Σελίδα 137 από 208 ΠρώτηΠρώτη ... 3787127135136137138139147187 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.361 έως 1.370 από 2073

Θέμα: Aqua Blue [Ierapetra L, Talos, Kydon, Okudogo No 8, Green Arch]

  1. #1361

    Προεπιλογή

    Και βέβαια δεν πρέπει να αποκλείουμε και την περίπτωση απλής ναύλωσης, κάτι που για μένα είναι το πιθανότερο, και λόγω της κατάστασης του πλοίου και λόγω της χρήσης που θα του γίνει (στέγαση μεταναστών).

  2. #1362
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    Αθήνα - Σύμη
    Μηνύματα
    65

    Προεπιλογή

    Όπως και να χει από το να μένει εκεί ή να πάει γα καρφίτσες καλύτερα είναι έτσι...

  3. #1363
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από stathe174 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως και να χει από το να μένει εκεί ή να πάει γα καρφίτσες καλύτερα είναι έτσι...
    Aυτές οι περιπτώσεις είναι μιά μικρή παράταση ζωής συνήθως.Θα κάνει ο Ηλιόπουλος τη δουλειά του κ θα το ξεφορτωθεί...

  4. Προεπιλογή

    Στο "ελληνική ακτοπλοΐα" αναφέρεται σε ένα δημοσίευμα για αγορά ενός ταχύπλοου από τη seajets, ότι η εταιρία αυτη φημολογείται ότι αγόρασε τα ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ και ΛΑΤΩ. Μάλιστα αναφέρεται για πιθανή δρομολόγηση του ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ σε δυτικές Κυκλάδες και Ρέθυμνο..

  5. #1365
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθήνα,Κρήτη και Βιέννη(Αυστρία)
    Μηνύματα
    590

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fourtounakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο "ελληνική ακτοπλοΐα" αναφέρεται σε ένα δημοσίευμα για αγορά ενός ταχύπλοου από τη seajets, ότι η εταιρία αυτη φημολογείται ότι αγόρασε τα ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ και ΛΑΤΩ. Μάλιστα αναφέρεται για πιθανή δρομολόγηση του ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ σε δυτικές Κυκλάδες και Ρέθυμνο..
    Έχω ενημερωθεί και εγώ πράγματι θα είναι αξιοθαύμαστο να δρομολογηθεί το Ιεράπετρα στο Ρέθυμνο σε συνδυασμό με δυτικές Κυκλάδες αυτό θα βοηθήσει πολύ τον νομό γιατί τα τελευταία χρόνια το λιμάνι έχει ερημώσει

  6. #1366
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BOBKING Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ενημερωθεί και εγώ πράγματι θα είναι αξιοθαύμαστο να δρομολογηθεί το Ιεράπετρα στο Ρέθυμνο σε συνδυασμό με δυτικές Κυκλάδες αυτό θα βοηθήσει πολύ τον νομό γιατί τα τελευταία χρόνια το λιμάνι έχει ερημώσει
    Κ θα δώσουν ένα σκασμό λεφτά γιά να ξαναγίνει...βαπόρι;

  7. #1367
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fourtounakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο "ελληνική ακτοπλοΐα" αναφέρεται σε ένα δημοσίευμα για αγορά ενός ταχύπλοου από τη seajets, ότι η εταιρία αυτη φημολογείται ότι αγόρασε τα ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ και ΛΑΤΩ. Μάλιστα αναφέρεται για πιθανή δρομολόγηση του ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ σε δυτικές Κυκλάδες και Ρέθυμνο..
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BOBKING Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ενημερωθεί και εγώ πράγματι θα είναι αξιοθαύμαστο να δρομολογηθεί το Ιεράπετρα στο Ρέθυμνο σε συνδυασμό με δυτικές Κυκλάδες αυτό θα βοηθήσει πολύ τον νομό γιατί τα τελευταία χρόνια το λιμάνι έχει ερημώσει
    Εχοντας πατήσει τα 40 χρόνια (το βαπόρι αλλά και εγώ...), έχοντας μείνει παροπλισμένο για 1,5 χρόνο και με τις ζημιές τις πυρκαγιάς, μόνο σε στατικό ρόλο - ή το πολύ σε μεταφορές προσφύγων - έχει νόημα να χρησιμοποιηθεί. Καμία σοβαρή εταιρία δεν θα πέταγε τα λεφτά της να ξαναφτιάξει αυτό το πλοίο, όταν με τα ίδια χρήματα θα έπαιρνε κάτι έτοιμο, νεότερο και καλύτερο. Ακόμη και στις ημέρες μας που ορισμένες αγοροπωλησίες γίνονται για να εξυπηρετηθούν δάνεια τρίτων, χρέη τραπεζών και πολιτικά βολέματα με ανταλλάγματα, η συγκεκριμένη πώληση δεν βλέπω να συνοδεύεται από τακτική δρομολόγηση.

    Τα περί αγοράς από τη Ση Τζετ τα έχουμε γράψει εδώ και καιρό, οπότε δεν βλέπω την είδηση. Τις "φήμες" για δρομολόγηση στο Ρέθυμνο δεν αξίζει να τις σχολιάσω καν και απορώ γιατί τις ανακυκλώνετε. Ας κάνετε λίγο "φιλτράρισμα" πρωτού ανεβάσετε στο φόρουμ τους ευσεβείς πόθους του καθενός...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ellinis : 19-09-2016 στις 12:11

  8. #1368
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθήνα,Κρήτη και Βιέννη(Αυστρία)
    Μηνύματα
    590

    Προεπιλογή

    Η δρομολόγηση του Ιεράπετρα από την Seajets όσο και για την αγορά του ξέρω ότι δεν είναι κάτι καινούργιο όσο για την δρομολόγηση αυτού του σκαριού την θεωρώ κατά την άποψή μου ριψοκίνδυνη γιατί αν το επισκευάσουν το ανακαινίσουν το ξαναφτιάξουνε μετά την πυρκαγιά θα κοστίσει και το σίγουρο είναι ότι όλοι θα κατηγορήσουν αυτό το πλοίο ακόμη και η ΑΝΕΚ όταν ήρθε το ΈΛΛΗ στο Ρέθυμνο σαπιοκάραβο το ανέβαζαν προβληματικό το κατέβαζαν και να φανταστούμε ότι ήταν σε καλύτερη κατάσταση από του Ιεράπετρα δηλαδή τώρα για το Ιεράπετρα τι θα πουν ;;;;;;;;; και πέρα αυτού το πλοίο δεν νομίζω να αξίζει η επισκευή του να αξίζει
    εγώ αν ήμουν στην θέση του Ηλιόπουλου αν το αγόραζα θα το έστελνα κατευθείαν για διάλυση κάλο και άγιο σκαρί αλλά τι να κάνουμε όλα τα πλοία έχουν το κύκλο τους ,εγώ βέβαια σαν Ρεθυμνιώτης έχω κάθε δικαίωμα να σκέφτομαι και να ονειρεύομαι τη δρομολόγηση ενός πλοίου στην πατρίδα μου καλές οι Μινωικές ,η Superfast και η ΑΝΕΚ αλλά δεν θεωρώ καθόλου σωστό να μην έχει πλοίο το Ρέθυμνο

  9. #1369
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή Ιεράπετρα Λ. [Ierapetra L, Talos, Kydon, Okudogo No 8, Green Arch]

    το ιεραπετρα ειναι ενα πολυ αξιολογο πλοιο με πολυ καλο γκαραζ καλο και μεγαλο ξενοδοχειακο,αρκετες καμπινες και εχει ιδανικο μεγεθος για πολλες γραμμες.γενικα θεωρω πως δεν υπαρχουν πολλα πλοια με ολες αυτες τις αρετες σε αυτο το μεγεθος.Ειχα ακουσει πως το πλοιο μηχανικα δεν εχει παθει πολλες ζημιες απο την φωτια εκτος απο ενα κομματι του ξενοδοχειακου που εχει υποστει ζημιες.η ανεκ πιστευω πως δεν το επισκευασε επειδη δεν υπηρχε εργο για το πλοιο.

  10. #1370
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθήνα,Κρήτη και Βιέννη(Αυστρία)
    Μηνύματα
    590

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Φίλιππος Αίγιο Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ιεραπετρα ειναι ενα πολυ αξιολογο πλοιο με πολυ καλο γκαραζ καλο και μεγαλο ξενοδοχειακο,αρκετες καμπινες και εχει ιδανικο μεγεθος για πολλες γραμμες.γενικα θεωρω πως δεν υπαρχουν πολλα πλοια με ολες αυτες τις αρετες σε αυτο το μεγεθος.Ειχα ακουσει πως το πλοιο μηχανικα δεν εχει παθει πολλες ζημιες απο την φωτια εκτος απο ενα κομματι του ξενοδοχειακου που εχει υποστει ζημιες.η ανεκ πιστευω πως δεν το επισκευασε επειδη δεν υπηρχε εργο για το πλοιο.
    Το πλοίο σε γενικές γραμμές είναι καλό αλλά το πλοίο δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση

Σελίδα 137 από 208 ΠρώτηΠρώτη ... 3787127135136137138139147187 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας