Σελίδα 57 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 7475556575859 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 561 έως 570 από 668

Θέμα: Επτάνησος [Eptanissos, Pollux, Valencay]

  1. #561
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Τασο πραγματικα αυτα που ανεβαζεις ειναι υπερπολυτιμα και συγκινητικα!!! Μας βαζεις μεσα στο λατρεμενο βαπορι και παλι, να σαι παντα καλα. Ειδικα η φωτογραφια απο το πανοραμικο πανω πλωριο σαλονι ειναι φανταστικη. Εγω ενα πραγμα θα ηθελα να σε ρωτησω. Στη φωτογραφια με τη δεξια σειρα αεροπορικων, μιας που κοιταμε πρυμα, τι ειναι αυτος ο χωρος πισω απο εκει που ξεκινουν οι αεροπορικες, δεν ειμαι σιγουρος αλλα πρεπει να μην εμπαινες κατευθειαν απο το πρυμιο σαλονι στους διαδρομους των αεροπορικων. Πρεπει να περνουσες απο εναν ενδιαμεσο χωρο που μαλλον ηταν self selvice που δεν λειτουργουσε, τουλαχιστον στις γραμμες της Κεφαλονιας.

  2. 01-02-2011, 01:49


  3. #562
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    κατι τετοιο ηταν....τουλαχιστον την εποχη που ηταν κεφαλονια.επι ραφηνας δεν θυμαμαι καλα αν ηταν ιδιος ο χωρος, το σιγουρο ειναι οτι κατι μεσολαβουσε και παλιοτερα....
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg 07.jpg (594,3 KB, 107 εμφανίσεις)

  4. #563
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Τασο αυτο ειναι το prive σαλονι για χαρτοπαιξια και ηταν απιθανο αλλα πραγματικα δεν θυμαμαι αν ηταν αυτο που χωριζε το πρυμιο σαλονι με τις αεροπορικες και των δυο πλευρων του πλοιου. Στη εξαιρετικη φωτογραφια που ανεβασες νομιζω οτι κοιταμε πλωρα και αν δεις πισω απο το χωρο της χαρτοπαιξιας μεχρι την πορτα που αχνοφαινεται στο βαθος εχει εναν ενδιαμεσο χωρο. Δεν ειμαι σιγουρος ομως αν υπηρχε κατι εκει η οχι. Οπως και να 'χει σε υπεευχαριστω.

    Φιλε S.F.1. σ'ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και πραγματικα με χαροποιει αν η αγαπη και αλλων ατομων για το βαπορι που αγαπας σε κανει να αισθανεσαι ομορφα. Ομως θα μου επιτρεψεις να διορθωσω καποια πραγματα. Εγω μικρος τοτε δεν ειχα ουτε μια φωτογραφια του βαπορα, αν δεις ολες τις φωτογραφιες τις εχουν ανεβασει αλλα μελη που ειχαν μερακι και μεσα την εποχη εκεινη. Αν εχω ανεβασει κατι ειναι απο προσωπικο ψαξιμο που εχω κανει και οχι απο το προσωπικο μου αρχειο. Επισης να ξερεις καμια φορα τα φαινομενα ισως απατουν. Εγω μπορει να ειμαι ο πιο εκδηλωτικος αλλα σιγουρα ο πιο ποιοτικος σε πληροφορια, γνωση αλλα και σε φωτογραφικο υλικο (απο το τελευταιο εχουν και αλλοι) οπαδος του Επτανησος ειναι ο φιλος capten4. Απο κει και περα αρρωστοι ειναι πολλοι Rocinante, Καρολος και ιθακη μεσα σ'αυτους. Επισης καποιες απο τις φωτογραφιες που εχεις ανεβασει ειναι του φιλου και εξαιρετου καραβολατρη Αντωνη Λαζαρη στο forum Roi Baudoin οποτε καλο ειναι να αναφερεις το ονομα του γιατι το αξιζει. Για να σε προκαλεσω αλλα και να σε προσκαλεσω θα ηθελα να μας πεις οτι θυμασαι για το βαπορα, απο το πιο μικρο μεχρι το πιο μεγαλο γεγονος. :grin:


    ΥΓ: Τασο αυτο που εγραφα πρεπει να ισχυει τουλαχιστον για την αριστερη μπαντα του πλοιου. Αν δεις εδω http://www.hhvferry.com/villmaster_dpx.jpg στο promenade deck (στο κυριως) μετα το πρυμιο σαλονι (cafeteria) λεει dining room. Εσυ πρεπει να εβαλες το smoking room της δεξιας μπαντας το οποιο τουλαχιστον στην Ελλαδα ειχε τραπεζια για χαρτι.

    ΥΓ:Φιλε S.F.1. αυτο το σαλονι που λεγαμε για το τυπικο της υποθεσης λεγοταν veranda οπως φαινεται εδω και οχι cafeteria. Η cafeteria ηταν απο κατω. H veranda που εβαλε ο S.F.1. πρεπει να ειναι μετα τη μετασκευη του '77 που αφαιρεθηκε η πισω γεφυρα και η veranda μεγαλωσε κατα πολυ ενω το πανω μερος της γεμισε με τα πολλα ασπρα παγκακια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Captain_Nionios : 01-02-2011 στις 02:23

  5. #564
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    χωρις λογια....παρακαλω να μην τις δω αλλου δημοσιευμενες....

    για τον διονυση και τον νεο μας φιλο....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη capten4 : 03-07-2014 στις 16:10

  6. 01-02-2011, 02:27


  7. #565
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από capten4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χωρις λογια....παρακαλω να μην τις δω αλλου δημοσιευμενες....
    Α ρε Τασο!!! Η βαπορακλα μας αναχωρει απο Κυλληνη στα χρωματα του δειλινου κατα πασα πιθανοτητα για Πορο. Ειμαστε στην αριστερη βαδριολα χαζευοντας την εξοδο απο Κυλληνη και κατοπιν παμε στη δεξια να χαρουμε την πλωρακλα. Σε λιγο θα κατσουμε στα παγκακια της πρωτης φωτογραφιας πισω απ' οποια βαρδιολα θελησουμε και καθε λιγο και λιγακι θα πεταγομαστε μεχρι τη βαρδιολα να χαζεψουμε μπροστα. Αυτο ηταν το Επτανησος, οποιο σημειο του και αν διαλεγες, ειχε παντα μια θεση να καστεις απο την οποια θα ειχες θεα στη θαλασσα, ειτε καθοσουν μεσα ειτε εξω. Καθε σημειο του ηταν και μια αυτοτελης γωνια με προσωπικοτητα και διαφορετικοτητα. Σε υπερευχαριστω και παλι!!!

  8. #566
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Μηνύματα
    833

    Προεπιλογή

    To Ιστορικό Επτάνησος στο λιμάνι της Ιθάκης με ανοιχτό το visor......

    Αφιερωμένη σε polycas,nikos maroulis,rocinante,appia1978,pantelis2009,trackman ,vinman
    ,gamemaniac.gr,nikolas,robo,bulkerman,leo,proussos ,spyros,cortomaltese,voyger,RoiBaudon,ellinis,capt ain 4,haddock,fbkefallonia kai όλους τους φίλους του κοσμήματος μας.

    Ειδικά στους Ιθάκη και Captain Nionio για την ωραία παρέα που κάναμε στο ταξίδι προς Αγκώνα....


    55555.jpg

  9. #567
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Rafina---Τinos.
    Μηνύματα
    2.414

    Προεπιλογή

    Μοναδικό υλικό.Ευχαριστούμε πολύ...

  10. #568
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    ΑΠΙΘΑΝΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΒΑΠΟΡΑ πραγματικα σπανια!!! Στην Ιθακη και με το visor ανοιχτο; Τι λες τωρα; Να σε καλα Ανδρεα. Ο capten4 πιστευω πως θα χαρει πολυ!!!

  11. #569
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ithakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Ιστορικό Επτάνησος στο λιμάνι της Ιθάκης με ανοιχτό το visor......

    Αφιερωμένη σε polycas,nikos maroulis,rocinante,appia1978,pantelis2009,trackman ,vinman
    ,gamemaniac.gr,nikolas,robo,bulkerman,leo,proussos ,spyros,cortomaltese,voyger,RoiBaudon,ellinis,capt ain 4,haddock,fbkefallonia kai όλους τους φίλους του κοσμήματος μας.

    Ειδικά στους Ιθάκη και Captain Nionio για την ωραία παρέα που κάναμε στο ταξίδι προς Αγκώνα....



    55555.jpg
    ελα ρε τρελα,ελα ρε αρρωστια,τι εκαμες τωρααααααα.....τι ειναι αυτο!!!! ΘΥΣΑΥΡΟΣ

    τρελανε μας κιαλο ξαδερφε και θα μου φερουν μπουκαλα οξυγωνου και αλλη μια johny black label
    Όλους τους ξέμπαρκους τους τρώει το σαράκι
    μα όσοι ταξίδεψαν ζηλεύουν την ΙΘΑΚΗ

  12. #570
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Thumbs up

    υπεροχη, πραγματικα, και σπανια φωτογραφια!!ευχαριστουμε πολυ !!

Σελίδα 57 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 7475556575859 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας