Σελίδα 4 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 275

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς -Πάρος -Νάξος -Ίος - Θήρα (Piraeus-Paros-Naxos-Ios-Thira route)

  1. #31
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    [QUOTE=sunbird;322872]
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απάντησα με Bold για να μην χάσουμε την μπάλα. Επίσης να πούμε ότι ακόμη τίποτα δεν έχει οριστικοποιηθεί. όλα είναι στο μπορεί.


    Παρόλες τίς παρατηρήσεις πού είναι όντως έτσι , και πάλι δέν ισοσταθμίζεται όπως και να τό κάνεις, από αυτό πού θέλω να αναδείξω δέν νομίζω ότι είναι τόσο υπερβολικό,γιά δείτε τους παραπάνω πίνακες λίγο πιό προσεκτικά .
    Και επιπλέον ξεχνάς και τα ΠΡΕΒΕΛΗΣ, ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ ΚΟΡΑΗΣ που έχουν με 2 δρομολόγια την εβδομάδα το καθένα για Σαντορίνη! Γενικά νομίζω φίλε ότι είσαι λίγο-με κάθε πάντα καλοπροαίρετη διάθεση - υπερβολικός! Θα συμφωνούσα ενδεχομένως ότι η Σαντορίνη σε σχέση με άλλα "ανταγωνιστικά" κυκλαδονήσια ήταν λίγο ριγμένη τους χειμερινούς μήνες από τη στιγμή που αποχώρησε το παλιό απογευματικό Blue Star δρομολόγιο και πήγε στην επιδοτούμενη των μικρών ανατολικών Κυκλάδων. Όμως μετά την έλευση των μεγάλων Blue star 1 και 2 από πέρσι, συν τον ΚΟΡΑΗ νομίζω πως εξισορροπήθηκε το πράγμα!

  2. #32

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BULKERMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι μόνο θέλεις πολλά πλοία στη Σαντορίνη αλλά θες και ότι καλύτερο υπάρχει στην ακτοπλοία???? Δεν ξέρω μόνο αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω με αυτά που ακούω!!!!!
    Φίλε από τη Σαντορίνη,σε ένα απλό νησί είσαι όπως δεκάδες άλλα ανά την Ελλάδα που έχουν τη δική τους ομορφιά...
    Μην συνεχίσεις αυτά που γράφεις γιατί κινδυνεύεις να χαρακτηριστείς γραφικός!!
    o.k άν κάποιες επισημάνσεις μου ,θεωρούνται τόσο υπερβολικές και γραφικές ,και είναι και γιά κλάματα ,τότε καλύτερα όντως να σταματήσω εδώ γιά τώρα,(αν και συμφωνώ μόνο στίς διορθώσεις τού LEO ,ίσως εκεί να ήμουν λίγο υπερβολικός, όχι όμως εσκεμένα αλλά από απροσεξία μου όσον αφορά κάποια δρομολόγια).Οσο για την Σαντορίνη εαν και κατα πόσο είναι ένα απλό νησί για αυτό έχουν αποφασίσει και μάλιστα κάθε χρόνο εκατομύρια ανθρώπων ελλήνων και ξένων που σε διάφορες ψηφοφορίες ,πιό θεωρούν δημοφιλέστερο τουριστικό προορισμό ,τήν Σαντορίνη τήν κατατάσουν πρώτη στόν ευρωπα'ί'κο χώρο και τρίτη παγκοσμίως.Αυτά γιά να μήν πηδήξουμε και το φράχτη !!!!! ,γιατί σε λίγο θα μάς παρομοιάσεις με τήν ουγκάντα!!!!! έ τώρα είναι πού είμαι γραφικός έτσι!!!!!(Αγαπητέ δηλαδή από τούς παραπάνω πίνακες πού έγραψα εσύ κατάλαβες ότι εγώ θέλω πολλά πλοία στή Σαντορίνη λέω κάτι τέτοιο !!!!!η' μήπως λέω να έχουμε τουλάχιστον τα ίδια σε ποιότητα και ποσότητα όπως οι ανταγωνιστές μας .Φίλε μήπως είσαι από κανένα από τα αναφερόμενα νησιά και πειράχτηκες τόσο ,και τα βλέπεις όλα και τόσο γραφικά ,και για γέλια, και γιά κλάματα, γιατί δέν δικαιολογείται αλλιώς τέτοια ανησυχία !!!Και γιατί εμείς στή Σαντορίνη κλαίμε όταν οι πελάτες μας λένε ότι θέλουν να έρθουν στό νησί , να έχουν κάνει κράτηση, αλλά δέν βρίσκουν είσητήριο με τα πλοία και κάνουν τελικά τίς διακοπές τους σε άλλους προορισμούς ).Τό ''αδαμάντιος κοραής'' δέν έχει δρομολόγια γιά Σαντορίνη από πέρυσι,κύθνο-σέριφο-σίφνο-μήλο πάει .Ναι έρχεται και από το φθινόπωρο αν δέν κάνω λάθος ,το ''αγ. γεώργιος''!! δύο φορές τη βδομάδα και με τι δρομολόγιο:κύθνο-σεριφο-σιφνο-μήλο-κίμωλο-φολέγανδρο-σίκινο-ιο-αααα!!!!! και σαντορίνη,είναι ακριβώς αυτό πού χειαζόμαστε (και είναι και 38 μα'ί'ων εεε!!!!! είμαι γραφικός).Η Σαντορίνη δέν είναι ριγμένη μόνο το χειμώνα δεν το συζητούμε αυτό αλλά και το καλοκαίρι !!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sunbird : 09-03-2010 στις 15:28

  3. #33

    Smile

    paidia to forum sas einai telio.

    parexi akrivos auta pou xriazete enas taxidiotis

    Sas iper euxaristo gia tis plirofories pou dosate giati kai ego thelo na pao stin Ναξο.

    Epeisis thelo na sas po pos ego me kapoius filous mou exoume ftiaxi ena "gaming forum" opou ama tixon kapoios apo esas thelei na pexi ena game i xriazetai kapoies plirofories tote min distasi na bi sto http://www.eliteplanet.org

    to forum ftiaxtike prin liges meres kai ta paei arketa kala apo oti vlepume.(Epidi opos katalavenetai to gemizoume akoma me topic kai tha ithela na bite kai na dite pano kato pos einai)

    kai pali euxaristo gia tis plirofories

  4. #34
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sunbird Εμφάνιση μηνυμάτων
    o.k άν κάποιες επισημάνσεις μου ,θεωρούνται τόσο υπερβολικές και γραφικές ,και είναι και γιά κλάματα ,τότε καλύτερα όντως να σταματήσω εδώ γιά τώρα,(αν και συμφωνώ μόνο στίς διορθώσεις τού LEO ,ίσως εκεί να ήμουν λίγο υπερβολικός, όχι όμως εσκεμένα αλλά από απροσεξία μου όσον αφορά κάποια δρομολόγια).Οσο για την Σαντορίνη εαν και κατα πόσο είναι ένα απλό νησί για αυτό έχουν αποφασίσει και μάλιστα κάθε χρόνο εκατομύρια ανθρώπων ελλήνων και ξένων που σε διάφορες ψηφοφορίες ,πιό θεωρούν δημοφιλέστερο τουριστικό προορισμό ,τήν Σαντορίνη τήν κατατάσουν πρώτη στόν ευρωπα'ί'κο χώρο και τρίτη παγκοσμίως.Αυτά γιά να μήν πηδήξουμε και το φράχτη !!!!! ,γιατί σε λίγο θα μάς παρομοιάσεις με τήν ουγκάντα!!!!! έ τώρα είναι πού είμαι γραφικός έτσι!!!!!(Αγαπητέ δηλαδή από τούς παραπάνω πίνακες πού έγραψα εσύ κατάλαβες ότι εγώ θέλω πολλά πλοία στή Σαντορίνη λέω κάτι τέτοιο !!!!!η' μήπως λέω να έχουμε τουλάχιστον τα ίδια σε ποιότητα και ποσότητα όπως οι ανταγωνιστές μας .Φίλε μήπως είσαι από κανένα από τα αναφερόμενα νησιά και πειράχτηκες τόσο ,και τα βλέπεις όλα και τόσο γραφικά ,και για γέλια, και γιά κλάματα, γιατί δέν δικαιολογείται αλλιώς τέτοια ανησυχία !!!Και γιατί εμείς στή Σαντορίνη κλαίμε όταν οι πελάτες μας λένε ότι θέλουν να έρθουν στό νησί , να έχουν κάνει κράτηση, αλλά δέν βρίσκουν είσητήριο με τα πλοία και κάνουν τελικά τίς διακοπές τους σε άλλους προορισμούς ).Τό ''αδαμάντιος κοραής'' δέν έχει δρομολόγια γιά Σαντορίνη από πέρυσι,κύθνο-σέριφο-σίφνο-μήλο πάει .Ναι έρχεται και από το φθινόπωρο αν δέν κάνω λάθος ,το ''αγ. γεώργιος''!! δύο φορές τη βδομάδα και με τι δρομολόγιο:κύθνο-σεριφο-σιφνο-μήλο-κίμωλο-φολέγανδρο-σίκινο-ιο-αααα!!!!! και σαντορίνη,είναι ακριβώς αυτό πού χειαζόμαστε (και είναι και 38 μα'ί'ων εεε!!!!! είμαι γραφικός).Η Σαντορίνη δέν είναι ριγμένη μόνο το χειμώνα δεν το συζητούμε αυτό αλλά και το καλοκαίρι !!!!
    Φίλε μου έχεις χάσει λίγο την μπάλα,
    είδα ότι στο πινακάκι που έβαλες δεν ανέφερες καθόλου τα μεγάλα Blue star τα οποία έρχονται απευθείας Σαντορίνη μόνο σε 5:30 ώρες, δεν έβαλες καθόλου Πρέβελης και Ιεράπετρα τα οποία η έρχονται απευθείας ή με μία στάση στην Μήλο δεν έβαλες καθόλου Το ¶γιος Γεώργιος το οποίο κάνει δρομολόγιο Σέριφο - Σίφνο - Φολέγανδρο - Σίκινο - Ίο - Σαντορίνη με 9μιση ώρες ταξίδη 1μιση ώρα μόλις παραπάνω απο τα μικρά blue star συν το Βιντσάντζος Κορνάρος που κάνει λίγο παραπάνω ειναι η αλήθεια, και ακόμη δεν ξέρουμε αν θα υπάρχει και το καθημερινό SR2 ή κάποιο HS!!! E τι άλλο θέλεις!!!!

    ΥΓ. Το Αδαμάντιος Κοραής που αναφέρθηκε ποιο πάνω δεν πηγαίνει πλέον Σαντορίνη!!!

  5. #35
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    322

    Προεπιλογή Ίος

    Ερώτημα: Τις ημέρες του Πάσχα η Ίος θα εξυπηρετείται μόνο από το High Speed 5 κι αν ναι, πώς θα φτάνουν οι προμήθειες στο νησί που απαιτούν μεγάλα συμβατικά φέρυ και νταλίκες;;; Επίσης όσοι λόγω της κρίσης δεν μπορούν να πληρώσουν τα εισιτήρια του ταχύπλοου δεν θα έχουν εναλλακτική λύση;;; Είναι λογικό αυτό;;;

  6. #36
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rjjjh2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτημα: Τις ημέρες του Πάσχα η Ίος θα εξυπηρετείται μόνο από το High Speed 5 κι αν ναι, πώς θα φτάνουν οι προμήθειες στο νησί που απαιτούν μεγάλα συμβατικά φέρυ και νταλίκες;;; Επίσης όσοι λόγω της κρίσης δεν μπορούν να πληρώσουν τα εισιτήρια του ταχύπλοου δεν θα έχουν εναλλακτική λύση;;; Είναι λογικό αυτό;;;
    Με το ¶γιος Γεώργιος και το Βιτσέντζος Κορνάρος λογικά!!!

  7. #37

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου έχεις χάσει λίγο την μπάλα,
    είδα ότι στο πινακάκι που έβαλες δεν ανέφερες καθόλου τα μεγάλα Blue star τα οποία έρχονται απευθείας Σαντορίνη μόνο σε 5:30 ώρες, δεν έβαλες καθόλου Πρέβελης και Ιεράπετρα τα οποία η έρχονται απευθείας ή με μία στάση στην Μήλο δεν έβαλες καθόλου Το ¶γιος Γεώργιος το οποίο κάνει δρομολόγιο Σέριφο - Σίφνο - Φολέγανδρο - Σίκινο - Ίο - Σαντορίνη με 9μιση ώρες ταξίδη 1μιση ώρα μόλις παραπάνω απο τα μικρά blue star συν το Βιντσάντζος Κορνάρος που κάνει λίγο παραπάνω ειναι η αλήθεια, και ακόμη δεν ξέρουμε αν θα υπάρχει και το καθημερινό SR2 ή κάποιο HS!!! E τι άλλο θέλεις!!!!

    ΥΓ. Το Αδαμάντιος Κοραής που αναφέρθηκε ποιο πάνω δεν πηγαίνει πλέον Σαντορίνη!!!
    Μού φαίνετε ότι ούτε κάν διάβασες ούτε και είδες ,ακριβώς από πάνω σου τί γράφω και γιά τα μεγάλα ''bs'' και γιά τόν ''αη γιώργη'' (μάθε καλύτερα τα δρομολόγια μάλον έχεις χάσει επεισόδεια) ,όπως επεισόδεια είχατε χάσει όσον αφορά τό ''αδαμάντιος κοραής'' ,όσο για τήν μπάλα ,μου φαίνετε ότι είσαι και εσύ από τό ίδιο νησί ,πού είναι και ο κύριος ,''γραφικός''.Αφού εμείς έχουμε όλα τα μεγαλύτερα ,νεότερα και ταχύτερα πλοία ,και τα έχουμε χάσει, και θέλουμε κι'άλλα ,μαζί και τήν μπάλα !!!αν μάς δεινόταν η δυνατότητα να αλλάζαμε τα πλοία πού έρχονται στή Σαντορίνη ,με αυτά πού πάνε πάρο-νάξο ,τι θα λέγατε τότε?

  8. #38

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου έχεις χάσει λίγο την μπάλα,
    είδα ότι στο πινακάκι που έβαλες δεν ανέφερες καθόλου τα μεγάλα Blue star τα οποία έρχονται απευθείας Σαντορίνη μόνο σε 5:30 ώρες, δεν έβαλες καθόλου Πρέβελης και Ιεράπετρα τα οποία η έρχονται απευθείας ή με μία στάση στην Μήλο δεν έβαλες καθόλου Το ¶γιος Γεώργιος το οποίο κάνει δρομολόγιο Σέριφο - Σίφνο - Φολέγανδρο - Σίκινο - Ίο - Σαντορίνη με 9μιση ώρες ταξίδη 1μιση ώρα μόλις παραπάνω απο τα μικρά blue star συν το Βιντσάντζος Κορνάρος που κάνει λίγο παραπάνω ειναι η αλήθεια, και ακόμη δεν ξέρουμε αν θα υπάρχει και το καθημερινό SR2 ή κάποιο HS!!! E τι άλλο θέλεις!!!!

    ΥΓ. Το Αδαμάντιος Κοραής που αναφέρθηκε ποιο πάνω δεν πηγαίνει πλέον Σαντορίνη!!!
    Μού φαίνετε ότι ούτε κάν διάβασες ούτε και είδες ,ακριβώς από πάνω σου τί γράφω και γιά τα μεγάλα ''bs'' και γιά τόν ''αη γιώργη'' (μάθε καλύτερα τα δρομολόγια μάλον έχεις χάσει επεισόδεια) ,όπως επεισόδεια είχατε χάσει όσον αφορά τό ''αδαμάντιος κοραής'' ,όσο για τήν μπάλα ,μου φαίνετε ότι είσαι και εσύ από τό ίδιο νησί ,πού είναι και ο κύριος ,''γραφικός''.Αφού εμείς έχουμε όλα τα μεγαλύτερα ,νεότερα και ταχύτερα πλοία ,και τα έχουμε χάσει, και θέλουμε κι'άλλα ,μαζί και τήν μπάλα !!!αν μάς δεινόταν η δυνατότητα να αλλάζαμε τα πλοία πού έρχονται στή Σαντορίνη ,με αυτά πού πάνε πάρο-νάξο ,τι θα λέγατε τότε?

  9. #39
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει γιατί έχουν ανέβει οι τόνοι πάλι Όπως είπα και σε ένα πόστ μου εδώ: http://www.nautilia.gr/forum/showthr...=20408&page=16 για μια άλλη γραμμή......μην ζητάμε παπάδες......ας βολευτούμε με αυτά που έχουμε......στην τελική ούτε η σαντορίνη είναι αδικημένη........γιατί κοιτάτε το δέντρο με αποτέλεσμα να χάνετε το δάσος?
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

  10. #40
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    766

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sunbird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μού φαίνετε ότι ούτε κάν διάβασες ούτε και είδες ,ακριβώς από πάνω σου τί γράφω και γιά τα μεγάλα ''bs'' και γιά τόν ''αη γιώργη'' (μάθε καλύτερα τα δρομολόγια μάλον έχεις χάσει επεισόδεια) ,όπως επεισόδεια είχατε χάσει όσον αφορά τό ''αδαμάντιος κοραής'' ,όσο για τήν μπάλα ,μου φαίνετε ότι είσαι και εσύ από τό ίδιο νησί ,πού είναι και ο κύριος ,''γραφικός''.Αφού εμείς έχουμε όλα τα μεγαλύτερα ,νεότερα και ταχύτερα πλοία ,και τα έχουμε χάσει, και θέλουμε κι'άλλα ,μαζί και τήν μπάλα !!!αν μάς δεινόταν η δυνατότητα να αλλάζαμε τα πλοία πού έρχονται στή Σαντορίνη ,με αυτά πού πάνε πάρο-νάξο ,τι θα λέγατε τότε?
    Kατ'αρχήν μην ειρωνεύεσαι!! Έχεις σκεφετεί ΑΝ αυτά που λες είναι υπερβολικά?? Το ότι έχετε και αεροδρόμιο δεν το λες όμως πουθενα...!!!Έτσι?και charter από εξωτερικό και από Αθήνα και και και ....
    Δηλαδή για σένα ποιο θα ήταν το σωστό?Όλα τα πλοία να περνανε από Σαντορίνη με τον όρο να είναι το πολύ 5 ετών και με ταχύτητα το λιγότερο 24 μίλια???

    Συγνώμη φίλε μου ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΤΟ ΛΙΚΝΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ!!! ένα από τα νησιά των Κυκλάδων έιστε!!

    Υ.Γ Καμία σχέση με το νησί που λες!από την άλλη άκρη των Κυκλάδων είμαι.

Σελίδα 4 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας