Σελίδα 11 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 275

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς -Πάρος -Νάξος -Ίος - Θήρα (Piraeus-Paros-Naxos-Ios-Thira route)

  1. #101

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giwrgos1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω αυτή την επιμονή σου φίλε μου στο ότι η Σαντορίνη έχει πρόβλημα........σε ένα πρόχειρο ψάξιμο στα δρομολόγια που έκανα απο τις 18/4 μέχρι τις 26/4 εκτός από τα τακτικά καθημερινά δρομολόγια που έχει το BS Πάρος και το Highspeed 5 μέτρησα επίσης 3 προσεγγίσεις του Πρέβελης, 3 προσεγγίσεις του BS1, δύο προσεγγίσεις του BS2, μια προσέγγιση απογευματινή του BS Νάξος, δύο προσεγγίσεις του Κρήτη 2, δύο προσεγγίσεις του Ιεράπετρα Λ και μία προσέγγιση του Αδ.Κοραής. Δηλαδή αυτή την στιγμή μιλάμε για 9 βαπόρια σε διάστημα 8 ημερών.......+/- 1 ή δύο βαπόρια κάθε εβδομάδα από ότι μπορώ να καταλάβω.....οπότε για πιό πρόβλημα ακτοπλοϊκης σύνδεσης της Σαντορίνης μιλάς? Φαντάζομαι ότι τώρα το καλοκαίρι θα προστεθούν λογικά και ένα ή δύο ακόμα (πιθανώς)....τσπ δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση ούτε μαζί σου όυτε με κάνενα συμφορουμίτη αλλά τι να πούν και οι Ικαροσαμιώτες δηλαδή......το χειμώνα είναι λογικό να υπάρχει άλλη κατάσταση με μειωμένα δρομολόγια όπως συμβαίνει σε πολλά νησιά.
    Τσπ ξεφέυγω πάλι και δεν κάνει :|
    Eγώ πάλι φίλε μου (πού νοιάζεσε για τήν Νάξο) δέν καταλαβαίνω γιατί έκατσες και μέτρησες τα πλοία πού υποτίθετε ότι έρχονται στήν Σαντορίνη, όταν έχουν σχολιαστεί εντελώς άλλα πράγματα πού αφορούν τούς νησιώτες ανεξαρτήτως αν είναι σαντορινιοί-ναξιώτες-κ.λ.π .
    Κοιτάτε τό δέντρο και χάνετε τό δάσος!!
    Υ.Γ Σού υπόσχομαι στήν πρώτη ευκαιρία θα το ψάξω να σού γράψω πόσα πλοία πάνε στήν Νάξο ε' και?:-|

  2. #102

    Thumbs down

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    ¶στο φίλε δεν θα βγάλεις άκρη, και όλα τα καράβια να πηγαίνουν Σαντορίνη πάλι πρόβλημα θα έχει κατα κάποιους!!!!
    Φίλε αν δέν σού αρέσουν αυτά πού γράφω να μήν τα διαβάζεις ,και να σχολιάζεις συνεχώς αρνητικά ότι γράφω ,γιατί θα σχολιαστείς αναλόγως εφόσον σε εσένα επιτρέπετε !!:!:

  3. #103
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sunbird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγώ πάλι φίλε μου (πού νοιάζεσε για τήν Νάξο) δέν καταλαβαίνω γιατί έκατσες και μέτρησες τα πλοία πού υποτίθετε ότι έρχονται στήν Σαντορίνη, όταν έχουν σχολιαστεί εντελώς άλλα πράγματα πού αφορούν τούς νησιώτες ανεξαρτήτως αν είναι σαντορινιοί-ναξιώτες-κ.λ.π .
    Κοιτάτε τό δέντρο και χάνετε τό δάσος!!
    Υ.Γ Σού υπόσχομαι στήν πρώτη ευκαιρία θα το ψάξω να σού γράψω πόσα πλοία πάνε στήν Νάξο ε' και?:-|
    Θα στα βάλω εγώ τώρα αμμέσως....BS Νάξος/Πάρος, Highspeed 5 και μέχρι τις 29-30 Απριλίου Νήσος Μύκονος......
    Έκατσα παλικάρι μου και τα μέτρησα τα πλοία που έρχονται Σαντορίνη γιατί σε κάθε σου σχεδόν πόστ αναφέρεις το πρόβλημα που έχει η Σαντορίνη.....αλλά εγώ και τόσοι άλλοι συμφορουμίτες δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα με την υπάρχουσα κατάσταση............
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

  4. #104

    Προεπιλογή

    ...το πραγματικό πρόβλημα το έχει η Ίος και δικαίως οι όποιες ενστάσεις ακούγονται...
    Απο εκεί και πέρα λέμε μόνο για να γράφουμε....ειδικά στην Σαντορίνη ακόμα υποθετικά και κάποιο απο τα Παλάτια να έμπαινε πάλι δεν θα ήταν ευχαριστημένοι κάποιοι...

  5. #105
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giwrgos1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα στα βάλω εγώ τώρα αμμέσως....BS Νάξος/Πάρος, Highspeed 5 και μέχρι τις 29-30 Απριλίου Νήσος Μύκονος......
    Έκατσα παλικάρι μου και τα μέτρησα τα πλοία που έρχονται Σαντορίνη γιατί σε κάθε σου σχεδόν πόστ αναφέρεις το πρόβλημα που έχει η Σαντορίνη.....αλλά εγώ και τόσοι άλλοι συμφορουμίτες δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα με την υπάρχουσα κατάσταση............
    Βάλε και το SRIII Ιούλιο και Αύγουστο γιατί θα σου την πει!!!!!

  6. #106

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giwrgos1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα στα βάλω εγώ τώρα αμμέσως....BS Νάξος/Πάρος, Highspeed 5 και μέχρι τις 29-30 Απριλίου Νήσος Μύκονος......
    Έκατσα παλικάρι μου και τα μέτρησα τα πλοία που έρχονται Σαντορίνη γιατί σε κάθε σου σχεδόν πόστ αναφέρεις το πρόβλημα που έχει η Σαντορίνη.....αλλά εγώ και τόσοι άλλοι συμφορουμίτες δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα με την υπάρχουσα κατάσταση............
    Μιλάμε για γραμμή πάρο-νάξο-ιο-σαντορίνη ,και λέω πάλι παλικάρι,(εφόσον ενδιαφέρεσαι για τη Νάξο) κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος .
    Γράφω και άλλα πράγματα, γιατί κόλλησες στό μέτρημα πόσα έχω πόσα έχεις .

  7. #107
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Halandri-Egrigoros
    Μηνύματα
    1.098

    Προεπιλογή

    Το μόνο δίκιο φαίνεται να είναι οι βραδυνές ώρες που περνούν τα BS1 και BS2 από τη Σαντορίνη. Πράγματι είναι δύσκολες, ιδιαίτερα για τους επισκέπτες.

    Μιλάμε για ένα νησί που είχε μάθει, τουλάχιστον τη "χρυσή" εποχή της ακτοπλοϊας να έχει κάμποσες επιλογές κάθε πρωί από Πειραιά και κάθε απόγευμα από Σαντορίνη.

    Βέβαια συνολικά έχει αρκετά και καλά πλοία:

    Σταθερό ημερήσιο μικρό BS
    Σταθερό ημερήσιο ταχύπλοο από την Aegean
    Σταθερό ημερήσιο ταχύπλοο από την HSW (όπως φαίνεται από το επερχόμενο ΣΑΣ)
    Βραδυνές συνδέσεις με κάμποσα νησιά με τα μεγάλα BS και τα Ιεράπετρα και Πρέβελη.
    Συνδέσεις με το Ηράκλειο και τη Μύκονο με το γατάκι
    Συνδέσεις με τα άλλα κυκλαδονήσια με τον Αδαμάντιο και τον Αγ. Γεώργιο.

    Προσωπική μου άποψη ότι η ριγμένη είναι η Ίος και κατά δεύτερο λόγω η Νάξος. Βέβαια η Νάξος, όπως και η Πάρος και η Σαντορίνη έχει και αεροδρόμιο ενώ η Ίος τίποτε.

  8. #108

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε και το SRIII Ιούλιο και Αύγουστο γιατί θα σου την πει!!!!!
    Τί κάνεις Γιάννη , κουκιά σπέρνω!!:mrgreen:

  9. #109
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Για την Ιο είναι δεδομένο......έχει μεγάλο πρόβλημα εδώ και χρόνια δεν είναι τωρινό.....
    Ναί παλικάρι μου νοιάζομαι για την Νάξο (καθώς είναι και η ιδιαίτερη μου πατρίδα) και πηγαίνω τουλάχιστον 10 φορές τον μήνα στο νησί και προσωπικά εμένα θα με "τσούξει" να μην μπορώ να βρώ εισητήριο τώρα την καλοκαιρινή περίοδο και να μην μπορώ να πηγαίνω.....ή να χρυσοπληρώνω VIP θέσεις στο Highspeed και Vip θέσεις στα Blue Star ή να πηγαίνω να φιλάω κατουριμένες ποδιές για να βολευτώ έστω και κατάστρωμα ή ακόμα αεροπορικό εισητήριο που δεν θα βρίσκεις ούτε για δείγμα καθώς γνωρίζουμε για πότε εξαφανίζονται αυτά τα πολύ λίγα εισητήρια που έχουν τα συγκεκριμένα αεροπλάνα.......μακάρι η Νάξος ή η Νιό και όλη η συγκεκριμένη γραμμή να είχε ξανά 10 και 15 βαπόρια την μέρα που είχε κάποτε ή έστω να είχε τα 3-4-5-6 βραδυνά που έχει η Σαντορίνη αυτή την στιγμή.......μην τα λέμε λοιπόν όπως τα θέλουμε.......
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

  10. #110
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε και το SRIII Ιούλιο και Αύγουστο γιατί θα σου την πει!!!!!
    Το έχω βάλει και αυτό σε πιό πάνω πόστ μου που αναφέρθικα για το ταχύπλοο που πιθανώς να γίνουν και 2 ζωή να έχουν :mrgreen:
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

Σελίδα 11 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας