Σελίδα 11 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 206

Θέμα: Αιγαίον [Aegaeon, Artevelde]

  1. #101
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Ότι καινα πώ είναι λίγο φίλε TSS, να είσαι καλά που μας ταξιδευείς και σε ευχαριστούμε για αυτά που μοιράζεσαι μαζί μας.

  2. #102

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι καινα πώ είναι λίγο φίλε TSS, να είσαι καλά που μας ταξιδευείς και σε ευχαριστούμε για αυτά που μοιράζεσαι μαζί μας.
    Φιλε ΝΙΚΟ εγω Eυχαριστω! που μπηκα σε μια υπεροχη παρεα και μοιραζομαστε ολοι μαζι κοινα ενδιαφεροντα!

  3. #103

    Προεπιλογή

    F/B Aιγαίον... Σε μια νοσταλγική φωτογραφία...

    O279.jpg

  4. #104
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    λίγη νοσταλγία δεν βλάπτει, και πως να την αποφύγεις άλλωστε όταν συγκρίνεις τέτοια σκαριά με τα σημερινά κουτάκια.

  5. #105

    Προεπιλογή

    Το Αιγαίον σε σκίτσο...

    skitso aigaion.jpg

  6. #106

    Προεπιλογή

    F/B Αιγαιον...

    204.jpg

  7. #107
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Γιατί άραγε ταξιδευει με ανοικτή την πλαινή του πόρτα?
    [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][I]Mal du depart.[/I][/SIZE][/FONT]

  8. #108
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    523

    Προεπιλογή

    Το μπαρκαρίζο αυτό ήταν απέναντι ακριβώς από την πόρτα του case στο γκαράζ που κατέβαινε στο μηχανοστάσιο. Δεν υπηρχε ενδιάμεσο κατάστρωμα και από την πόρτα αυτή φαίνονταν από κάτω οι δύο κύριες μηχανές. Επειδή λοιπόν η πόρτα αυτή δεν έκλεινε ποτέ κι έβγαζαν ζέστη και τη σχετική μπόχα στο γκαράζ, αφήνανε, όταν το επέτρεπε ο καιρός, το μπαρκαρίζο ανοιχτό για εξαερισμό. Όταν στεκόσουνα εκεί η ταχύτητα που ταξίδευε το βαπόρι σου φαινόταν τρομερή. Πολλές φορές, όταν το βαπόρι ταξίδευε στο πέλαγος, ανέβαινε μάλιστα και ο μηχανικός που είχε βάρδια και καθόταν σε μια πλαστική καρέκλα που είχαν δίπλα στην πόρτα και από τη μία παρακολουθούσε τις μηχανές και από την άλλη έβλεπε και λίγο θάλασσα και ουρανό από το μπαρκαρίζο και ανέσαινε φρέσκο αέρα. Για τους ανθρώπους αυτούς που δουλεύουνε μέσα στη ζέστη και τη φασαρία, με το φώς του νέον και τον ανεμιστήρα εκεί κάτω, αυτό ήταν πολύ μεγάλη ξεκούραση. Έχω κάνει ταξίδι με μηχανικό δίπλα στην πόρτα στο γκαράζ, όχι με το ΑΙΓΑΙΟΝ αλλά με το ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΞΠΡΕΣ, που ήταν ίδιο και το έχω καταλάβει από πρώτο χέρι τι πάει να πει λίγη θάλασσα και καθαρός αέρας.

  9. #109
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karystos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει ταξίδι με μηχανικό δίπλα στην πόρτα στο γκαράζ, όχι με το ΑΙΓΑΙΟΝ αλλά με το ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΞΠΡΕΣ, που ήταν ίδιο και το έχω καταλάβει από πρώτο χέρι τι πάει να πει λίγη θάλασσα και καθαρός αέρας.
    ..και μας το λες έτσι απλά??? Και τι δεν θα δείνα για ένα τέτοιο ταξίδι.......τυχερέ karystos!!!!!

  10. #110
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ Κarystos ήσουν κάτι παραπάνω απο σαφής ! Σ΄ευχαριστώ γιατι μου έλυσες την απορία.
    [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][I]Mal du depart.[/I][/SIZE][/FONT]

Σελίδα 11 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας