Σελίδα 5 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 275

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς -Πάρος -Νάξος -Ίος - Θήρα (Piraeus-Paros-Naxos-Ios-Thira route)

  1. #41

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giwrgos1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει γιατί έχουν ανέβει οι τόνοι πάλι Όπως είπα και σε ένα πόστ μου εδώ: http://www.nautilia.gr/forum/showthr...=20408&page=16 για μια άλλη γραμμή......μην ζητάμε παπάδες......ας βολευτούμε με αυτά που έχουμε......στην τελική ούτε η σαντορίνη είναι αδικημένη........γιατί κοιτάτε το δέντρο με αποτέλεσμα να χάνετε το δάσος?
    Mαζί σου φίλε ,εγώ κάποιες επισημάνσεις ήθελα απλά να κάνω (κατά τη γνώμη μου δίκαιες ) και εδέχθειν επίθεσην με ''χαμένες μπάλες'' και ''γραφικότητες''. Aλλά έτσι είναι δυστυχώς ,όταν ταράζεις τα νερά και μάς βγάζεις από τήν ησυχία μας και το βολεμά μας ,και τόσο ωραία πού τα έχουμε όλα κανονίσει ,και γραφικό θα σε πούνε,και ότι έχεις χάσει τήν μπάλα ,και πολλά άλλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sunbird : 10-03-2010 στις 12:56

  2. #42
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sunbird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μού φαίνετε ότι ούτε κάν διάβασες ούτε και είδες ,ακριβώς από πάνω σου τί γράφω και γιά τα μεγάλα ''bs'' και γιά τόν ''αη γιώργη'' (μάθε καλύτερα τα δρομολόγια μάλον έχεις χάσει επεισόδεια) ,όπως επεισόδεια είχατε χάσει όσον αφορά τό ''αδαμάντιος κοραής'' ,όσο για τήν μπάλα ,μου φαίνετε ότι είσαι και εσύ από τό ίδιο νησί ,πού είναι και ο κύριος ,''γραφικός''.Αφού εμείς έχουμε όλα τα μεγαλύτερα ,νεότερα και ταχύτερα πλοία ,και τα έχουμε χάσει, και θέλουμε κι'άλλα ,μαζί και τήν μπάλα !!!αν μάς δεινόταν η δυνατότητα να αλλάζαμε τα πλοία πού έρχονται στή Σαντορίνη ,με αυτά πού πάνε πάρο-νάξο ,τι θα λέγατε τότε?
    Διάβασα πολύ καλά τι έχεις γράψει και για αυτό σου απάντησα ανάλογα χωρίς όμως να σου κάνω κάποια προσωπική επίθεση, τωρα για το αν ξέρω τα δρομολόγια ε κάτι ξερω μιας και τα εχω μπροστά μου.
    Τώρα για το Αδαμάντιος Κοραής όντως δεν ξέρω κάτι για Σαντορίνη, το μόνο που ξέρω έιναι οτι κατα πάσα πιθανότητα θα αντικαταστήσει το ¶γιος Γεώργιος στην ετήσιά του αλλά αυτό είναι για 20 μέρες μόνο!!!!
    Τώρα αν εσυ θέλεις όλα τα πλοία να φεύγουν πρωί και να έρχονται απευθείας Σαντορίνη ε τότε σηκώνω τα χέρια ψηλά!!!!!

  3. #43
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Κι εγώ θα ήθελα στην Παροναξία και άλλα βαπόρια πιό μεγάλα πιό γρήγορα αλλά είναι υπερβολή.......γενικώς οι μέρες που ζούμε είναι δύσκολες όσο και η ακτοπλοική σύνδεση των νησιών.......απλά ας είμαστε λίγο πιό λογικοί.....
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

  4. #44

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα πολύ καλά τι έχεις γράψει και για αυτό σου απάντησα ανάλογα χωρίς όμως να σου κάνω κάποια προσωπική επίθεση, τωρα για το αν ξέρω τα δρομολόγια ε κάτι ξερω μιας και τα εχω μπροστά μου.
    Τώρα για το Αδαμάντιος Κοραής όντως δεν ξέρω κάτι για Σαντορίνη, το μόνο που ξέρω έιναι οτι κατα πάσα πιθανότητα θα αντικαταστήσει το ¶γιος Γεώργιος στην ετήσιά του αλλά αυτό είναι για 20 μέρες μόνο!!!!
    Τώρα αν εσυ θέλεις όλα τα πλοία να φεύγουν πρωί και να έρχονται απευθείας Σαντορίνη ε τότε σηκώνω τα χέρια ψηλά!!!!!
    προσωπική επίθεση είναι οταν γράφεις ότι ''έχω χάσει τήν μπάλα'' και βέβαια σε καμία περίπτωση δέν είπα ότι θέλω όλα τα πλοία να φεύγουν το πρω'ί' από τόν πειραιά γιά τήν Σαντορίνη ,όσο για το ''αγ. γεώργιος'' αφού τούς αρέσει τόσο και εμείς στή Σαντορίνη -ιο κ.λ.π είμαστε κακομαθημένοι και γραφικοί ,γιατί δέν το ζητούν στήν πάρο-νάξο ώστε και σύνδεση με τήν σέριφο και τήν σίφνο να έχουν και να αναβαθμίσουν και τίς μικρές ανατολικές κυκλάδες ,η' ακόμη καλύτερα γιατί δέν ζητούν στήν πάρο-νάξο η' σύρο -μύκονο να περνά από αυτούς το ιεράπετρα ώστε και σύνδεση να αποκτήσουν με τα δωδεκάνησα ,και να αναβαθμιστεί η γραμμή τους (ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ & ΓΡΑΦΙΚΟΙ ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΙ-ΝΙΟΤΕΣ Κ.Λ.Π) καταλαβαίνεις τι θέλω να καταδείξω γι'αυτό μήν κουράζεσε άλλο.:cry:
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sunbird : 10-03-2010 στις 12:09

  5. #45

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BULKERMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kατ'αρχήν μην ειρωνεύεσαι!! Έχεις σκεφετεί ΑΝ αυτά που λες είναι υπερβολικά?? Το ότι έχετε και αεροδρόμιο δεν το λες όμως πουθενα...!!!Έτσι?και charter από εξωτερικό και από Αθήνα και και και ....
    Δηλαδή για σένα ποιο θα ήταν το σωστό?Όλα τα πλοία να περνανε από Σαντορίνη με τον όρο να είναι το πολύ 5 ετών και με ταχύτητα το λιγότερο 24 μίλια???

    Συγνώμη φίλε μου ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΤΟ ΛΙΚΝΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ!!! ένα από τα νησιά των Κυκλάδων έιστε!!

    Υ.Γ Καμία σχέση με το νησί που λες!από την άλλη άκρη των Κυκλάδων είμαι.
    Γιατί διακρίνω κάποια εμπάθεια στά γραφομενά σου όσον αφορά τήν Σαντορίνη!!
    Πάντως αεροδρόμια από όσο γνωρίζω διαθέτουν και η σύρος-μύκονος-πάρος-νάξος,αυτό γιατί εσύ ο ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ δέν το αναφέρεις ,τώρα όσον αφορά τα τσάρτερ έχουμε όντως ένα πλεονέκτημα όσον αφορά τα προαναφερόμενα νησιά,και μήν ξεχνάς οτι από τα τσάρτερ πού έρχονται στή Σαντορίνη δουλεύουν και η πάρος και η νάξος και η μύκονος και άλλα κυκλαδονήσια. Γι'αυτό μήν δημιουργείς λανθασμένες εντυπώσεις !!! όμως αυτό σε καμία περίπτωση δέν θα πρέπει να μάς καθιστά άβουλους και μη διεκδηκιτικούς.Oσο για τόν όρο πού λές τών 5 ετών και τήν ταχύτητα τών 24 μιλίων αυτό ισχύει ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ απόλυτα,γιά τα νησιά πού έχω γράψει (δηλ. σύρο-μύκονο-πάρο-νάξο )καί όχι γιά τήν Σαντορίνη ,και σε ευχαριστώ πού άθελάσου μού έδωσες τήν σωστή πάσα γιά αυτά πού θέλω να αναδείξω.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΚΝΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ μπορεί να μήν είμαστε ακόμη, πού ξέρεις, είμαστε όμως ΤΟ ΛΙΚΝΟ ΤΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ(ΑΝ ΗΤΑΝ Η ΖΗΛΕΙΑ ΨΟΡΑ.........).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sunbird : 10-03-2010 στις 10:43

  6. #46

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giwrgos1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ θα ήθελα στην Παροναξία και άλλα βαπόρια πιό μεγάλα πιό γρήγορα αλλά είναι υπερβολή.......γενικώς οι μέρες που ζούμε είναι δύσκολες όσο και η ακτοπλοική σύνδεση των νησιών.......απλά ας είμαστε λίγο πιό λογικοί.....
    κι'άλλα στήν παρό-ναξία και ακόμα πιό γρήγορα και πιό μεγάλα?Αφού είναι δύσκολες οι μέρες πού ζούμε και μιάς και εσείς είστε πιό λογικοί,να ζητήσετε να περνάει από πάρο-νάξο ο πρέβελης (πού όταν ήταν στή γραμμή πάρο-νάξο-ιο-σαντορίνη είδαμε πόσο το στηρίξατε) και να στείλουν σε μάς τούς κακομαθημένους τούς αχάριστους και τούς γραφικούς στή Σαντορίνη τήν ιο κ.λ.π το bs naxos η' το νήσος μύκονος.Α!! και με τήν ευκαιρία ζητήστε να σάς φέρουν και το ''sp2'' εάν δέν πουληθεί ,ευκαιρία είναι να έχεται και ένα τέτοιο πρω'ί'νο πώς σάς ξέφυγε, η' δέν το πράξατε γιατί αυτό δέν αναβαθμίζει τόσο τήν πάρο-νάξο. :-|
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sunbird : 10-03-2010 στις 12:24

  7. #47

    Προεπιλογή

    συζηταμε για γραμμη Παρο,Ναξο,Ιο ,Σαντορινη,μια γραμμη που υπαρχει απο το 1900 και κατι και καταφερανε να την ,διαλυσουνε.
    Αυτη την στιγμη η Ιος εξυπηρετειται μονο απο το bs Paros ,ποθ για να πας Πειραια η Παροναξια μπανεισ στις 14,15 πας Σαντορινη και μετα σε ολα τα αλλα ,το οποιο μολις ξεκινησει το HS5 θα σταματησει.Και οταν θα σταματαει το ενα θα ξεκιναει το αλλο με ανακοινωση δρομολογιων ανα εβδομαδα,Το μονο ριγμενο νησι ειναι η Ιος που χαντακωθηκε και μαραζωνει απο αυτη την τακτικη.
    [B][I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=navy]aeolos[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/B]

  8. #48

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aeolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    συζηταμε για γραμμη Παρο,Ναξο,Ιο ,Σαντορινη,μια γραμμη που υπαρχει απο το 1900 και κατι και καταφερανε να την ,διαλυσουνε.
    Αυτη την στιγμη η Ιος εξυπηρετειται μονο απο το bs Paros ,ποθ για να πας Πειραια η Παροναξια μπανεισ στις 14,15 πας Σαντορινη και μετα σε ολα τα αλλα ,το οποιο μολις ξεκινησει το HS5 θα σταματησει.Και οταν θα σταματαει το ενα θα ξεκιναει το αλλο με ανακοινωση δρομολογιων ανα εβδομαδα,Το μονο ριγμενο νησι ειναι η Ιος που χαντακωθηκε και μαραζωνει απο αυτη την τακτικη.
    Ακριβώς αγαπητέ μου φίλε τήν απαξίωση τής γραμμής όντως κάποιοι τήν επεδιώκουν ,με σκοπό ίσως τήν απομόνοση και συρίκνωση τουριστικά τής σαντορίνης και τόν απαγχονισμό τής ίου κ.λ.π, και πού θέλω εγώ να αναδείξω με όσα έχω πει παραπάνω,πού ξέρεις ίσως να θεωρήστε μαζί με τήν Σαντορίνη από τα προνομιούχα νησιά γι'αυτό θα μετακινείστε μόνο με ''hs5'' (εμάς φαίνετε έχει κριθεί ότι δέν μάς έχει ακουμπήσει η οικονομική κρίση) η' με αγ. γεώργιος (38 Μ) 2 φορές τή βδομάδα από κύθνο-σέριφο-σίφνο-μήλο-κίμωλο-φολέγανδρο-σίκινο-ιο-σαντορίνη (12ωρη κρουαζιέρα ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ!!!!! όσο χρειάζετε για να έρθει ο αμερικανός στό ελλάντα αν δέν κάνω λάθος).(ααα!!! φαντάζεσαι το καλοκαίρι οι αμερικανοί η' οι αυστραλοί να μήν βρίσκουν εισητήριο για Σαντορίνη η' ιο με ''hs 5'' η' ''bs paros''!!! απλά θα μπαίνουν οι αμερικανοί στό αγ. γεώργιος και πάντα βέβαια τετάρτη η' σάββατο και στό β. κορνάρος οι αυστραλοί και πάντα βέβαια δευτέρα ,και θα νομίζουν ότι γυρίζουν στήν πατρίδα τους !!!! ellada 2010 .:cry:
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sunbird : 10-03-2010 στις 13:39

  9. #49
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    322

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το ¶γιος Γεώργιος και το Βιτσέντζος Κορνάρος λογικά!!!
    Πότε περιμένουν να το ανακοινώσουν;;; Και πώς μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει συμβατικό για να κάνει Πάσχα στην Ίο;;;; Αν κάποιος μπορεί να βρει τρόπο να μου το πει!!!

  10. #50

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rjjjh2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε περιμένουν να το ανακοινώσουν;;; Και πώς μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει συμβατικό για να κάνει Πάσχα στην Ίο;;;; Αν κάποιος μπορεί να βρει τρόπο να μου το πει!!!
    Μα τι είναι αυτά πού λές χριστιανέ μου ,γιατί να έρθουν για πάσχα στήν σαντορίνη η' τήν ιο !!! Να πάνε κάλλιστα στήν πάρο-νάξο η' σύρο-μύκονο πού είναι εύκολα προσβάσιμοι προορισμοί, με πλοία ανά 4ωρο, γρήγορα, νέας ηλικίας ,δέν ταλαιπωρήσε ,καί ποιό φτηνές τιμές στά εισητήρια ,και τώρα με τόν ανταγωνισμό ακόμα ποιό ελκυστικές!!!! ellada 2010!!!!:cry:

Σελίδα 5 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας