Σελίδα 13 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 164

Θέμα: ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΣΩΜΑ

  1. #121
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το ΛΣ 090 ΓΑΥΔΟΣ φωτογραφημένο σήμερα 05-01-2019 στην χιονισμένη Αλεξανδρούπολη. Καλή συνέχεια.

    ΛΣ-090-ΓΑΥΔΟΣ-02-05-01-2019.jpg

  2. #122
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Κιατο
    Μηνύματα
    210

    Cool

    Δεν ξέρω αν πρέπει να μπει εδώ,αν όχι να μεταφερθεί , https://www.protothema.gr/greece/art...tou-limenikou/ με σαφείς νύξεις για το Σαλαμινοναυπηγείο ! ! ! Είμαι περίεργος να δω το μαχαίρι στο Κ(Α)ΟΚΑΛΟ !!! LoooooooooooooooooooLLLLLLLLLLLLLLLL

  3. #123
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή

    Στο LR 1989-90 υπάρχουν τα στοιχεία ενός σκάφους που πρέπει να ήταν κάποιου είδους ναυαγοσωστικό γι' αυτό το ανεβάζω εδώ. Αν κάνω λάθος παρακαλώ τους admins να το μετακινήσουν κατάλληλα.

    ANTHONY G. PAPPADAKIS, (Reinforced Plastic TM Launch), IMO 8111609, ex. SUOMETAR -87.
    Built 1981 (Halmatic Ltd, Havant, UK, Yd no. WR 7242), 36 gt, 16,31 m X 5,24 m, Registered at Piraeus
    Engines : 2 Vee Oil 4SA each 8 cyl. 730 BHP (Caterpillar Tractor Co, Peoria, Ilinois).
    Owner : The Hellenic Ministry of Marine.

    Το ξέρει κανείς ? Σε μια κατ' ιδίαν συζήτηση με το φίλο ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗ μου ανέφερε ότι ήταν δωρεά από την εταιρεία του εφοπλιστή ΠΑΠΠΑΔΑΚΗ στο ΥΕΝ. Ξέρουμε μήπως αν υπάρχει ακόμα και ποιο είναι ?

  4. #124

    Προεπιλογή

    Εχει τον αριθμο 510 και μαλλον βρισκεται στο Πορτο-Ραφτη.

  5. #125
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Eπειδή πρόκειται γιά σκάφη του ΛΣ κ όχι ρυμουλκά-ναυαγοσωστικά κατά την γνώμη μου θα πρέπει να κλείσει το θέμα κ να πάνε σε αυτό του Λιμενικού.

  6. #126
    Εγγραφή
    Jul 2013
    Περιοχή
    ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΥΠΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
    Μηνύματα
    243

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπειδή πρόκειται γιά σκάφη του ΛΣ κ όχι ρυμουλκά-ναυαγοσωστικά κατά την γνώμη μου θα πρέπει να κλείσει το θέμα κ να πάνε σε αυτό του Λιμενικού.
    Μα αυτό ειναι και ναυαγοσωτικό απλά ανοίκει στο Λιμενικό σώμα

  7. #127
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο LR 1989-90 υπάρχουν τα στοιχεία ενός σκάφους που πρέπει να ήταν κάποιου είδους ναυαγοσωστικό γι' αυτό το ανεβάζω εδώ. Αν κάνω λάθος παρακαλώ τους admins να το μετακινήσουν κατάλληλα.

    ANTHONY G. PAPPADAKIS, (Reinforced Plastic TM Launch), IMO 8111609, ex. SUOMETAR -87.
    Built 1981 (Halmatic Ltd, Havant, UK, Yd no. WR 7242), 36 gt, 16,31 m X 5,24 m, Registered at Piraeus
    Engines : 2 Vee Oil 4SA each 8 cyl. 730 BHP (Caterpillar Tractor Co, Peoria, Ilinois).
    Owner : The Hellenic Ministry of Marine.

    Το ξέρει κανείς ? Σε μια κατ' ιδίαν συζήτηση με το φίλο ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗ μου ανέφερε ότι ήταν δωρεά από την εταιρεία του εφοπλιστή ΠΑΠΠΑΔΑΚΗ στο ΥΕΝ. Ξέρουμε μήπως αν υπάρχει ακόμα και ποιο είναι ?
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nomadas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει τον αριθμο 510 και μαλλον βρισκεται στο Πορτο-Ραφτη.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπειδή πρόκειται γιά σκάφη του ΛΣ κ όχι ρυμουλκά-ναυαγοσωστικά κατά την γνώμη μου θα πρέπει να κλείσει το θέμα κ να πάνε σε αυτό του Λιμενικού.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dimitris Mentakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτό ειναι και ναυαγοσωτικό απλά ανοίκει στο Λιμενικό σώμα
    Φίλε nomadas σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Έχω την εντύπωση ότι ο φίλος ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ έχει δίκιο, τα συγκεκριμένα πλοία θα έπρεπε να είναι υποτμήμα του ΛΣ. μια και ανήκουν σε αυτό. Πλέον δεν έχουμε ιδιωτικά Ν/Γ (σαν τύπο σκάφους) σε αντίθεση με πολλά ξένα κράτη που δραστηριοποιούνται και ιδιώτες στις διασώσεις...

  8. #128
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε nomadas σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Έχω την εντύπωση ότι ο φίλος ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ έχει δίκιο, τα συγκεκριμένα πλοία θα έπρεπε να είναι υποτμήμα του ΛΣ. μια και ανήκουν σε αυτό. Πλέον δεν έχουμε ιδιωτικά Ν/Γ (σαν τύπο σκάφους) σε αντίθεση με πολλά ξένα κράτη που δραστηριοποιούνται και ιδιώτες στις διασώσεις...
    Σε γενικές γραμμές με κάλυψε ο φιλος npapad.

  9. #129

    Προεπιλογή

    Το παρακάτω σκάφος το είδα σήμερα στα Ναυπηγεία Περάματος. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να διακρίνω κάποιον αριθμό - όνομα.

    IMG_0132.jpg
    Πέραμα - 22/06/2019

  10. #130
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παρακάτω σκάφος το είδα σήμερα στα Ναυπηγεία Περάματος. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να διακρίνω κάποιον αριθμό - όνομα.

    IMG_0132.jpg
    Πέραμα - 22/06/2019
    Τύπου CB-90HCG,αριθμοί ΛΣ134 ως ΛΣ136. Μακάρι να είχαμε περισσότερα σαν αυτά κ όχι μόνο στο ΛΣ.

Σελίδα 13 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας