Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 1235

Θέμα: Aqua Myth [Al Salmy 4, Εξπρές Σαντορίνη- Express Santorini, Chartres]

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #15
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα για να είμαι ειλικρινής με εξέπληξε και μάλιστα πολύ ευχάριστα η αναμενόμενη επιστροφή του Εξπρες Σαντορίνη, ένα πλοίο θρύλος της ακτοπλοίας μας, το οποίο πέρασε απο τόσες και τόσες γραμμές. Ενα πλοίο που μπαίνει άνετα σε όλα σχεδόν τα λιμάνια, λογικό είναι να μπορεί να προσφέρει ακόμα, με την επιβεβλημένη μηχανική συντήρηση, όσο και στο ξενοδοχειακό. Δεν αμφιβάλει κανείς οτι τα χρόνια περνάνε, αλλά μην ξεχνάμε να κάνουμε συγκρίσεις στη γειτονική μας Ιταλία με τη σύγχρονη ναυπηγική βιομηχανία, οπου βλέπουμε επίσης πλοία μεγάλης ηλικίας να συνεχίζουν να δουλεύουν στην ακτοπλοία. Μπορεί να θεωρούμε σημείο παρακμής το συγκεκριμένο, αλλά ξεφεύγοντας λίγο απο το θέμα του πλοίου, πως μπορεί να σχολιάσει κανείς οτι πρόσφατα 'φορτωθήκαμε' ο,τι 'παλιατζούρες' λεωφορεία κυκλοφορούσαν σε Γερμανία, Βέλγιο, Ολλανδία μέχρι και απο τη Νορβηγία (!) με τα κατα το ήμισυ ανοιγόμενα παραθυράκια λες και είμαστε χώρα με πολικές θερμοκρασίες ; Αρα λοιπόν τίποτα το περίεργο η' μεμπτό πάντοτε κατα τη γνώμη μου.
    Aυτό με τα λεωφορεία είναι πραγματικά οπισθοδρόμηση.Παλιά κατασκευάζαμε κ εξάγαμε λεωφορεία.Γύρω στο 1980 άρχισαν οι εισαγωγές καινούργιων οχημάτων.Τώρα φθάσαμε στο leasing μεταχειρισμένων 10ετίας.
    Όλα αυτά είναι ενδεικτικά σε τι επίπεδο βρισκόμαστε,μιά τριτοκοσμική χώρα στην Ευρώπη.
    Γιά να έλθουμε στο θέμα μας,αμφιβάλλω εάν η εν λόγω εταιρεία κάνει την επιβεβλημένη συντήρηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ : 12-05-2021 στις 09:17

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας