Σελίδα 176 από 182 ΠρώτηΠρώτη ... 76126166174175176177178 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.751 έως 1.760 από 1813

Θέμα: Εξπρές Πήγασος [Express Pegasus, Express Dionysos, Espresso Malta, Espresso Venezia]

  1. #1751
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Μηνύματα
    736

    Προεπιλογή

    Τι ωραιο πλοιο για ενδοκυκλαδικα στη θεση του ζημιαρικου ΑΝΔΡΟΣ ή για Ιόνιο στη θεση του ΖΑΚΥΝΘΟΣ

  2. #1752
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αγαπάω πολύ αυτό το πλοίο, μου αρέσει έστω και μόνο να το βλέπω, κι ας μην ταξιδεύω μαζί του. Όλα τα αγαπάω, τι να λέμε τώρα, μα πιότερο τα "παλιά", από τα παλιά φορτηγά με τα κρένια, τα παλιά μεγάλα υπερωκεάνεια, τα παλιά ρυμουλκά, μα αν έβαζα δύο φωτογραφίες πάνω από το γραφείο μου, η μία θα ήταν του ΠΟΡΤΟ ΛΑΦΙΑ και η άλλη του ΠΗΓΑΣΟΣ.



    Και για τον Ιταλιάνο μας τον Πηγασάκο..... ούτε λίγη λύπη, ούτε λίγη συμπόνια, ούτε ένα δάκρυ στην άκρη των... ματιώνε ??? Τόση απονιά πιά, τόση ασπλαχνιά ωρέ ΒΙΚΤΩΡ ???
    Kαλός είναι,περί ορέξεως...κολοκυθόπιτα.Είχα την τύχη να ταξιδέψω μαζί του τότε που έκανε Δυτικές επί Βεντούρη.
    Εμένα μου αρέσουν τα παλιά φορτηγά με τις ΜΠΙΓΕΣ κ τα κρένια,τα φορτηγοποστάλια,τα υπερωκεάνεια,τα πολεμικά.

    Πολύ στο μελό το έχεις ρίξει τελευταία φίλε ΕV,γιά σεναριογράφος παλιάς ελληνικής ταινίας κάνεις!

  3. #1753
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gpap2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ωραιο πλοιο για ενδοκυκλαδικα στη θεση του ζημιαρικου ΑΝΔΡΟΣ ή για Ιόνιο στη θεση του ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Είναι μεγάλο γιά ενδοκυκλαδικά.Γιά Ιόνιο συμφωνώ.

  4. #1754
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    EXPRESS PEGASUS. Φωτογραφημένο από το φίλο μου Georges Pop με λεζάντα: Pegasus (Ventouris Ferries ). Πάτρα – Patras. Kαλοκαίρι – Summer 1994. Να αναφέρω βέβαια ότι είναι με την πρώτη του πλώρη πριν την πρόσκρουση στον Πάτροκλο.

    EXPRESS-PEGASUS-79-Georges-Pop-Pegasus-(Ventouris-Ferries-).-Πάτρα-–-Patras.-Kαλοκαίρι-&#8.jpg

  5. #1755

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    EXPRESS PEGASUS. Φωτογραφημένο από το φίλο μου Georges Pop με λεζάντα: Pegasus (Ventouris Ferries ). Πάτρα – Patras. Kαλοκαίρι – Summer 1994. Να αναφέρω βέβαια ότι είναι με την πρώτη του πλώρη πριν την πρόσκρουση στον Πάτροκλο.

    EXPRESS-PEGASUS-79-Georges-Pop-Pegasus-(Ventouris-Ferries-).-Πάτρα-–-Patras.-Kαλοκαίρι-&#8.jpg
    Χάρμα ιδέσθαι !!! Με την πρώτη πλώρη του, 24 χρόνια νεότερος, σκέτος ΠΗΓΑΣΟΣ (έστω και με κυπριακή σημαία) χωρίς ...express αηδίες, καταπληκτική-μαγική εικόνα !!!

    Προσκυνώ αφέντη μου, προσκυνώ υποκλίνομαι και αποκαλύπτομαι.

  6. #1756

    Προεπιλογή Πήγασος ρεμέτζο στον Αϊ Στράτη


  7. #1757
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ενημερώθηκε η Λιμενική Αρχή Αγίου Ευστρατίου, πρωινές ώρες σήμερα, από τον Πλοίαρχο του Ε/Γ-Ο/Γ “ΕΞΠΡΕΣ ΠΗΓΑΣΟΣ” Ν.Π. 10415, ότι κρίνεται επισφαλής η προσέγγιση του στον οικείο λιμένα, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν στην περιοχή και ότι το πλοίο θα συνεχίσει το δρομολόγιό του για λιμένα Μύρινας.
    Στο ανωτέρω πλοίο ανέμεναν προς αποβίβαση τρεις (03) επιβάτες, ενώ ακόμη τρεις (03) ανέμεναν προς επιβίβαση.
    ΠΗΓΗ

  8. #1758
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Μηνύματα
    780

    Προεπιλογή

    το Express Pegasus φωτογραφημενο τον νοεμβριο του 2017 κατα την αφιξη του στο λιμανι του Λαυριου
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    [IMG]http://www.nautilia.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=10429&dateline=1264355182[/IMG]

  9. #1759
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.094

    Προεπιλογή

    Το πλοίο απ' τις 15 έως τις 18 Απριλίου θα βρεθεί στη μεγάλη μόνιμη δεξαμενή της Ακτής Βασιλειάδη για τον καθιερωμένο δεξαμενισμό του.

  10. #1760
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Εξπρές Πήγασος αφού ξεφόρτωσε στο Λαύριο, έφυγε και έρχεται στο ΝΜΔ για την ακινησία του και το δεξαμενισμό του. Καλή συνέχεια.

Σελίδα 176 από 182 ΠρώτηΠρώτη ... 76126166174175176177178 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας