Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 49

Θέμα: Ιάσων [Iason - LCT Fatih, Jason, Ιωάννης Μ]

  1. #1
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή Ιάσων [Iason - LCT Fatih, Jason, Ιωάννης Μ]

    ΙΑΣΩΝ
    Το φερρυ αυτο ητανε για πολλα χρονια στην γραμμη Ωροπου-Ερετριας και για πολλα ακομα στην γραμμη Αιδηψου-Αρκιτσας....
    Εδω οπως ειχε ερθει στην Αιδηψο...


    Και εδω κανα 2 χρονια αργοτερα με αλλαγες στα χρωματα του....

  2. #2
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Wink

    Φίλε, ανεκτίμητες οι φωτογραφίες σου!!! (Τί μου θύμησες με το ΙΑΣΩΝ του Ωρωπού! Τί έγινε άραγε αυτό; Έχεις και το ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΙΙ ; )
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  3. #3
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από xara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε, ανεκτίμητες οι φωτογραφίες σου!!! (Τί μου θύμησες με το ΙΑΣΩΝ του Ωρωπού! Τί έγινε άραγε αυτό; Έχεις και το ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΙΙ ; )
    Σ'ευχαριστω πολυ!!για το Ιασων δυστηχως δεν γνωριζω κατι αν και θελω πολυ να μαθω.το 2000 περιπου ακουγοταν οτι θα παει για διαλυση,...βεβαια ελπιζω να μην εχει συμβει αυτο.ναι εχω και τον μιχαλακη θα τις ανεβασω αυριο μαζι με οποιο αλλο ζητησετε.

  4. #4
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Smile ΙΑΣΩΝ

    Στην επομενη φωτο ειναι η ΙΑΣΩΝΑΡΑ την εποχη που δουλευε Ερετρια-Ωρωπο.Η φωτο βρισκοταν σε κορνιζα στο σαλονι του πλοιου,απο εκει την τραβηξα.Η ποιοτητα της ειναι χαλια.Φαινονται καθαρα καποιες αλλαγες στο πλοιο.Αφιερωμενη ειδικα στην xara.

  5. #5
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή


    Το ΙΑΣΩΝ του Ωρωπού και της Αιδηψού ειναι αυτό;
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  6. #6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από xara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΙΑΣΩΝ του Ωρωπού και της Αιδηψού ειναι αυτό;


    MAΛΛΟΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΡΕΤΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ. ΤΟ ΙΑΣΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΛΑΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΤΩΝ ΕΠΙΒΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΕΡΕΤΡΙΑ. Η ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ.

  7. #7
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GST Εμφάνιση μηνυμάτων
    MAΛΛΟΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΡΕΤΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ. ΤΟ ΙΑΣΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΛΑΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΤΩΝ ΕΠΙΒΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΕΡΕΤΡΙΑ. Η ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ.
    Το ΙΑΣΩΝ ειχε συνεχόμενη σκάλα, μέσω του μπαρ και διπλές κολώνες που κράταγαν την υπερκατασκευή του καμοδέσιου.
    Το ΕΡΕΤΡΙΑ την άνοδο στο uper (sun) deck, την είχε με πρυμνιές σκάλες.
    ¶ρα είναι το ΙΑΣΩΝ, στην Stone town, της μακρινής Ζανζιβάρης.
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  8. #8
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Smile

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από xara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΙΑΣΩΝ ειχε συνεχόμενη σκάλα, μέσω του μπαρ και διπλές κολώνες που κράταγαν την υπερκατασκευή του καμοδέσιου.
    Το ΕΡΕΤΡΙΑ την άνοδο στο uper (sun) deck, την είχε με πρυμνιές σκάλες.
    ¶ρα είναι το ΙΑΣΩΝ, στην Stone town, της μακρινής Ζανζιβάρης.
    Το ΙΑΣΩΝ είναι χωρίς καμία αμφιβολία!!!!!!
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  9. #9
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Φιλε Δημητρη πολυ ωραια η φωτο σου....σε γυρναω με την σειρα μου καποια χρονια πριν λοιπον με το ΙΑΣΩΝ να ξεκουραζεται διπλα στο ΣΑΛΑΜΙΣ....

    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  10. #10
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή Ιάσων [Jason]

    Ενα φερρυ που τιμησε για πολλα χρονια τις γραμμες Ερετριας-Ωρωπου και Αιδηψου-Αρκιτσας.Αξιζει να το τιμησουμε με ενα δικο του θεμα...

    Ταξιδευοντας στην Αιδηψο...μας δειχνει ολο το μηκος του...
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας