Σελίδα 13 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 275

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς -Πάρος -Νάξος -Ίος - Θήρα (Piraeus-Paros-Naxos-Ios-Thira route)

  1. #121
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Μα με την ανοχή του υπουργείου γίνεται αυτό.......απλά τα πράγματα.
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

  2. #122

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giwrgos1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την Ιο είναι δεδομένο......έχει μεγάλο πρόβλημα εδώ και χρόνια δεν είναι τωρινό.....
    Ναί παλικάρι μου νοιάζομαι για την Νάξο (καθώς είναι και η ιδιαίτερη μου πατρίδα) και πηγαίνω τουλάχιστον 10 φορές τον μήνα στο νησί και προσωπικά εμένα θα με "τσούξει" να μην μπορώ να βρώ εισητήριο τώρα την καλοκαιρινή περίοδο και να μην μπορώ να πηγαίνω.....ή να χρυσοπληρώνω VIP θέσεις στο Highspeed και Vip θέσεις στα Blue Star ή να πηγαίνω να φιλάω κατουριμένες ποδιές για να βολευτώ έστω και κατάστρωμα ή ακόμα αεροπορικό εισητήριο που δεν θα βρίσκεις ούτε για δείγμα καθώς γνωρίζουμε για πότε εξαφανίζονται αυτά τα πολύ λίγα εισητήρια που έχουν τα συγκεκριμένα αεροπλάνα.......μακάρι η Νάξος ή η Νιό και όλη η συγκεκριμένη γραμμή να είχε ξανά 10 και 15 βαπόρια την μέρα που είχε κάποτε ή έστω να είχε τα 3-4-5-6 βραδυνά που έχει η Σαντορίνη αυτή την στιγμή.......μην τα λέμε λοιπόν όπως τα θέλουμε.......
    Σε αυτή τήν λογική πού λές μπήκα και εγώ ,διαβάζοντας τί είχες γράψει στίς 23/4/10 εάν θυμάσε ,και εγώ μαζί σου είμαι από τήν ίδια πλευρά τού λόφου είμαστε ,εάν διαβάσεις προσεκτικά τι έχω γράψει ,(εάν όπως λές νοιάζεσε για το καλό τού τόπου σου) .
    Τώρα εσύ γιατί άρχισες να μετράς τα πλοία πού προσεγγίζουν τή Σαντορίνη και να διαρυγνύεις τα ιμάτια σου δέν το κατάλαβα ,και δέν είναι ακριβώς έτσι όπως τα έγραψες αλλά ας το προσπεράσουμε ,διότι δέν είναι το θέμα πού συζητούμε με αφορμή, αυτά πού είχες γράψει εσύ ο ίδιος .
    Βάλε κάτι ακόμα για τα πλοία πού προσεγγίζουν τή Νάξο το καλοκαίρι , λίγα έβαλες .
    Υ.Γ Κοιτάζω το δέντρο αλλά δέν χάνω και το δάσος!!!

  3. #123

    Προεπιλογή

    Μιάς και επιμένεις φίλε ΓΙΩΡΓΟ το έψαξα όπως σου είπα για τα δρομολόγια και είδα ότι δέν είναι έτσι πού τα γράφεις, (και τα περί 11 πλοίων συμβατικών στή Σαντορίνη και οι ειρωνίες αλλού) . ΔΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.

    ΑΠΟ - ΠΡΟΣ ΝΑΞΟ
    ΗΜΕΡΕΣ -ΠΛΟΙΟ
    7 -B S PAROS
    7 -B S NAXOS
    5 -Ν . ΜΥΚΟΝΟΣ
    5 -high speed 5
    24 -συνολο

    ΑΠΟ - ΠΡΟΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
    HMEΡΕΣ -ΠΛΟΙΟ
    7 -B S PAROS
    3 - Β S 1 H' 2
    3 -ΠΡΕΒΕΛΗΣ
    1 -ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ Λ.
    5 -high speed 5
    2 -AΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    1 -B S NAXOS
    1 -Β. ΚΟΡΝΑΡΟΣ
    23 -ΣΥΝΟΛΟ

    Aυτά περί ποσότητας δρομολογίων και πλοίων ,έτσι για να μήν λέμε ότι μάς κατέβει και να προκαλούμε σύγχυση .
    ΠΗΓΗ ΥΕΝ

    Οσο για τήν ποιότητα τών πλοίων πού προσεγγίζουν τούς δύο προορισμούς ,αρκεί να διαβάσεις τίς ονομασίες τών πλοίων και θα καταλάβεις!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sunbird : 26-04-2010 στις 17:06

  4. #124
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Παρακαλώ να βάζουμε και μια τελεία, άντε πάλι από την αρχή? Λέμε την γνώμη μας μας λένε και οι άλλοι την δικοί τους, το ξανασχολιάζουμε και καλά είναι. Όλοι έχουν μια άποψη, μια σκέψη, μια πρόταση και την καταθέτουν. Ας ακούμε τι λένε οι άλλοι συμφορουμίτες. Δεν χρειάζεται να μηρυκάζουμε τα ίδια ίδια.... αυτό κουράζει. Παραθέσεις επί παραθέσεων μέχρι πότε? Αρκετά νομίζω....

  5. #125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλώ να βάζουμε και μια τελεία, άντε πάλι από την αρχή? Λέμε την γνώμη μας μας λένε και οι άλλοι την δικοί τους, το ξανασχολιάζουμε και καλά είναι. Όλοι έχουν μια άποψη, μια σκέψη, μια πρόταση και την καταθέτουν. Ας ακούμε τι λένε οι άλλοι συμφορουμίτες. Δεν χρειάζεται να μηρυκάζουμε τα ίδια ίδια.... αυτό κουράζει. Παραθέσεις επί παραθέσεων μέχρι πότε? Αρκετά νομίζω....
    Συμφωνώ μαζί σου και από τήν δική μου πλευρά δέν είχα καμία διάθεση να μπώ σε αυτή τή διαδικασία ,όμως δέν μπορούν ορισμένοι να παρουσιάζουν μία πλασματική πραγματικότητα ,θα παίρνουν τήν απάντηση.

  6. #126

    Προεπιλογή

    H δρομολόγηση του ''high speed 6'' είναι ετήσια γιά πάρο-νάξο-ιο-σαντορίνη ? Σωστά κατάλαβα η' κάνω λάθος ? αν σωστά κατάλαβα επιτέλους ταράζονται τα λιμνάζοντα ύδατα τής ακτοπλο'ί'ας ,έστω και έτσι
    πρόοδος είναι .

  7. #127
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    766

    Angry

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sunbird Εμφάνιση μηνυμάτων
    H δρομολόγηση του ''high speed 6'' είναι ετήσια γιά πάρο-νάξο-ιο-σαντορίνη ? Σωστά κατάλαβα η' κάνω λάθος ? αν σωστά κατάλαβα επιτέλους ταράζονται τα λιμνάζοντα ύδατα τής ακτοπλο'ί'ας ,έστω και έτσι
    πρόοδος είναι .

    Φίλε SUNBIRD έχεις πάθει παράκρουση!!!Μόνος σου ρωτάς μόνος σου απαντάς!!! Μόνος σου βγάζεις συμπεράσματα για την <<αδικημένη Σαντορίνη >>μόνος σου θεωρείς ότι ταράζονται τα νερά της ακτοπλοίας επειδή θα μπει το HS 6 στη Σαντορίνη!!

    Πραγματικά σας λυπάμαι εκεί στη Σαντορίνη...Είστε χειρότερα και από το Καστελόριζο σε συγκοινωνίες ...

    Πόσα θες να μας τρελάνεις???

  8. #128

    Angry

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BULKERMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε SUNBIRD έχεις πάθει παράκρουση!!!Μόνος σου ρωτάς μόνος σου απαντάς!!! Μόνος σου βγάζεις συμπεράσματα για την <<αδικημένη Σαντορίνη >>μόνος σου θεωρείς ότι ταράζονται τα νερά της ακτοπλοίας επειδή θα μπει το HS 6 στη Σαντορίνη!!

    Πραγματικά σας λυπάμαι εκεί στη Σαντορίνη...Είστε χειρότερα και από το Καστελόριζο σε συγκοινωνίες ...

    Πόσα θες να μας τρελάνεις???
    Μήπως φίλε BULKERMAN έχεις πάθει εσύ παράκρουση !! Ρωτάω να μάθω αν ισχύει όσον αφορά το high speed 6 ετήσια δρομολόγηση γιά πάρο-νάξο-ιο-σαντορίνη !! Eγραψα εγώ γιά αδικημένη σαντορίνη (έλα παναγία μου) μόνος σου βγάζεις συμπεράσματα Οσο περί τής τάραξης τών νερών από ενθουσισμό έγινε η εικασία .Πάντα δέν σού αρέσουν αυτά πού γράφω γι'αυτό μήν τα διαβάζεις, και μήν σχολιάζεις αρνητικά τήν σκέψη μου γιατί δέν είναι η πρώτη φορά πού το κάνεις ,εκτός εάν θέλεις να κάνω και εγώ το ίδιο .
    Υ.Γ Το παράξενο πού το βρίσκεις στήν παραπάνω απορία μου ???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sunbird : 26-04-2010 στις 18:59

  9. #129

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sunbird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως φίλε BULKERMAN έχεις πάθει εσύ παράκρουση !! Ρωτάω να μάθω αν ισχύει όσον αφορά το high speed 6 ετήσια δρομολόγηση γιά πάρο-νάξο-ιο-σαντορίνη !! Eγραψα εγώ γιά αδικημένη σαντορίνη (έλα παναγία μου) μόνος σου βγάζεις συμπεράσματα Οσο περί τής τάραξης τών νερών από ενθουσισμό έγινε η εικασία .Πάντα δέν σού αρέσουν αυτά πού γράφω γι'αυτό μήν τα διαβάζεις, και μήν σχολιάζεις αρνητικά τήν σκέψη μου γιατί δέν είναι η πρώτη φορά πού το κάνεις ,εκτός εάν θέλεις να κάνω και εγώ το ίδιο .
    Υ.Γ Το παράξενο πού το βρίσκεις στήν παραπάνω απορία μου ???
    ...μην κάνουμε παραθέσεις ότι ακριβώς έχεις γράψει για τη Σαντορίνη γιατί θα βγείς πάλι λάθος...
    Επίσης σήμερα έχεις γράψει αρκετές φορές σε διάφορα μέλη το ''αν δε σου αρέσουν αυτά που γράφω μην τα διαβάζεις''.....επειδή λοιπόν διαβάζουμε θα σου ξαναπώ ότι αν δεν θές να σχολιάζουμε τους παραλογισμούς σου να τους γράφεις σε ένα ημερολόγιο για τον εαυτό σου...και όχι σε ένα δημόσιο forum....Επίσης θα σου ξαναπώ πως το πολύ το κύριε ελέεισον το βαριέται και ο παπάς γιατί μαλλον δεν το κατανόησες την πρώτη φορά που στο έγραψα...Και μην μπείς στον κόπο να μου απαντήσεις στην αγγλική γιατί και εκεί πάλι λάθος θα τα γράψεις...

  10. #130
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Μυτιλήνη-Ευρειακή Γέρας
    Μηνύματα
    2.814

    Προεπιλογή

    Εχω βαρεθεί πια. Κάθε μέρα κάποιοι τσακώνεστε.ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Σελίδα 13 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας