Σελίδα 189 από 208 ΠρώτηΠρώτη ... 89139179187188189190191199 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.881 έως 1.890 από 2073

Θέμα: Aqua Blue [Ierapetra L, Talos, Kydon, Okudogo No 8, Green Arch]

  1. #1881
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Aqua Blue έφυγε εχθές από την Ε1 του Πειραιά και ξανά πήγε στο ΝΜΔ. Ξέρεις κανείς γιατί??

  2. #1882
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Γιατί δεν πρόκειται να δουλέψει πια φέτος, Παντελή μου. Το περιμέναμε κι εμείς εδώ, αλλά τελικά δε θα μας έρθει...

  3. #1883
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Μηνύματα
    445

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rafina-lines Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν πρόκειται να δουλέψει πια φέτος, Παντελή μου. Το περιμέναμε κι εμείς εδώ, αλλά τελικά δε θα μας έρθει...
    Κάποιο νέο πρόβλημα;;;

  4. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....ξανά πήγε στο ΝΜΔ.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rafina-lines Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...δεν πρόκειται να δουλέψει πια φέτος, Παντελή μου. Το περιμέναμε, αλλά τελικά δε θα μας έρθει...
    Εξακριβωμένο; Γιατί ΝΜΔ από ενεργή εταιρεία συνήθως σημαίνει για άμεση επισκευή....

  5. #1885
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Αν και το κατηγόρησα πέρυσι, νομίζω ότι στη γραμμή Θεσσαλονίκη - Σκιάθος - Κυκλάδες - Κρήτη δούλεψε καλά και του ταίριαξε!
    Δεν έπαθε τη παραμικρή ζημιά με εξαίρεση την ατυχία στη Σκιάθο.
    Θα μου πείτε, "Ας όψεται η επιδότηση", γι'αυτό και ήρθε.
    Φέτος ?? Τζάμπα κάθεται ανενεργό αυτή τη στιγμή.
    Πάπαλα επιδότηση, δε ξαναήρθε Θεσσαλονίκη που το είχανε για σιγουράκι κάποιοι και το βγάλανε άρον άρον στη θέση άλλου πλοίου και έπαθε κοκομπλόκο.
    Απλά πέρυσι, το τεράστιο λάθος τους ήταν που το παραφορτώσανε ένα κάρο λιμάνια και έκανε 25+ ώρες ταξίδι.
    Λιγότερα λιμάνια, λιγότερος χρόνος ταξιδιού!
    Τέλος πάντων....

  6. #1886
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VASILIS CRETA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξακριβωμένο; Γιατί ΝΜΔ από ενεργή εταιρεία συνήθως σημαίνει για άμεση επισκευή....
    Τι να σου πω, Βασίλη... Εδώ σε μας λένε πως δεν πρόκειται να έρθει. Παρουσιάστηκε ένα μηχανικό πρόβλημα στο δεύτερο δοκιμαστικό. Τι ακριβώς δεν ξέρω, δεν τα καταλαβαίνω και καλά τα μηχανικά κιόλας...

  7. #1887
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Μηνύματα
    736

    Προεπιλογή

    Ολη αυτη η νεκρανασταση του ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ έγινε για να δουλεψει μολις τρεις μηνες μεσα στη τελευταια διετία παντως. Αναρωτιεμαι αν αυτες οι νεκραναστασεις 40χρονων και βαλε πλοίων συμφερει και αν έχει καποιο νοημα.

  8. #1888
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Πειραιά - Νάξο - Σητεία
    Μηνύματα
    311

    Προεπιλογή

    Πλάκα πλάκα τον χειμώνα που ανακοινώθηκαν τα δρομολόγια του Aqua Blue και Super Speed μήπως είπατε να μη βγάλουν σεζόν αν δεν έρθουν Θεσσαλονίκη?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ellinis : 30-07-2019 στις 06:34 Αιτία: Πολιτικολογία

  9. #1889
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Ο χώρος δεν προσφέρεται γιά πολιτικολογία.Αν αρχίσουμε ποιός,τι κ γιατί,αυτό δεν έχει τέλος .Θα πάψουμε να είμαστε καραβολατρική παρέα.
    Τι εστί Seajets, νομίζω το ξέρουν όλοι.

  10. #1890

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ με τον ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ ως προς το ότι ο χώρος δεν προσφέρεται γιά πολιτικολογία και πολύ περισσότερο για "κομματικολογία". Εκτός της περιπτώσεως ο φίλος ancd να αστειευόταν, θα πρέπει να υπενθυμίσω λίγο ότι τα .....μερομήνια δεν βγαίνουν !!! Αν το πλοίο έπαιρνε και φέτος την επιδότηση για την γραμμή από την Θεσσαλονίκη, αυτό δεν θα αποφασιζόταν ούτε από τον νέο δήμαρχο της Θεσσαλονίκης που θα αναλάβει καθήκοντα τον Σεπτέμβριο, ούτε από την όποια κυβέρνηση θα προέκυπτε και θα αναλάμβανε στα .....μέσα του Ιουλίου.

    Οι ίδιοι που δώσανε πέρυσι την επιδότηση, ήταν αρμόδιοι να την δώσουν ή όχι και φέτος. Και ας μην ξεχνάμε οπωσδήποτε την πιθανότητα (για να μην πω βεβαιότητα, αφού είπαμε η ίδια κυβέρνηση αποφάσιζε και πέρυσι και φέτος) να μην την ήθελε ξανά αυτήν την δρομολόγηση η ίδια η εταιρεία του πλοίου, για τον πολύ απλό λόγο ότι πέρυσι πιθανότατα κρίθηκε ως ασύμφορη.

Σελίδα 189 από 208 ΠρώτηΠρώτη ... 89139179187188189190191199 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας