Σελίδα 3 από 28 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 275

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς -Πάρος -Νάξος -Ίος - Θήρα (Piraeus-Paros-Naxos-Ios-Thira route)

  1. #21
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sunbird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και άνοιξαν τα πλάνα τής εταιρείας ,απο 17/3/10 - 31/10/10 το ''speedrunner iii'' σέριφο-σίφνο-μήλο, και απο 17/3/10 - 31/10/10 το ''speedrunner iv'' σύρο-τήνο-μύκονο και επίσεις το ίδιο πλοίο απο 8/7/10-30/8/10 απόγευμα πάρο-νάξο. Αν είναι δυνατόν ,η ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ωρέ λεβέντες πού είναι σέ λίγο θα μάς πείτε ότι θέλετε και επιδότηση γιά να πάτε πλοίο εκεί!!!!
    Φίλε μου το 3 πάει Σύρο - Τήνο - Μύκονο - Πάρο - Νάξο και το 4 Σέριφο - Σίφνο - Μήλο - Φολέγανδρο, για την Σαντορίνη -Ίο αν δεν πουληθεί το 2 θα πάει εκεί απο τον Ιούνιο.

  2. #22

    Angry

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου το 3 πάει Σύρο - Τήνο - Μύκονο - Πάρο - Νάξο και το 4 Σέριφο - Σίφνο - Μήλο - Φολέγανδρο, για την Σαντορίνη -Ίο αν δεν πουληθεί το 2 θα πάει εκεί απο τον Ιούνιο.
    Aν είναι γιά τό 2 καλύτερα να το πάνε και αυτό πάρο-νάξο .
    Δηλαδή η ''Σαντορίνη'' η ναυαρχίδα τού τουρισμού θα περιμένει το ότι περισέψει ?η' ότι δέν πουληθεί?Ε εδώ κάτι δέν πάει καλά.
    Τουλάχιστον η ''hsw'' βάζει τό ''hs5'' από πάρο-νάξο-ιο-σαντορίνη ,αλλά και αυτό μόνο ένα τήν ημέρα τό πρω'ί' χωρίς ανταπόκριση το απόγευμα.
    Για τήν σαντορίνη έχει προκύψει ζήτημα, και νομίζω ότι έχει αδικηθεί τα τελευταία χρόνια, και σε ποσότητα δρομολογίων και πλοίων και σε ποιότητα ,και ταχύτητα κυρίως συμβατικών πλοίων,και σε ποσότητα δρομολογίων όσον αφορά τα ταχύπλοα τούς καλοκαιρινούς μήνες ,και νομίζω ότι πρέπει κάποια στιγμή η κατάσταση να ισοροπήσει,όσων αφορά τήν αντιμετώπιση της,έναντι άλλων νησιών τών κυκλάδων ,όπως σύρος-μύκονος-πάρος-νάξος ,διότι το καλοκαίρι πάλι θα μάς λένε οι επισκέπτες ότι δέν βρίσκουν εισητήριο γιά να έρθουν στό νησί ,και ότι θα πάνε σε άλλο προορισμό.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sunbird : 09-03-2010 στις 16:34

  3. #23
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Μην είμαστε και άδικοι έχετε το γρηγορότερο HS5 και τις μεγάλες Blue Star άκλες.... Αν αυτό είναι υποβιβασμός δεν σχολιάζω παραπέρα....

  4. #24

    Angry

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην είμαστε και άδικοι έχετε το γρηγορότερο HS5 και τις μεγάλες Blue Star άκλες.... Αν αυτό είναι υποβιβασμός δεν σχολιάζω παραπέρα....
    Ποιές μεγάλες ''blue star άκλες'' ίσως ενοείς το ''bs1η'2'' πού περναέι τρείς φορές τή βδομάδα από η' πρός πειραιά ,και αυτό γιατί μας περίσευε ,και μας βόλεψε να περναέι από τήν σαντορίνη ,( και το κατακαλόκαιρο ποιοί θα προτοεξυπηρετηθούν η Σαντορίνη η Κώς η Ρόδος πού και αυτοί είναι εξίσου σημαντικοί τουριστικοί προορισμοί ),και ώρες αφιξης αναχώρησης ?? 00:30' μαζί με τα φαντάσματα .Ποιός υποβιβασμός εδώ μιλάμε ότι παίζει α' με γ' κατηγορία. (συνεχίζετε).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sunbird : 09-03-2010 στις 15:58

  5. #25

    Unhappy

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sunbird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιές μεγάλες ''blue star άκλες'' ίσως ενοείς το ''bs1η'2'' πού περναέι τρείς φορές τή βδομάδα από η' πρός πειραιά ,και αυτό γιατί μας περίσευε ,και μας βόλεψε να περναέι από τήν σαντορίνη ,και ώρες αφιξης αναχώρησης ?? 00:30' μαζί με τα φαντάσματα (συνεχίζετε).
    Με μία σύντομη επισκόπηση μπορούμε να συμπεράνουμε αυτά που έγραψα προηγουμένως ,και νομίζω ότι δέν υπερβάλω.

    ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ

    Γιά σύρο-μύκονο-τήνο
    ''νήσος χίος'' 18:30'απο πειραιά
    ''bs ιθάκι'' 07:30' από πειραιά
    ''bs 1η'2'' 19:00' από πειραιά
    ''hs 4-5'' 07:30' & απόγευμα από πειραιά
    ''speedrunner'' πρω'ί' από πειραιά
    χώρια τήν καθημερινή επικοινωνία με ραφήνα.

    Γιά πάρο-νάξο
    ''νήσος μύκονος'' 18:00' από πειραιά
    ''bs πάρος'' 07:25' από πειραιά
    ''bs νάξος'' 17:30' από πειραιά
    ''hs 5-4'' 07:30' & απόγευμα από πειραιά
    ''speedrunner'' 17:00' από πειραιά

    Γιά σαντορίνη
    ''bs πάρος'' 07:25' από πειραιά
    ''hs 5'' 07:30' από πειραιά

  6. #26
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Απάντησα με Bold για να μην χάσουμε την μπάλα. Επίσης να πούμε ότι ακόμη τίποτα δεν έχει οριστικοποιηθεί. όλα είναι στο μπορεί.

    [QUOTE=sunbird;322840]Με μία σύντομη επισκόπηση μπορούμε να συμπεράνουμε αυτά που έγραψα προηγουμένως ,και νομίζω ότι δέν υπερβάλω.

    Κι όμως φίλε μου υπερβάλεις

    ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ

    Γιά σύρο- τήνο - μύκονο
    ''νήσος χίος'' 18:30'απο πειραιά
    Το Ν.Χίος δεν πάει Τήνο, αλλά 2 φορές την εβρομαδα Μύκονο

    ''bs ιθάκι'' 07:30' από πειραιά
    ''bs 1η'2'' 19:00' από πειραιά
    3 φορές την εβδομάδα Δευτέρα Τετάρτη και Παρασκευή

    ''hs 4-5'' 07:30' & απόγευμα από πειραιά
    ''speedrunner'' 07.45 από πειραιά

    χώρια τήν καθημερινή επικοινωνία με ραφήνα.
    Η Σύρος δεν έχει επικοινωνία με Ραφήνα

    Γιά πάρο-νάξο
    ''νήσος μύκονος'' 18:00' από πειραιά
    ''bs πάρος'' 07:25' από πειραιά
    ''bs νάξος'' 17:30' από πειραιά
    ''hs 5-4'' 07:30' & απόγευμα από πειραιά

    ''speedrunner'' 17:00' από πειραιά
    (αυτό θα είναι εποχιακό 1 μήνα και κάτι , αν είναι)

    Γιά σαντορίνη
    ''bs πάρος'' 07:25' από πειραιά
    ''hs 5'' 07:30' από πειραιά
    Το καλοκαίρι πάντα ενισύεται η γραμμή και με άλλα πλοία

  7. #27

    Unhappy

    [QUOTE=Leo;322844]Απάντησα με Bold για να μην χάσουμε την μπάλα. Επίσης να πούμε ότι ακόμη τίποτα δεν έχει οριστικοποιηθεί. όλα είναι στο μπορεί.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sunbird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με μία σύντομη επισκόπηση μπορούμε να συμπεράνουμε αυτά που έγραψα προηγουμένως ,και νομίζω ότι δέν υπερβάλω.

    Κι όμως φίλε μου υπερβάλεις

    ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ

    Γιά σύρο- τήνο - μύκονο
    ''νήσος χίος'' 18:30'απο πειραιά
    Το Ν.Χίος δεν πάει Τήνο, αλλά 2 φορές την εβρομαδα Μύκονο

    ''bs ιθάκι'' 07:30' από πειραιά
    ''bs 1η'2'' 19:00' από πειραιά
    3 φορές την εβδομάδα Δευτέρα Τετάρτη και Παρασκευή

    ''hs 4-5'' 07:30' & απόγευμα από πειραιά
    ''speedrunner'' 07.45 από πειραιά

    χώρια τήν καθημερινή επικοινωνία με ραφήνα.
    Η Σύρος δεν έχει επικοινωνία με Ραφήνα

    Γιά πάρο-νάξο
    ''νήσος μύκονος'' 18:00' από πειραιά
    ''bs πάρος'' 07:25' από πειραιά
    ''bs νάξος'' 17:30' από πειραιά
    ''hs 5-4'' 07:30' & απόγευμα από πειραιά

    ''speedrunner'' 17:00' από πειραιά
    (αυτό θα είναι εποχιακό 1 μήνα και κάτι , αν είναι)

    Γιά σαντορίνη
    ''bs πάρος'' 07:25' από πειραιά
    ''hs 5'' 07:30' από πειραιά
    Το καλοκαίρι πάντα ενισύεται η γραμμή και με άλλα πλοία
    Παρόλες τίς παρατηρήσεις πού είναι όντως έτσι , και πάλι δέν ισοσταθμίζεται όπως και να τό κάνεις, από αυτό πού θέλω να αναδείξω δέν νομίζω ότι είναι τόσο υπερβολικό,γιά δείτε τους παραπάνω πίνακες λίγο πιό προσεκτικά .

  8. #28

    Προεπιλογή

    ...επειδή τους είδαμε πολύ προσεκτικά δεν έχεις δίκιο....
    Έχω την αίσθηση ότι ο Leo προσέγγισε το θέμα στις πραγματικές του διαστάσεις...
    Αν θεωρείς την Σαντορίνη ''ριγμένη'' τότε άλλα δεκάδες νησιά τι είναι??
    Μην είμαστε γενικώς υπερβολικοί,και να προσπαθούμε να μην βάζουμε και το συναίσθημα στις οποιαδήποτε κρίσεις μας γιατί δεν γινόμαστε αντικειμενικοί...

  9. #29

    Unhappy

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vinman Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...επειδή τους είδαμε πολύ προσεκτικά δεν έχεις δίκιο....
    Έχω την αίσθηση ότι ο Leo προσέγγισε το θέμα στις πραγματικές του διαστάσεις...
    Αν θεωρείς την Σαντορίνη ''ριγμένη'' τότε άλλα δεκάδες νησιά τι είναι??
    Μην είμαστε γενικώς υπερβολικοί,και να προσπαθούμε να μην βάζουμε και το συναίσθημα στις οποιαδήποτε κρίσεις μας γιατί δεν γινόμαστε αντικειμενικοί...
    Μα εγώ δέν έγραψα για άλλα νησιά, έγραψα για συγκεκριμένα νησιά ,ανταγωνιστικά πρός τήν Σαντορίνη ,εγώ απλά θέλω να αναδείξω μία αδικία πού γίνεται,(όχι εσκεμένα) μήπως τουλάχιστον αλλάξει αυτή η δυσμένεια πρός ένα τόσο σημαντικό τουριστικό προορισμό όπως η Σαντορίνη,και βεβαίως σε πλοία θα πρέπει να περνάει από τήν Σαντορίνη,ότι καλύτερο διαθέτουμε σάν ακτοπλο'ί'α διότι θα ταξιδεύσουν με αυτά άνθρωποι από τήν χιλή έως τήν σιβηρία.

  10. #30
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    766

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sunbird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα εγώ δέν έγραψα για άλλα νησιά, έγραψα για συγκεκριμένα νησιά ,ανταγωνιστικά πρός τήν Σαντορίνη ,εγώ απλά θέλω να αναδείξω μία αδικία πού γίνεται,(όχι εσκεμένα) μήπως τουλάχιστον αλλάξει αυτή η δυσμένεια πρός ένα τόσο σημαντικό τουριστικό προορισμό όπως η Σαντορίνη,και βεβαίως σε πλοία θα πρέπει να περνάει από τήν Σαντορίνη,ότι καλύτερο διαθέτουμε σάν ακτοπλο'ί'α διότι θα ταξιδεύσουν με αυτά άνθρωποι από τήν χιλή έως τήν σιβηρία.

    όχι μόνο θέλεις πολλά πλοία στη Σαντορίνη αλλά θες και ότι καλύτερο υπάρχει στην ακτοπλοία???? Δεν ξέρω μόνο αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω με αυτά που ακούω!!!!!
    Φίλε από τη Σαντορίνη,σε ένα απλό νησί είσαι όπως δεκάδες άλλα ανά την Ελλάδα που έχουν τη δική τους ομορφιά...
    Μην συνεχίσεις αυτά που γράφεις γιατί κινδυνεύεις να χαρακτηριστείς γραφικός!!

Σελίδα 3 από 28 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας