάββατο 3 Ιουλίου, την παραμονή δηλαδή της κατάκτησης του ευρωπαικού από την εθνική μας ποδοσφαίρου.

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας