Σελίδα 51 από 92 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 501 έως 510 από 914

Θέμα: Οι Ζωγραφιές μας (Our paintings)

  1. #501
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Μηνύματα
    562

    Προεπιλογή

    Μιας που εμπλούτισα το έργο μου προσθέτοντας σύννεφα κι ένα πλοίο στο βάθος, είπα να το ξαναπαρουσιάσω.

    DSCF0191 (2).jpg

  2. #502

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Maiandros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας που εμπλούτισα το έργο μου προσθέτοντας σύννεφα κι ένα πλοίο στο βάθος, είπα να το ξαναπαρουσιάσω.

    DSCF0191 (2).jpg
    Ειναι καταπληκτικο!!!και δινει τρισδιαστατη αισθηση!!!

  3. #503

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Maiandros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας που εμπλούτισα το έργο μου προσθέτοντας σύννεφα κι ένα πλοίο στο βάθος, είπα να το ξαναπαρουσιάσω.

    DSCF0191 (2).jpg
    Εξαιρετικό. Αυτό που μου κάνει εντύπωση,σε μια σειρά εργων σου, είναι , οτι εμφανίζεις τρείς διαστάσεις,ειδικά στην παρούσα εργασία,είναι ξεκάθαρο το κοντινό , μα και το μακρινό πλάνο. Εξαιρετικό.

  4. #504
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Μηνύματα
    562

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leonardos.B Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαιρετικό. Αυτό που μου κάνει εντύπωση,σε μια σειρά εργων σου, είναι , οτι εμφανίζεις τρείς διαστάσεις,ειδικά στην παρούσα εργασία,είναι ξεκάθαρο το κοντινό , μα και το μακρινό πλάνο. Εξαιρετικό.

    Το τρισδιάστατο οφείλεται βασικά στο ότι τα έργα μου, όπως το συγκεκριμένο, είναι ανάγλυφα (και ορισμένα σε μεγάλο βαθμό) ενώ όταν επακολουθεί το βάψιμο φροντίζω ώστε το κοντινό πλάνο να έχει πιο δυνατό χρωματισμό ο οποίος ξανοίγει σταδιακά ώστε να δοθεί οπτικό βάθος.....Χαίρομαι που σας αρέσουν!

  5. #505
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Μηνύματα
    562

    Προεπιλογή

    Δύο ανάγλυφα έργα μου σε καμβά (ακρυλικά χρώματα), το μοναστήρι της Χοζοβιώτισσας στην Αμοργό και η θέα στο πέλαγος όπως την βλέπουμε από μία ανοιχτή παραθύρα του.

    DSCF1133.jpg DSCF0023 (2).jpg

  6. #506

    Προεπιλογή

    Aγαπητέ "Μαίανδρε",ως συνήθως,τέλεια εργα.

  7. #507

    Προεπιλογή

    Και για ν ανεβάσω δυό παλαιότερα και ενα καινούργιο.Το καινούργιο είναι με το παρελθόν (Ιασεμίδης ) και το παρών των ferry boats στην Ελλάδα.Ειδικά για αυτή την πυρογραφία κάνω μία εξαίρεση και την αφιερώνω στον Νίκο Πέππα (που είχε βρεί φωτό απο ενα απο τα πρώτα Ελληνικά ferries),και στον φίλτατο Παντελή (ειδικό και αξιο σε αυτού του τύπου σκάφη).
    10-1-13 A - Αντίγραφο.jpg16-1-2013 a (1).jpgΜΑΡΙΩ 10-1-13 Α - Αντίγρα&#966.jpg

  8. #508
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ φίλε μου για τα υπέροχα έργα σου, που τα μοιράζεσε μαζί μας.

  9. #509

    Προεπιλογή

    Δύο ακόμα , για ολους τους φίλους του θέματος.Η γοητεία του πανι&#9.jpgΟ Αι Νικόλας στην μ&#.jpg

  10. #510

    Προεπιλογή

    Καταπληκτικες!!! η δε πρωτη ειναι χαρμα ιδεσθαι!!!

Σελίδα 51 από 92 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας