Σελίδα 103 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 35393101102103104105113 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.021 έως 1.030 από 1235

Θέμα: Aqua Myth [Al Salmy 4, Εξπρές Σαντορίνη- Express Santorini, Chartres]

  1. Προεπιλογή

    Πόση ιστορία μπορεί να έχει ένα πλοίο!

  2. #1022
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Συμφωνα με το καπεταν Στεφανο σημερα πρεπει να ξεκινησαν για την πατριδα. Καλο τους ταξιδι και καλη επιστροφη, η Γαλλιδα ειναι εξαιρετικη και οι χωροι της σε ΥΠΕΡΟΧΗ κατασταση.

  3. #1023
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από avvachrist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτό είναι το παράξενο. Πως η εταιρεία δεν ενδιαφέρεται για μια γραμμή που παλαιότερα είχε βασικό ρόλο (Εξπρές Αθηνά). Με την αποχώρηση της Πηνελόπης θα ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία να μπει και πάλι σε αυτά τα λημέρια. Πλοία εξάλλου έχει για να μπορέσει να το κάνει (Νήσος Μύκονος, Εξπρές Πήγασος, Εξπρές Σαντορίνη).
    Εάν αποφάσιζε η εταιρία κάτι για τη συγκεκριμένη γραμμή, υποψιάζομαι πως θα έβαζε το Νήσος Μύκονος. Και μακάρι να το αποφάσιζε δηλαδή! Είναι η μόνη γραμμή για ημερόπλοιο αυτή τη στιγμή που εχει κίνηση ακόμα και μέχρι τα τέλη Οκτωβρίου. Το όμορφο Σαντορινάκι- το του οποίου το ξενοδοχειακό ειρήσθω εν παρόδω διατηρείται πολύ καλά- δεν θα αποδεικνύονταν και τόσο ανταγωνιστικό ίσως σε αυτή τη γραμμή με παίκτες όπως το Superferry ή ο ΘΕΟΛΟΓΟΣ. Το Μύκονος όμως θα σάρωνε πιστεύω.
    Το Σαντορίνη πιστεύω πως στην παρούσα φάση θα ήταν πολύ καλό για να άνοιγε κάποια γραμμή στις Σποράδες (π.χ. ¶γιος Κωνσταντίνος-Σποράδες-Θεσ/νικη, ή Βόλο-Σποράδες στη θέση του ΑΡΤΕΜΙΣ) ή γιατί όχι να διεκδικούσε κάποια άγονη- πιστεύω πως θα ήταν καλό και από Λαύριο για Αη Στράτη-Λήμνο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanos75 : 07-10-2013 στις 10:08

  4. #1024
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν αποφάσιζε η εταιρία κάτι για τη συγκεκριμένη γραμμή, υποψιάζομαι πως θα έβαζε το Νήσος Μύκονος. Και μακάρι να το αποφάσιζε δηλαδή! Είναι η μόνη γραμμή για ημερόπλοιο αυτή τη στιγμή που εχει κίνηση ακόμα και μέχρι τα τέλη Οκτωβρίου. Το όμορφο Σαντορινάκι- το του οποίου το ξενοδοχειακό ειρήσθω εν παρόδω διατηρείται πολύ καλά- δεν θα αποδεικνύονταν και τόσο ανταγωνιστικό ίσως σε αυτή τη γραμμή με παίκτες όπως το Superferry ή ο ΘΕΟΛΟΓΟΣ. Το Μύκονος όμως θα σάρωνε πιστεύω.
    Το Σαντορίνη πιστεύω πως στην παρούσα φάση θα ήταν πολύ καλό για να άνοιγε κάποια γραμμή στις Σποράδες (π.χ. ¶γιος Κωνσταντίνος-Σποράδες-Θεσ/νικη, ή Βόλο-Σποράδες στη θέση του ΑΡΤΕΜΙΣ) ή γιατί όχι να διεκδικούσε κάποια άγονη- πιστεύω πως θα ήταν καλό και από Λαύριο για Αη Στράτη-Λήμνο
    Και όπως είχε πει σε άλλο θέμα ο φίλος Espresso Venezia, Κύμη-Μεστά-Σίγρι- Αη Στράτη- Λήμνο. 'Ονειρα.....

  5. #1025
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΠΑΡΟΣ
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ

    Το ΕΓ/ΟΓ ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ στον Νέο Μολο της Δραπετσώνας στης 24-03-2013.


    Εξπρες Σαντορινη 24-0.gif.

  6. #1026

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Σαντορίνη πιστεύω πως στην παρούσα φάση θα ήταν πολύ καλό για να άνοιγε κάποια γραμμή στις Σποράδες (π.χ. ¶γιος Κωνσταντίνος-Σποράδες-Θεσ/νικη, ή Βόλο-Σποράδες στη θέση του ΑΡΤΕΜΙΣ) ή γιατί όχι να διεκδικούσε κάποια άγονη- πιστεύω πως θα ήταν καλό και από Λαύριο για Αη Στράτη-Λήμνο
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Takerman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όπως είχε πει σε άλλο θέμα ο φίλος Espresso Venezia, Κύμη-Μεστά-Σίγρι- Αη Στράτη- Λήμνο. 'Ονειρα.....
    Μήπως σου είναι εύκολο φίλε μου Takerman να μου υποδείξεις σε ποιό "άλλο" θέμα είχα πει - γράψει το οτιδήποτε για γραμμή "Κύμη-Μεστά-Σίγρι-Αη Στράτη-Λήμνο" το οποίο μάλιστα να συνδιάζεται και με το όποιο μέλλον του ....ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ??? Ειλικρινά εκπλήσσομαι με την ευκολία που μπορεί κάποιος να παραποιεί γραφόμενα από άλλο μέλος του φόρουμ.....

    Από όσα μπορώ να θυμηθώ, το μόνο ποστ που έχω κάνει και εμπεριέχει μόνο μία κοινή λέξη με όσα ισχυρίζεσαι ότι έχω πει, είναι αυτό, στο θέμα "Φήμες για δρομολογήσεις πλοίων", και στο οποίο είχα μεταφέρει ΦΗΜΗ (κοινώς ανεπιβεβαίωτη πληροφορία) για πλοίο Ro/Ro (όχι επιβατηγό) στη γραμμή Κύμης - Χίου - Μυτιλήνης. Από που κι ως που προκύπτουν το Σίγρι, τα Μεστά, και πολύ περισσότερο βέβαια ο Άι Στράτης, η Λήμνος και το .....ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ???

    Μήπως να προσέχουμε λίγο τι γράφουμε ???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 09-10-2013 στις 06:47

  7. #1027
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως σου είναι εύκολο φίλε μου Takerman να μου υποδείξεις σε ποιό "άλλο" θέμα είχα πει - γράψει το οτιδήποτε για γραμμή "Κύμη-Μεστά-Σίγρι-Αη Στράτη-Λήμνο" το οποίο μάλιστα να συνδιάζεται και με το όποιο μέλλον του ....ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ??? Ειλικρινά εκπλήσσομαι με την ευκολία που μπορεί κάποιος να παραποιεί γραφόμενα από άλλο μέλος του φόρουμ.....

    Από όσα μπορώ να θυμηθώ, το μόνο ποστ που έχω κάνει και εμπεριέχει μόνο μία κοινή λέξη με όσα ισχυρίζεσαι ότι έχω πει, είναι αυτό, στο θέμα "Φήμες για δρομολογήσεις πλοίων", και στο οποίο είχα μεταφέρει ΦΗΜΗ (κοινώς ανεπιβεβαίωτη πληροφορία) για πλοίο Ro/Ro (όχι επιβατηγό) στη γραμμή Κύμης - Χίου - Μυτιλήνης. Από που κι ως που προκύπτουν το Σίγρι, τα Μεστά, και πολύ περισσότερο βέβαια ο Άι Στράτης, η Λήμνος και το .....ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ???

    Μήπως να προσέχουμε λίγο τι γράφουμε ???
    Μάλλον παρεξήγησες τα γραφόμενά μου και ίσως εν μέρει δικαιολογημένα έτσι που το διατύπωσα. Δεν εννοούσα ότι εσύ έγραψες για το συγκεκριμένο πλοίο στη συγκεκριμένη γραμμή. Απλά δικό μου "όνειρο" ήταν το παραπάνω δρομολόγιο αν μπορούσε ποτέ να γίνει από το συγκεκριμένο πλοίο. Γι'αυτό έγραψα και στο τέλος "όνειρα". Ζητώ συγγνώμη αν το εξ έλαβες σαν δική σου τοποθέτηση, αλλά μπορούσες να ζητήσεις μια διευκρίνηση σε πιο ήπιο τόνο κι όχι τόσο επιθετικά. Δε σε ξέρω προσωπικά, όμως το αν εκτιμώ εσένα και αρκετά άλλα μέλη του φόρουμ μπορείς να το δεις στο link. http://www.nautilia.gr/forum/showthr...627#post507627

  8. #1028
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Πάρε και την αποζημίωση για την "ψυχική οδύνη".
    expr santorini.jpg

  9. #1029
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Takerman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε και την αποζημίωση για την "ψυχική οδύνη".
    expr santorini.jpg
    Αυτό μάλιστα! Είναι αποζημίωση γιά "ψυχική οδύνη".

  10. #1030

    Προεπιλογή

    Πολύ όμορφη πραγματικά η φωτογραφία σου φίλε Takerman και σε ευχαριστώ.

    Όσο για την ...μικροδιένεξη μας (!!!), θα μου επιτρέψεις να παρατηρήσω (και όσο με αφορά να κλείσω το θέμα εδώ), ότι ούτε παρ-εξήγησα (με την πλήρη σημασία της λέξεως) τα λεγόμενα σου, ούτε σου επιτέθηκα, ούτε τέλος τράβηξα και καμμία ...ψυχική οδύνη. Απλά όφειλα να διευκρινίσω τι "είχα πει" και τι "δεν είχα πει". Και οπωσδήποτε με ενοχλεί (πιστεύω και τον καθένα) όταν κάποιος έστω και χωρίς κακή πρόθεση παραποιεί αυτά που έχω πει.

Σελίδα 103 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 35393101102103104105113 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας