Σελίδα 11 από 208 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 2073

Θέμα: Aqua Blue [Ierapetra L, Talos, Kydon, Okudogo No 8, Green Arch]

  1. #101
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο-Κρήτη
    Μηνύματα
    1.282

    Προεπιλογή

    Και εμένα φίλε μου ακριβώς το ίδιο μου έκανε εντύπωση!!!Αυτή πρέπει να είναι η λούξ καμπίνα ετσι??
    Παντως κατι άλλο που παρατήρησα είναι μια εσωτερική καθαριότητα και τάξη!!Ισχύει και στη πραγματικότητα?? Είναι δηλαδή καλοπροσεγμένο το πλοίο?
    [URL="http://giannisk88.wordpress.com"]The shiplovers blog[/URL]>>Δρομολόγια 2010 προς/απο Ηράκλειο
    [URL="http://giannis.fotopic.net"]Gianni's gallery[/URL]
    [URL="http://giannisk88.wordpress.com/"] [/URL]

  2. #102
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Και τα 2 πλοία της ΛΑΝΕ είναι πολύ καθαρά και καλοπροσεγμένα, και το πλήρωμα κορυφαίο!
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  3. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giannisk88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα φίλε μου ακριβώς το ίδιο μου έκανε εντύπωση!!!Αυτή πρέπει να είναι η λούξ καμπίνα ετσι??
    Παντως κατι άλλο που παρατήρησα είναι μια εσωτερική καθαριότητα και τάξη!!Ισχύει και στη πραγματικότητα?? Είναι δηλαδή καλοπροσεγμένο το πλοίο?
    Ετσι είναι και στην πραγματικότητα. Η εταιρεία, δεδομένης της παλαιότητας των πλοίων, καταβάλλει κάθε προσπάθεια ώστε η ποιότητα των υπηρεσιών που προσφέρει στους επιβάτες να μην είναι αντάξια της τύχης που "απολαμβάνουν" τα νησιά της άγονης γραμμής από τις εκάστοτε κυβερνήσεις...

    Οσο για τον συγκεκριμένο καβοδέτη της φωτογραφίας, τον έθεσαν εδώ και λίγους μήνες εκτός υπηρεσίας, και το έχει φέρει βαρέως. Βλέπετε το όνομά του είναι εδώ και χρόνια άρρηκτα δεμένο με το δέσιμο των πλοίων στο λιμάνι της Κάσου και τον μοναδικό τρόπο που έχει εφεύρει ώστε να μην του φεύγει το βιλάϊ όταν φυσάει...
    [SIZE=3][COLOR=blue][I]Δεν μπορείς να ανακαλύψεις ωκεανούς, αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή...[/I][/COLOR][/SIZE]

  4. Προεπιλογή

    Το "Ιεράπετρα" προσεγγίζει στην Κάσο. Πίσω φαίνεται καθαρά η Κάρπαθος.



    Ο καπ. Πασχάλης αντικατέστησε επαξίως τον καπ. Μανώλη στο τιμόνι του "Ιεράπετρα". Εχουμε να πούμε πολλά μόλις βγω στη σύνταξη και αποτραβηχτώ στο σπίτι μου στον Πόρο, μου λέει με νόημα κάθε φορά που τον συναντώ...





    [SIZE=3][COLOR=blue][I]Δεν μπορείς να ανακαλύψεις ωκεανούς, αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή...[/I][/COLOR][/SIZE]

  5. Προεπιλογή



    Το "νέο λιμάνι" της Κάσου στα χαρτιά, που άρχισε να κατασκευάζεται το... 1982 και δεν έχει ακόμη ολοκληρωθεί!!! Αφού πέρασε από 40 κύματα, κατέληξε τελικώς να είναι μάλλον ακατάλληλο και επικίνδυνο!!! Και ο πλέον αδαής βλέπει γιατί...

    [SIZE=3][COLOR=blue][I]Δεν μπορείς να ανακαλύψεις ωκεανούς, αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή...[/I][/COLOR][/SIZE]

  6. Προεπιλογή

    Υποθέτω ότι είμαι off topic, αλλά με την άδειά σας θα αφιερώσω το post που ακολουθεί στον ηρωϊκό καβοδέτη της Κάσου Λώλη Μαστρομανώλη.

    Οταν δεν δένει το καράβι...



    Παρατηρήστε τον γάντζο, δική του επινόηση, στην άκρη του μπαμπουδένιου καλαμιού του!



    Σιγά μην το άφηνε να του ξεφύγει! Το βιλάϊ του το πέταξε από τον καταπέλτη του πλοίου ο γιος του...

    [SIZE=3][COLOR=blue][I]Δεν μπορείς να ανακαλύψεις ωκεανούς, αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή...[/I][/COLOR][/SIZE]

  7. Προεπιλογή





    Να είσαι πάντα καλά φίλε Μανώλη, να δένεις το πλοίο στο νησί σου...
    [SIZE=3][COLOR=blue][I]Δεν μπορείς να ανακαλύψεις ωκεανούς, αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή...[/I][/COLOR][/SIZE]

  8. #108
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Ωραιο καραβι το Ιεραπετρα και παντα καθαρο και με ωραιες καμπινες αλλα δεν εχει πολλα σαλονια και απο ταχυτητα ειναι απογοητευση απο 16,2 μεχρι 17 και κατι ψηλα παντα παει.Ομως ειναι πραγματικα ακουραστος εργαρτης και εχει προσφερει παρα πολλα.
    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  9. #109
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Το "Τάλος"... Για μένα μέχρι να "πεθάνει", έτσι θα λέγεται. Σήμερα στον Πειραιά. Φαίνεται σε καλή κατάσταση, πάντως, εξωτερικά, ειδικά σε σχέση με άλλα της ηλικίας του και μ' αρέσει πολύ -όπως έχω ξαναπεί- το λογότυπό της λανέ!

    DSC02436.JPG

    DSC02437.JPG

  10. #110

    Προεπιλογή

    Πως γίνεται το πλοίο αυτό και έχει τις καλύτερες φωτογραφίες στο site ? Πραγματικά μπράβο σε όλους !!! (με ειδική αναφορά στον Ιωσήφ)

Σελίδα 11 από 208 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας